Státní zástupkyně Jana Florová přitom navrhovala trest ještě přísnější. Čermáka chtěla poslat do vězení s ostrahou, a to na tři a půl roku. „Podle prokázaných skutečností jde o jednoho z největších distributorů drogy pervitin, kterého se podařilo dostat před soud. Nebezpečnost jeho chování spočívá v tom, že drogu poskytoval i nezletilým osobám,“ uvedla ve zdůvodnění svého návrhu Jana Florová.

Její návrh mladíkem, který byl do síně přiveden justiční stráží z Vazební věznice v Olomouci, viditelně otřásl. V očích semuobjevily slzy. Podle svědků, kteří u svitavského soudu vypovídali, prodával drogu buď v autě nebo na odlehlých místech v okolí Svitav. Za jednu dávku si od narkomanů účtoval okolo sto padesáti korun. Podle soudu si v období od června 2006 do června 2007, než byl dopaden policejním toxitýmem, přišel minimálně na dvě stě tisíc korun.

Čermák: Byla to hloupost

Marek Čermák před svitavským soudem svého činu litoval a slíbil, že už se k trestné činnosti nevrátí. „Byla to strašná hloupost, moc mě to mrzí. Čekám s přítelkyní miminko a chtěl bych se věnovat už jen rodině,“ pronesl ve své závěrečné řeči.

Soud se o konečném rozsudku radil přibližně patnáct minut. Závěrečný verdikt byl k obžalovanému vstřícný. Trest byl vynesen ve spodní hranici. Okresní státní zástupkyně i obžalovaný si ponechali lhůtu pro odvolání.