Touto „aktivitou“ zlodějů všeho druhu se zabývají policisté denně. V jejich statistice se objevují hlášení z celého okresu. Některá jsou proslulá vylupováním aut osobních i nákladních a odcizováním věcí, které patří jiným. Řidičům osobáků i náklaďáků zbývá pak jediné: ohlásit případ policistům a umínit si, že příště musí být na prvním místě daleko větší opatrnost.

Řádí i u hřbitova

Rizikovým prostorem je silnice I/35 vedoucí Vysokomýtskem: i s plochami u benzinových čerpadel. Tam často číhají novodobí lapkové vypadající na první pohled nenápadně. Stačí jen chvíle a už „hospodaří“ po svém v autě, které jim nepatří. Mezi zvláštnosti patří, když řidiči nezamknou kabinu, vykládají zboží, jenže toho využijí zloději. V poslední době bylo ohlášeno několik krádeží z aut u vysokomýského hřbitova. Tam zřejmě kradou ti největší otrlci.

Výčet míst neznamená, že jinde je klid. Často se ve „svodce“ objeví hlášení o vykradení aut v České Třebové, Ústí n. O., Lanškrouně i jinde. Za čas, až začne letní turistická sezona, přibude jako každoročně více hlášení z vesnic a rekreačních areálů. „Smůlou je, že lidé nechávají v autech kabelky, peněženky a tašky, je to jejich nepozornost. Říkáme, že auto není trezor, není možné vystavovat věci na sedadlech,“ poznamenala ústecká policejní tisková mluvčí Eva Sichrová.