Muž je podezřelý z toho, že od června 2006 do současnosti rozprodal na Svitavsku a Lanškrounsku pervitin nejméně za dvě stě tisíc korun. Podezřelého obvinil policejní komisař z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Drogu sám nevyráběl, osoby, které mu pervitin poskytovaly, jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů.

Pro mladíka, který sámužívá pervitin a nemá jiný příjem, byla distribuce drogy hlavním zdrojem obživy. Poté, co zjistil, že jsou mu kriminalisté na stopě, začal se před policisty skrývat na různých místech regionu. Jedná se o osobu s fiktivním trvalým pobytem. V době dopadení, k němuž došlo včera poblíž centra Svitav, byl podezřelý na cestě za svými odběrateli. Podle sdělení kriminalistů se jedná o stálý okruh několika desítek osob ve věku od dvaceti do pětadvaceti let, z nichž někteří nakupovali pervitin i za desetitisícové částky. Následná prohlídka vozidla, kterým se mladík přepravoval, přinesla 11 gramů kvalitního pervitinu. K dokumentaci trestné činnosti podezřelého muže přispěli také strážníci svitavské městské policie .

Muž se pod tíhou důkazů ke své trestné činnosti částečně doznal, policejní komisař podal návrh na jeho vzetí do vazby. Podle vyjádření pracovníků toxitýmu je pravděpodobné, že dojde k obvinění dalších osob z různé navazující trestné činnosti.