Policisté usilovně pátrají po muži, který ve čtvrtek přepadl pobočku Komerční banky na Starém náměstí v České Třebové a odnesl si nespecifikovanou sumu peněz. Při činu ho zachytila bezpečnostní kamera banky.

Lupič měl paruku

Neoholený muž menší postavy v tmavé paruce s vínovým odleskem a s dioptrickými brýlemi do pobočky vstoupil půl hodiny před polednem. Nesl batoh. Ženě za přepážkou pokladny podal list papíru s požadavkem na vydání peněz. Zbraň neměl. „Hrozil, že má v batohu bombu,“ dodala policejní mluvčí Eva Sichrová. Pracovnice banky peníze vydala, muž je převzal a odešel.

Eva Sichrová Deníku výši částky odmítla sdělit s tím, že Policie ČR tuto informaci zatím nemá. Chvíli před loupežným přepadením byl neznámý pachatel zachycen kamerovým systémem na rohu náměstí před bufetem U Kohouta, kde je v době obědů poměrně rušno. Je tedy možné, že muž v paruce někoho upoutal, a ten by svým svědectvím mohl policii pomoci.

Proto se policie obrací na všechny občany, kteří by mohli jakoukoli informací přispět k zadržení pachatele, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Kde byla ostraha?

Vedoucí pobočky Pavel Vařeka se k celé záležitosti nechtěl vyjadřovat. Uvedl jen, že to byl okamžik, ihned po loupeži volali policii. Zaměstnankyně, kterou čin určitě otřásl, byla včera v práci, tedy za přepážkou pokladny. Včera byl v pobočce přítomen pracovník zajišťující ostrahu. Jestli byl na místě i ve čtvrtek, nám vedoucí pobočky odmítl sdělit.