Z čísel zároveň vysvítá, že že muži vlastní šedesát procent všech řidičských průkazů. Do závěru letošního března obdržel trestné body každý třináctý muž–řidič, alespoň jeden bod dostala každá devětačtyřicátá řidička. Je to pozoruhodné srovnání, byť muži jezdí daleko více než ženy. Ty tolik kilometrů neabsolvují, zaviní daleko nižší počet nehod a všelijakých kolizí. Rychlost nepřehánějí, více dodržují předpisy. Není ovšem „všechno zlato, co se třpytí“: řidičky hodně často neodhadnou vzdálenost mezi vozidly, také při couvání nebo při vjíždění na místo parkování. Čas od času zaviní nehodu tím, že odhánějí od sebe mouchu nebo vosu, jiná klidne shýbne pro jakýsi předmět, jenž jí zrovna upadl, další rovnala zrcátko, aby byla neustále „v obraze“.

Docela zvláštní kapitolou je pochopitelně alkohol za volantem. U mužů se tomu už ani nedivíme, pokud se ovšem neobjeví rekordman s nápadnou hodnotou promile. Spíše zaráží, že se objevují i případy, když policisté objeví za volantem ženu, která si před jízdou neváhala „přihnout“.

Policejní tisková mluvčí Eva Sichrová se domnívá, že hříšníků s hodně vysokým počtem bodů zatím není v našem regionu moc: „Veškeré přestupky registrují všechny městské úřady s pověřenou působností, když v loňském roce začal platit nový zákon, nastal klid, pak začal zase trochu narůstat počet řidičů, kteří udělali přestupky. Domnívám se však, že u nás opravdu nebude nijak vysoký počet řidičů, kteří by dosáhli maximální hranice bodů za přestupky.“