Jenže jim pomalu docházejí zápasy, v Kolíně to bude v pořadí devatenácté z dvaadvaceti kol.

„Kolín je ve své hale hodně nepříjemným soupeřem, proto se musíme maximálně koncentrovat hned na vstup do zápasu. Minule proti Olomoucku nám vyšel, ale předtím, v Ústí a s Nymburkem, jsme brzy prohrávali dvouciferným rozdílem, což nesmíme dopustit. Pokud se totiž Kolín dostane do laufu, bývá pro soupeře velice těžké vrátit se zpátky. K důležité výhře nad Olomouckem jsme si hodně pomohli bojovností i tím, že jsme hráli jako tým. Všichni jsme táhli za jeden provaz a právě tento faktor bude zásadní i v dalším zápase,“ vyjádřil se křídelník Beksy Josef Potoček.

Dino Repeša si prožil s Beksou své nejdelší play off v Kooperativa NBL.
Okamžitá rezignace. Práce nešla a odloučení od rodiny trvalo dlouho, říká Repeša

„Za předchozí výhru nad Olomouckem jsem hrozně rád. Pevně věřím, že ještě více upevní naši morálku a motivaci, dál maximálně bojovat o skupinu A1. Jiný cíl nemůžeme mít ani teď v Kolíně. Domácí mají velmi zkušený tým, který se prezentuje zcela odlišným stylem hry než náš předcházející soupeř. Zatímco Olomoucko hrálo agresivně a fyzicky, Kolín hraje pomalu, ale chytře. My musíme hned od začátku ukázat obrovskou energii, hrát podle tempa, které vyhovuje nám. Víme, že nás čeká utkání s velice kvalitním soupeřem, ale jsem přesvědčený, že když předvedeme ten nejlepší výkon, jakého jsme schopni, máme dobrou šanci v kolínské hale uspět,“ dodal trenér Vanja Miljkovič.

Utkání 19. kola Kooperativa NBL BC Geosan Kolín (6. místo, 10-8) – BK KVIS Pardubice (9. místo, 7-11) začíná ve středu v 17.45.