Vánoce na ústecké farnosti 
KDY: do 3. ledna 
KDE: Ústí na Orlicí 

Od 21. prosince plane v kostele betlémské světlo. Kdokoliv z veřejnosti má každý den možnost si zde zapálit svou svíci a betlémské světlo si odnést domů. Až do 3. ledna 2021 jsou také každý den, v předem určených časech, přístupné ústecké betlémy umístěné v kostele. Letošní „půlnoční“ mše 24. 12. bude od 15:30 hodin přenášena online na youtube kanálu Římskokatolické farnosti v Ústí nad Orlicí. Stejně jako letošní živý betlém 26.12. od 17 hodin, který nebude určen pro veřejnost, ale bude také přenášen online. Letošní novinkou je nově postavený ústecký betlém v parku za kostelem. Ve spolupráci s ústeckými betlémáři jsou zde instalovány 20x zvětšené figury z Cibulkova betlému z kostela Nanebevzetí Panny Marie. Od pondělí bude v kostele u mříže k dispozici Betlémské světlo. Více informací naleznete na webu farnosti https://farnostuo.cz/.

YouTube vysílání kulturního centra 
KDY: 25. a 26. prosince 
KDE: YouTube 
ZA KOLIK: zdarma 

Kulturní centrum Česká Třebová zve na další YouTube vysílání. 25. prosince od 20 hodin to bude Večer Karlem Kubištou a 26. prosince se můžete od 9 hodin těšit na filmovou procházku po přírodních zajímavostech Orlicko - Třebovska. Z důvodu dodržení autorské licence bude 30 minut po skončení uvedených pořadů link zneplatněn. Prosíme proto, aby jste pořad začali sledovat co nejblíže času začátku vysílání, jinak se může stát, že se vám video po zneplatnění linku zastaví a už nepůjde přehrát. Více na www.kcct.cz

Tip na výlet: Králický Sněžník
KDE: Králicko 

Už jste vystoupali na Králický Sněžník, který je se svými 1424 metry nejvyšším vrcholem Pardubického kraje? Pokud bude přát počasí, budete odměněni úžasným výhledem, zejména na Hrubý Jeseník, Orlické hory a Kladskou kotlinu v Polsku. Pod vrcholem pramení řeka Morava a nedaleko u základů bývalé Liechtensteinovy chaty stojí soška Slůněte, které je nezaměnitelným symbolem Králického Sněžníku. Jak nejlépe nahoru? Cest je na výběr několik. Například z Dolní Moravy (z konečné autobusu) je to po žluté turistické značce asi 10 km. Z Prostřední Lipky po červené je vrchol vzdálen 18 km a ze Stříbrnic po žluté turistické značce asi 7,5 km. 

Tip na výlet: Polička
KDE: Svitavsko  

Polička je jedinečné město s bohatou historií. Mohutné gotické hradby obepínají celé historické jádro. Na Palackého náměstí čekají barokní skvosty - radnice připomínající palác a také 22 metrů vysoký morový sloup, který byl vybudován v 18. století jako poděkování za ochránění města před morem. Impozantní stavbou je kostel svatého Jakuba, kde se ve světničce v ochozu věže roku 1890 narodil hudební skladatel Bohuslav Martinů. Toto město rozhodně stojí za návštěvu. 

Nejvíce ozdobený dům v Česku 
KDY: do 6. ledna 
KDE: Libišany 

V Libišanech na Pardubicku stojí nejvíce ozdobený dům v Česku. Na 105 tisíc světýlek se denně jezdí dívat desítky lidí. Světýlka se rozzáří každý den v 17 hodin a lidé je mohou vidět až do 21. hodiny. Obyvatelé domu slíbili, že budou svítit minimálně do Tří králů.