Po 12. hodině přivolali jednotku Českách drah Česká Třebová do Krasíkova, kde byl sražen vlakem v kolejišti pes. U dopravní nehody avie a favoritu v Letohradu se sjely po 13. hodině sbory ze Žamberku a Ústí nad Orlicí. O půl třetí přijely čtyři sbory k požáru půlhektarového porostu v Horním Houžovci. Po 15. hodině pomohla jednotka Českých drah v České Třebové řidiči kamionu, v němž se zadřel motor. HZS Vysoké Mýto se zabýval v 18 hodin rozsypaným uhlím na vozovce ve Vysokém Mýtě.

Po 21. hodině hasily jednotky z Lanškrouna, Tatenice a Žichlínku hořící neobydlený domek v Lanškrouně. Jednalo se o objekt, který je určen k demolici a není stále obydlen. Hořelo v půdním prostoru a hasiči museli ochlazovat okolní budovy, aby nedošlo k rozšíření požáru. Těsně u objektu se nacházely dráty elektrického vedení a rozvod plynu. Hasiči tak museli nejprve vyčkat s likvidací požáru až budou rozvody odpojeny. Požár byl zcela zlikvidován ve 21.57 hodin. Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. Stanoveny jsou dvě možné verze: nedbalost nebo úmyslné zapálení. Škoda, kterou plameny způsobily, byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun

O dvě hodiny později měl v Brandýse nad Orlicí práci místní sbor s hořící trávou a listím. V úterý po 6. hodině hořel kus porostu v Chocni, hasili ho členové místního sboru hasičů.