Mikulášská jízda projede Žamberkem
KDY: 4. prosince
KDE: Žamberk

Středisko volného času, Animo, Žamberk zve na třetí ročník Mikulášské jízdy městem. V neděli 4. prosince opět po roce přijede do Žamberka Mikuláš se svou družinou. Osvětlený mikulášský průvod projde městem s několika zastávkami, na kterých budou mít děti příležitost Mikuláše pozdravit. Součástí průvodu bude i kočár a čerti a andělé v sedlech koní.

Letošní novinkou je spolupráce se Základní uměleckou školou Petra Ebena Žamberk. Mikulášský průvod doprovodí děti z pěveckého souboru Vlaštovičky, které na zastávkách přispějí k té správné předvánoční atmosféře svými krásnými koledami. 

Vánoční jarmark rozzáří areál u Sýpky
KDY: 3. prosince
KDE: Rokytnice v Orlických horách

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou zve ve spolupráci s městem Rokytnice v Orlickýc horách na tradiční vánoční jarmark u Sýpky – Muzea Orlických hor, který se koná v sobotu 3. prosince od 13 do 17 hodin. Těšit se můžete na originální dárkové předměty, keramiku, košíky, perníčky, mýdla, šperky, ozdoby, jmelí atd.

V doprovodném programu vystoupí Sbor z hor, Sboreček ZŠ a ohňová show Ascarya. Ve vytápěných prostorách Sýpky – Muzea Orlických hor na vás čekají dílničky pro děti a také loutkové divadélko Muzejní kufr. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení, jako například zelňačka, klobásy, pečené kaštany, punč, svařák a další.

Muzeum zkrášlila výstava Dotek krajky
KDY: po celý prosinec
KDE: Vamberk

Muzeum krajky Vamberk zve na výstavu Dotek krajky. Uvidíte díla Zuzany Dolínkové, Nadi Harbichové, Andrey Landovské, Ludmily Vachtenheimové, Heleny Ouředníkové, Lady Charvátové a Hanky Pražákové.

Český červený kříž otevřel Vánoční výstavu
KDY: 1. a 2. prosince
KDE: Ústí nad Orlicí

Ve dnech 29. listopadu až 2. prosince se v Galerii pod radnicí v Ústí nad Orlicí koná tradiční Vánoční výstava, kterou pořádá Český červený kříž Ústí nad Orlicí. Výstava vznikla za přispění členů Červeného kříže, dětí ze školských zařízení ve městě a neziskových organizací. Můžete se zde nejen inspirovat vánoční výzdobou, ale také některé výrobky zakoupit. Rozsáhlou vánoční výstavu můžete v Galerii pod radnicí navštívit ve čtvrtek od 9.00 do 17.00 hodin a v pátek od 9.00 do 15.00 hodin.

V Chocni se chystají běžci potřicáté na Malou cenu Velké Verandy
KDY: 4. prosince
KDE: Choceň

Sportovní areál Velká Veranda v Chocni bude hostit v neděli 4. prosince už potřicáté lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího Švadleny. Milovníci terénních běhů se mohou těšit na tradiční, 4 300 metrů dlouhou trať se čtveřicí náročných stoupání.

Centrum závodu bude na Velké Verandě, účastníci tam dorazí od Chocně po zelené turistické značce či od parkoviště pro závodníky po pár stovkách metrů. Všechny shodně bude čekat trať dlouhá 4 300 metrů vyznačená červenými fáborky s celkovým převýšením 200 metrů. První vyznavači běhu se vydají do závodu v 10,15 hodin. Start bude intervalový, každých 15 sekund vyrazí do terénu dvojice závodníků.

Pozvání na večer poezie
KDY: 2. prosince
KDE: Vysoké Mýto

Autorský večer poezie a hudby je prvním veřejným počinem vysokomýtského uskupení Šlápoty, které režijně vedou Irena Truhlářová a Filip Janouch. Malou ochutnávku již okusili návštěvníci vernisáže výstavy Velký návrat Běly Kašparové v Městské galerii Vysoké Mýto. Básníci premiérově vystoupí se svým komponovaným pořadem v sále galerie 2. prosince od 19.30 hodin. Těm, kdo se chystají přijít, vzkazují: „S sebou - čisté boty a hladnou duši.“ Vstupné je dobrovolné.

Výstava Když čas zpomalí
KDY: do 30. prosince
KDE: Česká Třebová

Tradiční vánoční výstava betlémů v Městském muzeu Česká Třebová doplněná dílnami pro děti i dospělé. Pro školy je možné objednat doprovodný program.