Orlickem se proženou závody na saních rohatých
KDY: 14. ledna
KDE: Orlické Záhoří

Závod na saních rohatých se uskuteční následující sobotu 14. ledna ve Ski areálu Černá Voda, Orlické Záhoří. Začátek od 12.30 hodin.

Výstava mapuje život i dílo Jaroslava Foglara
KDY: v těchto dnech
KDE: Žamberk

Výstava v Městské knihovně Žamberk pojednává o Jaroslavu Foglarovi, který žil v letech 1907 až 1999. Příběhy jeho Rychlých šípů a Hochů od Bobří řeky zná asi každý z nás. Na výstavě si je můžete připomenout a prohlédnout ukázky z knih a komiksů, výňatky z jeho zápisků, fotografie a fragmenty mapující táborový život skautského oddílu Pražská Dvojka, který proslulý Jestřáb po celý život vedl.

Výtvarný obor ZUŠ vystavuje v Malé scéně
KDY: v těchto dnech
KDE: Ústí nad Orlicí

Základní umělecká škola Jaroslava Kociana představuje na výstavě v Malé scéně v Ústí nad Orlicí tvorbu žáků výtvarného oboru za poslední tři roky. Výstava je zaměřená na architekturu, sochu, plastiku a oči zvířat i lidí a představuje práce převážně starších žáků. Zajímavé jsou také kartonové návrhy architektury. Tato již pátá expozice je v Malé scéně k vidění do 29. ledna. Přijďte podpořit mladé talentya nechte se inspirovat zajímavými díly výtvarného umění. 

Dejte si do těla na večerním skialpovém výšlapu
KDY: 13. ledna
KDE: Horský resort Dolní Morava

Přijeďte se po pracovním týdnu znovu nadechnout do hor a vyrazte na výšlap na skialpech na horskou chatu Slaměnka. Čeká vás skupinová výprava za doprovodu zkušeného průvodce stmívajícím se horským terénem. V cíli se na horské chatě Slaměnka můžete odměnit horskou večeří, čajem a vrcholovým drinkem u rozpáleného krbu. Výšlap odstartuje se stmíváním v 16 hodin.

Horský areál Kraličák zve za zábavou do Stříbrnic
KDY: 14. ledna
KDE: Stříbrnice

Bobová dráha je v provozu denně od 10.00 do 16.00 hodin. Contayner bar je k dispozici každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Samo bar na vrcholu Štvanice můžete navštívit nonstop. A v sobotu 14. ledna vypukne v areálu od 17.30 hodin koncert Pokáče. Aktuální informace o provozu k dostání na webu https://www.mujkralicak.cz/.

Přírodou za řemesly Orlických hor
KDY: v těchto dnech
KDE: Rokytnice v Orlických horách

Moderní muzejní expozice muzea Sýpky s názvem Přírodou za řemesly Orlických hor vznikla s cílem přiblížit široké veřejnosti vazbu člověka na prostředí, v němž žije. Tradiční regionální řemesla Orlických hor jsou tak v souladu s touto myšlenkou představována ve vazbě na přírodní zdroje. Expozice návštěvníka seznámí nejen s primárními surovinami potřebnými pro řemeslnou produkci, ale také s jejich lokálními ložisky. Z okolního prostředí do řemeslné výroby ovšem nevstupují pouze primární suroviny. Životní prostředí poskytuje také nutnou energii, ať již v podobě přímého využití síly živlů nebo nepřímo prostřednictvím paliva.

Mimo činností směřujících k výrobě nejrůznějších užitných i uměleckých předmětů je pozornost zaměřena i na řemesla zajišťující produkci surovin a energie (jako je například uhlířství či popelářství). Informace jsou poskytovány nejen formou vlastních exponátů a popisků, ale také pomocí audiovizuálních průvodců. Zvídavější návštěvníci ocení přístup k interaktivní encyklopedii s množstvím doplňujících informací.

Součástí expozice je unikátní třípatrový model lesního biotopu. Ten obsahuje více než 50 preparátů živočichů, především ptáků. Pozitivní je také skutečnost, že ani jeden z těchto tvorů nezahynul záměrně za účelem jeho preparace. Návštěvník tak má možnost detailně si prohlédnout tvory, které normálně zahlédne pouze letmo. Díky použití moderní audiovizuální techniky se návštěva expozice Přírodou za řemesly Orlických hor stává nevšedním zážitkem.