Představení Běh na dlouhou trať
KDY: 2. října
KDE: Ústí nad Orlicí

Celovečerní představení souboru C-Dance Evy Veverkové nabídne tři choreografie Evy Veverkové, nové počiny začínajících choreografek, projekt o ženách Ke kořenům, ale také vystoupení hostů I. Z. Dance z Lanškrouna a Amapola Tribal z České Třebové. Představení začínají v 17.00 a v 19.00 hodin na Malé scéně v Ústí nad Orlicí. Vstup 80 korun.

Pod radnicí začal Oustecký salon
KDY: v těchto dnech
KDE: Ústí nad Orlicí

Vernisáží byl zahájen 23. ročník tradiční výstavy Oustecký salon 2021. Expozici pořádá městské muzeum a úspěšně navazuje na stejnojmennou výstavu, kterou mnoho let pořádal Klub přátel umění. V Galerii pod radnicí svou tvorbu vystavuje na 30 převážně amatérských tvůrcůa umělců. Vystaveno je okolo sto prací, mezi kterými nechybí malby, kresby, fotografie, perokresby, koláže, kovaná plastika a řada dalších technik. Expozice je rozdělena na dvě témata, příroda a krajina ve větší výstavní síni a abstrakce v menší výstavní síni. Navštívit ji můžete do konce října.

Běžecká dráha se dočká slavnostního otevření
KDY: 2. října
KDE: Ústí nad Orlicí

O rok odložené slavnostní otevření běžecké dráhy v Jablonném nad Orlicí se uskuteční v sobotu 2. října. V úvodu události je na programu běh na 3000 metrů jako náhrada za neuskutečněný Memoriál Quida Štěpánka a dětský běh na 100 metrů. Po běhu vypukne souboj místních – maratonská štafeta s názvem O nejrychlejšího Jabloňáka. 

Českotřebovská zákoutí na obrazech Martina Šebely
KDY: od 1. října
KDE: Česká Třebová

Výstava k loňskému životnímu jubileu regionálního historika, sběratele a lektora úspěšného semináře pro zájemce o dějiny České Třebové dá návštěvníkům nahlédnout do různých českotřebovských zákoutí, z nichž mnohá se dochovala jen na starých fotografiích. Výstava doplněná o výtvarná díla nabídne i filmový koutek. Pro školy je možné objednat doprovodný program. Expozice bude ke zhlédnutí v Městském muzeu Česká Třebová od pátku 1. října potrvá do neděle 7. listopadu.

Výstava pojednává o historii Divišova divadla
KDY: v těchto dnech
KDE: Žamberk

Výstava plakátů divadelních představení a dobových fotografií z historie stavby a otevření Divišova divadla. Přijďte se podívat, kolik lidí se účastnilo slavnostního položení základního kamene, jak vypadal průběh stavby divadla a slavnostní otevření. Zdarma, v běžné pracovní době, pondělí a středa od 8 do 16 hodin a 30 minut před představením, po celý říjen.

Pomáháme během 
KDY: od 1. října
KDE: Orlicko

Kdykoliv během října se zaregistrujte na webu www.pomahambehem.cz a zdolejte trasy, které vedou malebnou krajinou podhůří Orlických hor. Výtěžek z benefičního běhu bude věnován hospici Alfa-Omega, jeho pacientům a pečujícím rodinám.