„Milan B. byl 16. března loňského roku v herně Charlie, kam přišel se dvěma mladými dívkami. Jedna z nich se pak v herně začala bavit s tehdy dvaadvacetiletým Radkem F., se kterým se znala. A právě to asi pachatele rozlítilo téměř k nepříčetnosti,“ popsal nám tehdejší událost jeden z pardubických policistů.

Milan B. přišel k dívce a mladíkovi a bez jakéhokoliv vysvětlení řekl, že rozhovor končí. Když Radek F. namítl, že až za chvíli, bez varování dostal ránu pěstí do obličeje. Dalších minimálně deset minut honil pachatel zraněného mladíka po herně a stále na něj útočil a bil ho. S následným těžkým krvácením a zlomeninou nosu musel být zraněný mladík převezen do nemocnice. Agresivního útočníka poté zadržela hlídka policie.

Přesto, že se Milan B. hájil tím, že on sám byl napaden, a že se pouze bránil, skončil před soudem. „Jeho jednání totiž z velké části zaznamenala průmyslová kamera v herně. Na videu jsme tedy viděl téměř to samé, co nám popsali svědci,“ řekl nám pardubický soudce Jan Šlosar, který se tímto případem zabýval.

Za tuto výtržnost si obžalovaný od pardubického soudu odnesl nepodmíněný trest odnětí svobody. „Byl uznán vinným a následně odsouzen k osmi měsícům do věznice s dozorem,“ potvrdil nám soudce Šlosar. Podle něj obžalovaný spáchal tuto výtržnost v době, kdy byl navíc v podmínce za obdobnou výtržnost, které se dopustil jen o pár měsíců dříve. Kromě ní měl na svědomí také trestný čin vydírání. „Můj verdikt tak byl souhrnným trestem,“ dodal pro náš Deník Jan Šlosar.