Delší čas je most na okraji areálu nad výjezdem vlaků k Brandýsu nad Orlicí, tedy u bývalého tunelu, známým místem souhry nešťastných náhod nebo sebevražedných pokusů. Když stále přibývalo zmařených životů, objevilo se pod mostem (jedná se o silnici z města do Zářecké Lhoty) zajištění sítěmi, aby se snížil počet těch, kteří se dostali do fáze, v níž se rozhodli uskutečnit úmysl skoncovat se životem skokem do hloubky na železniční trať.

Mezitím se objevil před několika dny případ – nález těla bez známek života na jiném místě, rovněž na okraji železničního areálu, tentokrát však při vyjíždění souprav z Chocně k Týništi nad Orlicí. Tam přibyla práce policistům s objasněním příčin smrti cizince – čtyřicátníka, jenž byl nalezen mrtvý.

Není to však jediné místo, kde vyhasíná lidský život, a to pokaždé zbytečně. Stát se to může prakticky kdekoliv, hlavně však tam, kde hrozí nebezpečí vyplývající z dopravního provozu nebo vlivem jiných okolností. Občas dojde k podobnému případu v rozlehlém českotřebovském železničním areálu, většinou se jedná o nešťastné náhody. Pamětníci si zároveň také vybaví vzpomínku na tragédii před několika lety, kdy přijíždějící rychlík srazil mladé lidi pohybující se v kolejišti na úseku železniční trati Dlouhá Třebová - Ústí nad Orlicí.