Naučné stezky lákají do městských a obecních lesů
KDY: Kdykoliv
KDE: Různá místa
ZA KOLIK: Zdarma

Česká národní kancelář certifikace FSC® připravila celkem 10 samostatných stezek, které se nacházejí v městských lesích v Hradci Králové, Březové nad Svitavou ale například i v Praze nebo na Kokořínsku a v Krkonošském národním parku. Součástí projektu je i mobilní aplikace „FSC Lesní Stezky“. Ta návštěvníky provede po jednotlivých stanovištích stezek, na kterým jim názorně ukáže základní prvky přírodě blízkého lesního hospodaření. Aplikaci lze používat na telefonech s operačním systémem iOs i Android a stáhnout ji lze na webu www.fscstezky.cz.

Projděte se po naučné stezce kolem Skuhrovského potoka
KDY: Kdykoliv
KDE: Česká Třebová
ZA KOLIK: Zdarma

U České Třebové se bude líbit všem, kteří se chtějí projít nádhernou krajinou podél podhorského potoka a ještě se u toho dozvědět spoustu zajímavého. Stezka má tři varianty. Ta nejkratší měří jen 3 kilometry a je značená žlutou turistickou značkou, vyzkoušet si je na ní přitom možné aktivity jako Mrtvé dřevo, Tváře stromů nebo Hmatové vnímání. Ze žluté trasy odbočuje červená, která vede smrkovým lesem, dlouhá je 5 kilometrů. Kdo se chce projít ještě víc, může vyrazit na třetí variantu naučné stezky, dlouhou 8 kilometrů. Prochází po žluté značce celým údolím potoka, jde kolem kopce Palice a končí ve Skuhrově.

E-knihy si stáhnete zdarma. V databázi je široká nabídka
KDY: Kdykoliv
KDE: www.databazeknih.cz 
ZA KOLIK: Zdarma

Nestihli jste si vypůjčit knihy ve vaší knihovně? Nebo ty vypůjčené již máte přečtené? Náhradním řešením v podobě e-knih nabízí Databáze knih na svých webových stránkách. Městská knihovna v Praze poskytla zdarma téměř 1500 e-knih. Najdete zde díla od klasiků – mezi nejzobrazovanější patří Čapkova Bílá nemoc, Petr a Lucie od Romaina Rollanda či Mollierův Lakomec, nechybí ale ani nabídka autorů současných – například Michala Viewegha. 

Loutkářské muzeum je otevřeno on-line
KDY: Kdykoliv
KDE: www.puppets.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje celý listopad a prosinec velké množství on-line aktivit pro malé i velké, včetně speciálních prohlídek muzea a neobvyklé mikulášské nadílky. V doprovodu maňáska Ručiky se zájemci mohou vydat prozkoumávat tajemné prostory muzea, kam noha návštěvníkova dosud nevkročila, jako jsou sklepy nebo depozitář. Návštěvníci si rovněž mohou poslechnout zvukové záznamy historických loutkových her z muzejní audiosbírky. Muzeum přináší také různé zajímavé odkazy na domácí i zahraniční loutkářské projekty, včetně filmů a představení on-line a zpřístupňuje zajímavé exponáty, které nejsou běžně k vidění.