Pálení čarodějnic v Žamberku
KDY: 30. dubna
KDE: Žamberk

Myslivecká chata v Žamberku (Pod Suticí – soutok Orlice a Rokytenky) připravuje na sobotu soutěžní zábavné odpoledne pro děti a dospělé. Těšit se můžete na jízdu zručnosti pro malé i velké, vystoupí břišní tanečnice Babylenky, nebude chybět vyhlášení nejatraktivnější malé i velké čarodějnice a od 19:00 do 22:00 zahraje kapela Drums & Guitars. Začátek v 15:40.

Čarodějnické posezení Českého červeného kříže
KDY: 30. dubna
KDE: Ústí nad Orlicí

Přijďte v sobotu od 16 hodin na čarodějnické posezení – občerstvení, opékání, zábava. Akce se koná na zahradě ČČK (ulice Kopeckého). V případě nepříznivého počasí v budově OS ČČK Ústí nad Orlicí. Maska čarodějnice, čarodějníka vítána. 

Slet čarodějnic
KDY: 29. dubna
KDE: Jablonné nad Orlicí

Rodinné centrum Jablíčko pořádá v pátek odpolední procházku kolem koupaliště. Na děti čekají soutěže a hry s odměnou. Bude možnost opečení párečků. Akce se koná od 15 do 17 hodin.

Čarodějnice v Třebovicích
KDY: 30. dubna
KDE: Třebovice

Fotbalové hřiště v Třebovicích připravuje oslavu čarodějnic. Párek a pitíčko pro děti zdarma. Děti přijďte v masce, nejhezčí čarodějnice budou odměněny malým dárkem. Atrakce pro děti, připraveno bohaté občerstvení, maso na grilu. Čarodějnice bude zapálena po 20. hodině, začátek v 16 hodin.

Studentský Majáles
KDY: 20. dubna
KDE: Česká Třebová

Gymnázium Česká Třebová a Spolek Gymnázia Česká Třebová pořádá Majáles, a to v pátek 29. dubna od 13 do 20 hodin. 

Program:
13:00 – 13:30 Průvod městem
14:00 – 16:00 Majálesové hry za hudebního doprovodu PPS
16:00 – 17:00 Taneční show s Honzou Onderem
18:00 – 20:00 Hudební vystoupení skupiny 375 m n. m.

Expozice plná svatebních šatů a doplňků
KDY: v těchto dnech
KDE: Žamberk

Výstavu Řekli si „ANO“ zahájila vernisáž v Městském muzeu Žamberk v neděli 24. dubna s komentovanou módní přehlídkou Kloboukového klubu – Dantes Brno. Na události uvidíte ukázku svatebních šatů z muzejních sbírek i od soukromých zapůjčitelů, svatební šperky z paličkované krajky Jiřiny Rejentové, oznámení, blahopřání, staré i nové fotografie a spoustu dalších zajímavostí. Výstava potrvá do 5. června.

Umělce Švabinského a Vejrycha připomíná muzeum
KDY: v těchto dnech
KDE: Česká Třebová

K úhelným kamenům výtvarně umělecké tradice Českotřebovska nade vše pochybnosti náležejí dvě výrazné umělecké osobnosti, totiž Maxmilián Švabinský a Rudolf Vejrych. Nepřekvapí proto, když Městské muzeum Česká Třebová spojilo své síly s Kulturním centrem Česká Třebová, aby společně připomněla 140. výročí narození Rudolfa Vejrycha a 60 let od úmrtí Švabinského. Děje se tak výstavou, kterou lze označit za reprezentativní. Výstava v Městském muzeu Česká Třebová a Kulturním centru Česká Třebová potrvá do neděle 29. května.

Muzeum v Mýtě vystavuje bicykly z 19. století
KDY: v těchto dnech
KDE: Vysoké Mýto

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě zavede návštěvníky do období bicyklů 19. století. Vystavuje soubor jízdních kol ze sbírek muzeí v Pardubickém kraji.

Výstava věnovaná výročí popravy českých pánů
KDY: v těchto dnech
KDE: Ústí nad Orlicí

V pátek 22. dubna byla na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí otevřena putovní venkovní výstava věnovaná době pobělohorské, jejíž důsledky se navždy zapsaly do dějin naší země. 

Na dvaceti obrazech, instalovaných v horní části náměstí na velkých panelech, se odvíjí důležité události naší historie 17. století – ozbrojený konflikt třicetileté války, česká stavovská povstání proti panování Habsburků, trvající náboženské a mocenské spory. Doba temna pokračuje pražskou defenestrací, navazujícími soudními procesy s hrdelními tresty a popravou 27 českých pánů v roce 1621 na Staroměstském náměstí v Praze. Další obrazy se speciálně zaměřují na emigrace tisíců protestantských obyvatel včetně J. A. Komenského, který se dlouhodobě ukrýval v nedalekém Brandýse nad Orlicí, pozornost je věnována Jindřichu Ottovi z Losu, který byl členem, podporovatelem a ochráncem Jednoty bratrské a byť nemocný osmdesátiletý stařec, přesto skončil mezi 27 popravenými českými pány. Místní Jednoty bratrské se pak dotýká panel “Svatý grál“, na kterém je vylíčen osud ústeckoorlického bratrského kalichu.

Galerie chystá závěrečný koncert
KDY: 28. dubna
KDE: Vysoké Mýto

Vysokomýtskou galerie čeká poslední komorní koncert jarní sezony mezi obrazy. Krev tentokrát rozproudí španělské rytmy. Vystoupení se koná tento čtvrtek 28. dubna v 19:30. Během pauzy si můžete v hlavním sále prohlédnout končící výstavu tvorby mladého autora Martina Zemanského, ve foyer pak nově instalované fotografie vysokomýtského Karla Jiskry, který je i ve svých 80-ti letech stále činným fotografem.