VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

27.3.2018

Plán, jak získat cigarety, dvěma klukům nevyšel

Česká Třebová – Dobře vymyšlený plán nevyšel dvěma jedenáctiletým chlapcům v České Třebové. V druhém březnovém pátku se jim totiž zachtělo po cigaretách, požádali tedy jednoho ze zákazníků prodejny na Masarykově ulici o zakoupení krabičky cigaret.

27.3.2018

Hasiči museli řidiče ze zdemolovaného auta vystříhat

Žamberk – Hydraulické rozpínáky, nůžky i tyče museli použít hasiči po nehodě osobáku a náklaďáku v Žamberku u koupaliště. Stala se v úterý krátce po půl deváté ranní a hasiči museli řidiče ze zdemolovaného vozu vyprostit. Na místo letěl i vrtulník, ten byl ale záhy odvolán.

27.3.2018

Hříšníci unikají policii mnoho let

Orlickoústecko, Svitavsko – Skrývají se, nebo se pohybují mezi lidmi? Policie v kraji eviduje několik osob, po nichž pátrá mnoho let. Někteří unikají policii i šestnáct let. Jako Josef Ljubenko, který se může vydávat za Josefa Matoulka.

26.3.2018

Dívenka po nehodě dostala Záchranáčka

Králíky - Střet dvou vozidel řešily záchranné složky v pátek po poledni v Králíkách. Na silnici č. 43 se srazil vůz značky Ranger Rover s vozem značky Škoda Felicia GLXi.

22.3.2018

Žena za napadení dostala čtyři roky

Pardubický kraj, Svitavy - Pětašedesátiletá Libuše Podgorská, která vloni v září pobodala nožem přítele své dcery, byla krajským soudem odsouzena ke čtyřem letům odnětí svobody.

22.3.2018

Zakládáte požáry? A co vypalování trávy? Víte, že za to můžete dostat

Pardubický kraj – V posledních týdnech začala zvláštní sezona. Blíží se jaro a hasičům stoupá počet výjezdů k založeným požárům, jak někteří zemědělci začínají s hazardováním. Řeč je o vypalování trávy.

22.3.2018

Poláci, kteří napadli obsluhu čerpací stanice, byli odsouzeni a vyhoštěni

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Napadení, kterého se minulou středu v nočních hodninách na čerpací stanici ÖMV v Moravské Třebové dopustila trojice Poláků, vyřešil o dva dny později svitavský okresní soud ve zkráceném řízení.

22.3.2018

Nejvíc zbytečných dětských obětí je při dopravních nehodách

Pardubický kraj - Nikoliv rakovina, leukémie nebo virová onemocnění. Nejvíc tragédií větších dětí se v kraji stává na silnicích. Nad smrtelnými nemocemi ale „vedou“ i další fatální úrazy.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2018

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí

/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

21.3.2018

Policisté hledají pachatele i svědky

Vysoké Mýto /VIDEO/ - Omezování osobní svobody s trestní sazbou až na dva roky za mřížemi, tak je kvalifikovaný případ, který nyní prověřují policisté ve Vysokém Mýtě.

20.3.2018

Parkoviště není vrakoviště

Česká Třebová - Svým očím nevěřili strážníci, kteří byli ve čtvrtek 8. března dopoledne přivolání na parkoviště na ulici Semanínská.

19.3.2018

Dva požáry v jednom týdnu. Chvaletice chtěly po elektrárně vysvětlení

Pardubický kraj, Chvaletice - Falešná hra s příčinami požárů? Elektrárna podsouvá motiv úmyslného založení.

18.3.2018

Nový radar už měří rychlost

Pardubický kraj, Chrudimsko - Hrochovotýnecká městská policie zakoupila radar na měření rychlosti. Přístroj najde využití nejen v Hrochově Týnci.

17.3.2018

Zapomenul si notebook, ale nepřišel o něj

Pardubice /LINKA 112 - OD SOUSEDŮ/ - Odložený počítač v igelitové tašce našli strážníci dříve.

16.3.2018

Pálil igelit, pak zranil souseda dlažební kostkou

Vysoké Mýto - Se zraněnou nohou skončil muž v mýtské zahrádkářské kolonii. Minulý pátek si totiž nenechal líbit fakt, že jeden z jeho sousedů pálí igelitové odpady, a působí tak silné zakouření kolonie.

16.3.2018

Žena vypadla z okna, zachránit se ji nepodařilo

Pardubický kraj, Svitavy - Přímo na ploše autobusového nádraží přistál ve čtvrtek v devět hodin dopoledne vrtulník zdravotnické záchranné služby. Důvodem byl tragický pád dvacetileté ženy z nejvyššího patra panelového domu.

