K posledním dvěma případům došlo na Karlovině v ulici Arnošta z Pardubic a v polabinské ulici Družby. „Pachatel zazvonil u dveří a pod záminkou výměny či opravy kuchyňské linky nebo koupelny vylákal od 81leté ženy sedm tisíc korun a od pětašedesátileté ještě o tři tisíce více,“ řekla nám mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová. Podle ní podvodník u starší ženy tvrdil, že linku již zaplatilo bytové družstvo a on jen potřebuje uhradit náklady spojené s dopravou a dalšími věcmi.

„Ve druhém případě si podvodník vymyslel báchorku o tom, že se jedná o příplatek za vanu, sporák a kuchyňskou linku. Dokonce nelenil a se ženou šel k bankomatu, odkud ona peníze vybrala,“ dodala pro náš Deník policejní mluvčí. Poté, co pachatel sebral peníze, u žen se již neukázal.

Policisté nyní šetří také to, zda se jedná o stále stejného podvodníka, či je těchto zlodějů více.

„Obě ženy uvedly do popisu, že se jedná o muže spíše přes čtyřicet let. V prvním případě má být vysoký 180 centimetrů, krátké vlasy, na bradě strniště a na sobě riflovou bundu. Podvodníka, který byl v Polabinách, zase poškozená žena vykreslila jako 170 až 175 centimetrů vysokého, plnoštíhlé postavy s kulatým obličejem, tmavými vlasy a bez vousů,“ uvedla popis Jitka Vavřinová.

Podle těchto indícií se tedy zřejmě jedná o dva rozdílné pachatele. „To ale neznamená, že by spolu nějak nespolupracovali a neznali se,“ doplnil nám informace jeden z pardubických policistů.

Policie tedy již poněkolikáté vyzývá občany, aby do svého bytu žádnou cizí osobu nevpouštěli a nepředávali jí žádnou finanční hotovost. Vše je potřeba si ověřit!