PARDUBICKO

Polabinské čarodějnice
Kdy: 29. dubna od 17.00 hodin
Kde: u mostu P. Wonky, Pardubice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V areálu letního kina u mostu Pavla Wonky v Pardubicích se v sobotu konají vyhlášené Polabinské čarodějnice. Doba od 17 do 18 hodin bude patřit soutěžím pro děti, v 18 hodin vzplane oheň s čarodějnicí. K poslechu zahraje kapela Port. Na místě bude možno zakoupit občerstvení i buřty na opékání včetně pečiva. Malé děti pobaví skákací hrad a kolotoč. Starší návštěvníci jistě ocení ukázky leteckého modelářství.

Další tipy na čarodějnické reje na Pardubicku najdete zde: 

Čarodějnice v pardubických Polabinách.
Filipojakubská noc na Pardubicku: Kam se vypravit za čarodějnicemi?

Kuřačky a spasitelky
Kdy: 29. dubna od 19.00 hodin
Kde: Machoňova pasáž, Pardubice
Za kolik: cena vstupenky v online předprodeji 200 Kč
Proč přijít: Amatérské divaldo Exil v Pardubicích zve v sobotu večer na divácky úspěšnou komedii Kuřačky a spasitelky. Tři sestry, které žijí v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů, by chtěly spasit svět nebo alespoň samy sebe. Přitom žijí v kraji, kde lišky dávají dobrou noc a štěstí přeje průměrným.

Zahájení sezony v pozorovatelně
Kdy: 29. a 30. dubna
Kde: Mikulovice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Pro přijít: Pozorovatelna civilní obrany v Mikulovicích zahájí o víkendu svou letošní sezonu. V sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 14 hodin se uskuteční prohlídky pozorovatelny s průvodcem. Dozvíte se při nich spoustu informací o pozorovatelně a její posádce, ale i o civilní obraně a československé armádě a jejich činnosti při případném jaderném útoku. V areálu bude ke zhlédnutí výstavka vývoje plynových masek a radiostanic a výstava vojenské a bezpečnostní techniky. Děti se mohou tešit na příbytek čarodějnice Vendulky a ježidědka. V sobotu večer bude možnost opečení si vlastních špekáčků. Vzhledem k terénu doporučujeme návštěvníkům pevnou obuv. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Ledové království
Kdy: 30. dubna od 16.30 hodin
Kde: Dům kultury Dukla, Pardubice
Za kolik: vstup za osobu 200 Kč (děti do 2 let zdarma)
Proč přijít: V neděli odpoledne se v pardubickém kulturním domě na Dukle koná párty ve stylu Ledového království. Na děti čekají oblíbené pohádkové postavy, soutěže, malování na obličej. Zazpívají si s Elsou a Oláfkem a zatančí si na dětském discu s Tlapkovou patrolou, vyfotí se s Mickey Mousem a Minnie a těm nejhodnějším dá Mimoň i sladkosti.

ORLICKO

Pálení čarodějnic Zámrsk
Kdy: neděle 30. dubna od 18.00
Kde: V Rajčuru, Zámrsk
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Dovolujeme si Vás pozvat na letošní pálení čarodějnic, které se tradičně koná v Zámrsku v “Rajčuru”. Těšit se můžete na dobré občerstvení a pohodovou náladu, kterou si určitě nezapomeňte vzít s sebou. Kostýmy jsou vřele vítány!

Pálení čarodějnic s Metaxou
Kdy: neděle 30. dubna od 16.00
Kde: Třebovská 299, Ústí nad Orlicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Hylváty si Vás dovoluje pozvat na tradiční pálení čarodějnic konané v neděli 30. dubna od 16:00 hodin na hřišti před hasičskou zbrojnicí. Program: - hry pro děti - malování na obličej - ukázka techniky JSDH - ohýnky na opékání - koncert skupiny METAXA - zapálení hranice.

CHRUDIMSKO

Čarodějnický majáles 2023
Kdy: neděle 30. dubna od 18.00
Kde: Areál u sportovní haly, Skuteč
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na závěr dubna je opět připravený Čarodějnický majáles. A stejně jako minulý rok bude rozdělený do dvou dnů. V pátek 28. dubna proběhne průvod masek a stavění májky, v neděli 30. dubna pak zapálíme hranici a užijeme si kulturní program. Kromě toho budou pro děti připraveny soutěže o sladké odměny, které, stejně jako občerstvení, zajišťují skutečští rybáři.

Otvírání studánek
Kdy: sobota 29. dubna od 14.00
Kde: Rozhledna Bára
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Doprovodná akce ke Dni Země a akci Ukliďme svět. Program: Lesní stezka za studánkou s úkoly, na které budou děti i dospělí objevovat důležitou roli vody v přírodě i v našem životě. Začátek u rozhledny Báry. 15.30 Symbolické otevření studánky na Podhůře a poděkování vodě a pramenům. Úklid okolí studánky.

SVITAVSKO

Čarodějnický rej na zámku
Kdy: sobota 29. dubna od 15.00
Kde: Zámek Moravská Třebová
Za kolik: 30 korun
Proč přijít: Soutěže pro děti s audiencí a odměnou u čarodějnice, Bublinová show, skákací hrad, Přehlídka a vyhodnocení masek, Velká a malá tombola, Střelba z laserové zbraně, Vystoupení kroužků DDM, MŠ Útěchov, prezentace Hvězdárny Boleslava Tecla, Symbolické upálení čarodějnice


Výstava železničních modelů a kolejišť
Kdy: sobota 29. dubna od 9.00
Kde: Regionální muzeum v Litomyšli
Za kolik: 80 korun
Proč přijít: Ve velkém výstavním sále muzea bude k vidění více než desítka kolejišť s do detailu propracovanými lokomotivami, vagónky i nádražími. Nebudou chybět ani humorně ztvárněné scénky v okolí tratí. Jedno kolejiště bude k dispozici dětem na hraní.