15.3.2018

Na cestu do školky vyšel sám

Vysoké Mýto - Netradiční zásah zaznamenali mýtští strážníci. V úterý 6. března po sedmé hodině jim byl totiž na služebně předán malý chlapec, kterého oznamovatel našel na ulici Fibichova.

15.3.2018

Hořící autobus v Nasavrkách je třetím největším požárem v kraji

Pardubický kraj, Chrudim - Mnohem častěji zasahovali u bouraček a odstraňování spadlých stromů než u ohně. Takový je pohled do hasičské statistiky za předchozí měsíc.

15.3.2018

Náklaďák po bočním střetu ujel. Policie hledá svědky

Pardubický kraj, Koclířov - V úterý 13. února kolem půl páté odpoledne došlo podle policie na silnici I/35 ke střetu osobního a nákladního auta. Řidič kamionu od nehody ujel. Policie se proto obrací na případné svědky události.

AKTUALIZOVÁNO
15.3.2018

Ve Chvaletické elektrárně opět hořelo. Rozpálil se filtr

Chvaletice - Požár tentokrát rozpálil filtrační jednotku. Hasiči ji ochlazovali.

14.3.2018

K bezdomovcům vyjížděli zbytečně

Vysoké Mýto - „Bojím se, aby neumrzl.“ To byla dvě oznámení na dispečink záchranářů.

13.3.2018

Opilá žena ležela hodiny v potoce

Letohrad - Podchlazenou ženu z potoka u železničního podjezdu vytahovali záchranáři v pondělí před 23. hodinou v Letohradě.

13.3.2018

Na Pastvinách hořela chata

Pastviny - K požáru rekreační chaty vyjížděli hasiči v pondělí večer do Pastvin.

13.3.2018

Chtěli štěně, prodejci z nich vylákali tisíce

Pardubický kraj - Podvodů při prodeji přes internet přibývá.

13.3.2018

Muži musel pomoci vrtulník

Česká Třebová - Se závažným poraněním hlavy skončil v pátek starší muž z České Třebové.

12.3.2018

Žena dostala smyk, skončila ve stromě

Dolní Dobrouč - Přílišná rychlost stála za nehodou, která se stala v pondělí krátce před půl devátou ráno na výjezdu z Dolní Dobrouče na Letohrad.

12.3.2018

Horská služba letos počítá zraněné lyžaře na stovky

Králicko, Jeseníky - Statistika bude zřejmě stejná jako minulou zimu. Záchranáři očekávají kolem jednoho tisíce případů.

11.3.2018

Výtržníci mohou skončit za nepřístojnosti za mřížemi

Pardubický kraj, Svitavy - Chování na veřejnosti má svá pravidla. Jsou však lidé, pro které nic neznamenají. Navíc jejich chování zasahuje i do životů druhých a to velmi výrazným způsobem.

11.3.2018

Na Rozhledně obsadili bezdomovci autovraky

Pardubický kraj, Chrudim - Skupinka bezdomovců se usídlila na chrudimském sídlišti Rozhledna, nedaleko tamní ubytovny. A jejich počínání nelze nazvat jinak, než „kreativní“. Pro své účely totiž zabrali dvojici odstavených autovraků, které si pro zvýšení pohodlnosti navíc vylepšili pomocí dalších nalezených věcí: Okna ucpali dekami, dovnitř umístili matrace. Kolem se hromadí odpadky a lidské výměšky.

10.3.2018

V elektrárně Chvaletice hořelo, škoda je nejméně 50 milionů korun

Pardubice - Na více než tři hodiny zaměstnal hasiče požár hydraulického oleje ve chvaletické elektrárně. Hasiči s ním bojovali v noci na dnešek. Podle prvních odhadů způsobil škodu za nejméně 50 milionů korun.

7.3.2018

Řidič srazil stopařku a od nehody ujel

Pardubický kraj, Slatiňany - V pondělí, kolem půl desáté večer, byli dopravní policisté přivoláni k dopravní nehodě stopařky u Slatiňan.

7.3.2018

Zima to ještě nevzdává, potrápila řidiče

Pardubický kraj - Sníh a teploty kolem bodu mrazu v úterý potrápily řidiče. Bouralo se napříč Pardubickým krajem, třeba v Dašicích, Chrudimi, Oldřiši nebo Orlickém Podhůří.

6.3.2018

Případ haly: Soud odročen, znalce čeká další práce

Ústí nad Orlicí - Kdo nese odpovědnost za rozhodnutí o přerušení dolní pásnice konstrukce? To je otázka, kterou nyní řeší ústecký okresní soud v případu spadlé střechy sportovní haly Na Skalce v České Třebové.

6.3.2018

Sníh znovu zaskočil řidiče

Orlické Podhůří - Zima se nechce vzdát vlády a trápí i řidiče. V Orlickém Podhůří v úterý v 9.30 hodin zasahovali hasiči při kolizi osobního automobilu, které skončilo na boku.

6.3.2018

Ranní nehody zablokovaly silnice

Pardubický kraj, Svitavsko - Krátce po pondělní sedmé hodině ranní vyjížděli policisté, hasiči a záchranáři k hromadné nehodě na silnici poblíž Lezníku.

6.3.2018

Pohřešovaný Ukrajinec byl nalezen u Přelouče mrtvý

Pardubický kraj, Přelouč - Hledaný muž byl nalezen oběšený v lese u Přelouče.

6.3.2018

V Pardubicích se pod vlak vrhl člověk

Pardubice - Na hlavním nádraží v Pardubicích vlak srazil člověka.

5.3.2018

Projektant u soudu vinu rozhodně odmítl

Ústí nad Orlicí - „Je mi kladeno za vinu, že jsem poddimenzoval spodní pás příhradového vazníku. V mých výpočtech a výkresech se však jeho přerušení nevyskytuje.“ To byla slova Pavla Škorpila, kterými začal jeho výslech u ústeckoorlického soudu.

5.3.2018

U ranní nehody zasahoval vrtulník

Choceň, Orlickoústecko /FOTO/ - V pondělí zasahovali záchranáři u nehody, která se stala v Chocni. Před sedmou ránou u Hemže narazilo auto do stromu.

4.3.2018

Řidička při odbočování nedala přednost, srazila cyklistu

Česká Třebová - Záchranné složky v neděli krátce po poledni mířily k dopravní nehodě v České Třebové. Na silnici I/14 v blízkosti supermarketu Lidl došlo ke střetu auta a cyklisty.

3.3.2018

Čtyři dealeři zadrženi

Pardubický kraj, Poličsko - Svitavský „TOXI“ tým úřadoval na Poličsku. Policistům se podařilo sdělit čtyřem lidem obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a to ve čtyřech případech.

3.3.2018

V kamenolomu hořelo, škody šplhají do milionů

Chrudim - Téměř čtyři miliony korun. Taková je podle prvncíh odhaů škoda, kterou způsobil dnešní odpolední požár v kamenolomu v Žumberku.

3.3.2018

Třikrát stejná pokuta

Pardubický kraj, Svitavsko - Policisté a záchranáři zasahovali v Lačnově. Dvaačtyřicetiletá řidička osobního auta nepřizpůsobila jízdu stavu vozovky a narazila do mostku. Se zraněním byla převezena do svitavské nemocnice.

3.3.2018

Pes vběhl pod auto, vyprostit ho museli hasiči

Ústí nad Orlicí - Pocity bezmoci si ve čtvrtek zažila majitelka psa z Ústí nad Orlicí. Její mazlíček totiž vyběhl z domu přímo pod kola projíždějícího auta značky Ford Focus.

2.3.2018

Podomní prodejce přistihli při podpisu smlouvy

Pardubický kraj, Skuteč - Navzdory zákazu podomního prodeje se u domovních dveří „obchodníci“ stále objevují. Ve středu například obcházeli Skuteč. A nedopadli dobře.

2.3.2018

Svědek nehody ani nezastavil. Ať si auto najdou...

Pardubický kraj, Dražkovice - U Dražkovic vyjela dodávka ze silnice a zmizela v roští, oznámil na linku 155 řidič, který nehodu viděl. Svědek však nezastavil. Auto museli ve tmě najít záchranáři. Mladý řidič byl zhroucený na volantu.

2.3.2018

Ženu bez domova zachránili před smrtí

Pardubice /LINKA 112 - OD SOUSEDŮ/ - Zubožená žena nebyla už schopná ani vstát. Z vojenského prostoru ji museli vynést.

AKTUALIZOVÁNO
2.3.2018

Požár domu způsobil žhavý popel v popelnici

Záchlumí - K požáru rodinného domu vyjížděli v pátek po půl desáté hasiči do vesnice u Žamberku. U požáru novostavby tady zasahovalo deset jednotek.

2.3.2018

Z infocentra zmizel alkohol

Letohrad - V noci ze čtvrtka na pátek 23. února se do infocentra na Letohradsku vloupal zloděj, zajímal ho hlavně alkohol.

1.3.2018

Prodavačka se přiotrávila oxidem uhelnatým

Koldín - Další člověk se přiotrávil plynem. K události došlo ve středu před polednem v Koldíně, kde nešla elektřina a prodavačka v místním obchodě použila jako náhradní zdroj energie agregát.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT