VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA MIKULECKÁ

Šárka Mikulecká / Orlický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dejte naději a pomozte dřív, než bude pozdě

Lanškroun - Třiadvacet dvoumililitrových vzorků krve. Třiadvacet dobrovolníků, kteří mohou dát naději na uzdravení pacientovi s nemocí krve. Český národní registr dárců dřeně rozšířilo 23 mladých lidí z Lanškrouna a blízkého okolí při náboru, který se uskutečnil v lanškrounské farnosti.

Tečka za festivalem Harriet Parish bude velkolepá

Žamberk - Benefiční hudební festival Harriet Parish čeká velké finále.

Pět koncertů ve čtyřech dnech, festival vrcholí

Žamberk - Benefiční hudební festival Harriet Parish má před sebou závěrečné čtyři dny, v nichž nabídne pět koncertů.

Festival nabídne dvě esa: Bártu a Špačka

Žamberk – Noblesa, tradice, prestiž a hudba jako prostředník setkávání, i tak lze charakterizovat mladý hudební benefiční festival, který se koná v Žamberku.

Mosty řidičům vrátí v říjnu. Pak začne oprava objížďky

Česká Třebová, Semanín - Semanín se dočká. Kamiony zdevastovanou silnici začnou opravovat ještě letos.

Duchovní musel o farnost dál, lidé byli proti

Žamberk - Loni byl v centru dění, koncerty nechal rozeznít „svůj“ kostel a s farníky si užíval hudební zážitky benefičního festivalu Harriet Parish, jehož cílem je podpora opravy střechy kostela svatého Václava. Letos do Žamberku zavítá možná jako divák.

Další dobrovolníci chtějí darovat kus sebe

Orlickoústecko - Adam onemocněl akutní leukémií, když mu bylo sedm. Díky vhodnému dárci kostní dřeně, kterého se pro něj podařilo nalézt, vše dopadlo naštěstí dobře.

Zuzanu do registru dárců kostní dřeně dovedla náhoda

Žamberk, Praha - V pražském Obecním domě se v pátek večer uskutečnilo slavnostní oceňování dárců kostní dřeně. Mezi 44 dárci z celé republiky mělo opět zastoupení i Orlickoústecko.

Postel hospoda kostel získala cenu čtenářů

Orlickoústecko - V Národním divadle v Praze se v úterý udělovaly literární ceny Magnesia Litera. Cenu čtenářů získala kniha rozhovorů s lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem Postel hospoda kostel. S charismatickým duchovním je vedla Markéta Zahradníková.

Kraj pocítí stávku šoférů 'u sousedů'

Pardubický kraj - Nepojedou zřejmě autobusy společnosti Arriva Morava.

Překvapení? Součástí lupu se stala i pistole

Choceň - Nečekanou kořist získal zloděj, který se 2. března vloupal v Chocni do osobního auta. Kromě peněženky s platebními kartami totiž sebral i pistoli se všemi doklady. Trest hrozí nejen zloději, ale tučná pokuta zřejmě nemine ani okradeného muže.

Hostinští soutěžili v Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí - Šnyt je půllitr, ale nenapěchovaný, s pěnou do půl sklenice. Tak vystihl oblíbenou míru pivních znalců v roce 1936 Karel Čapek ve svém fejetonu Ohrožený šnyt.

Žaludek nemá zuby, říká staré čínské přísloví

Litomyšl – Víte o tom, že byste měli jíst produkty pěstované v okruhu třiceti kilometrů a každé sousto požvýkat až patnáctkrát? Klára Krňávková v následujícím rozhovoru vysvětluje, že tradiční čínská medicína není jen o akupunktuře.Rodačka z Lanškrouna se ve Španělsku stala expertkou na tradiční čínskou medicínu a bioenergetickou akupunkturu. S rodinou nyní žije ve Sloupnici a v Litomyšli praktikuje tento jedinečný léčebný systém starý tisíce let.

Na vině byly vazníky, říká další odborník

Česká Třebová – Chybně namontované vazníky, špatné základy budovy. To všechno už Jiří Zoubek při své práci viděl a oboje mělo stejný výsledek – zřícenou střechu.

Zničenou halu prohledal soudní znalec

Česká Třebová – Osmapadesát milionů korun v troskách, tak nyní vypadá nová sportovní hala, jejíž střecha se v sobotu večer zřítila. Na místo obehnané policejními páskami zamířil soudní znalec, jeho posudek určí další postup policie. Příčinou problému by mohly být lepené dřevěné vazníky. Spekulací je mnoho, nicméně jedno je jasné: hejtman Martin Netolický chce označit viníky! Kraj si proto nechá zpracovat vlastní znalecký posudek.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Na nové hale se propadla střecha. Sportovci stihli včas utéct

Česká Třebová /AKTUALIZOVÁNO/ - Sobotní večerní Českou Třebovou zněly sirény. Krátce před jednadvacátou hodinou tu došlo ke zřícení střechy na nově postavené sportovní hale Na Skalce. Zrovna tu probíhal florbalový turnaj dorostenecké kategorie, v hale bylo na osm desítek lidí. Událost se naštěstí obešla bez vážných zranění. "Všichni stačili včas utéct," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda s tím, že na místo vyjely tři posádky zdravotníků. K několika drobnějším zraněním - rozbitým kolenům a vyvrtnutým kotníkům,  došlo při útěku. "Jeden z chlapců dostal při útěku dveřmi do holeně, druhý upadl a rozsekl si koleno," doplnil Pavel Svoboda s tím, že oba chlapce záchranná služba odvezla na chirurgickou ambulanci do Ústí nad Orlicí.

Loni přišlo na svět víc kluků. V Ústí měli rekord

Ústí nad Orlicí, Svitavy – Porodnice Orlickoústecké nemocnice znovu přepsala svou pomyslnou knihu rekordů. Loni se tam narodil zatím nejvyšší počet dětí. Byla překonána hranice 1400 dětí. Dosud držel rekord rok 2014 se 1353 dětmi. V podstatě na polovičních číslech je porodnice ve Svitavách, která loni zaznamenala 746 dětí. Řada maminek ze Svitavska přivede dítě na svět v Ústí nad Orlicí, tvoří tam deset procent rodiček.

Lékaři vyjednávají o platech. Třecí plochou by mohlo být ohodnocení za noční

Ústí nad Orlicí – Mezi vedením Pardubické nemocnice a.s. a lékaři probíhají kolektivní vyjednávání. Lékaři žádají desetiprocentní navýšení platů. Diskuze se pravděpodobně, stejně jako loni, povede o stejné zvýšení finančního ohodnocení za noční práci.

Novoroční oslavy opět děsily psy

Orlickoústecko – Petardy a ohňostroje mají každý rok na svědomí vyděšené psy. V horších případech psy ztracené, zaběhnuté. Oslavy příchodu roku 2017 nebyly jiné. V útulcích v regionu sice mnoho psů nepřijali, zato telefonátů nešťastných majitelů je dost.

Lidé neziskovkám přispěli 144 tisíc

Orlickoústecko /Krátce/ – Grantový program Konzumu Společně za úsměv vynesl 144 090 korun!

S jarem se probudí pracovní stroje. Zakousnou se do silnice I/14 ve Třebové

Česká Třebová – Jedna vlaštovka jaro sice nedělá, zato jedna uzavírka průtahu městem nadělá řidičům spoustu vrásek. Město na podzim získalo dotaci na zvýšení bezpečnosti kolem silnice I/14, jež protíná město. Práce chce zahájit na jaře. Sladí je s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), které připravuje dvě etapy opravy průtahu městem.

S návratem dětí do škol se dá očekávat nárůst respiračních nemocí i chřipek

Orlickoústecko – Nejvyšší nemocnost je u nejmenších dětí do pěti let, stoupla ale i v kategorii do 14 let. Sice ji zmírnily vánoční prázdniny, ale s návratem dětí do škol se dá očekávat další vzestup.

Společně za úsměv jde do finále

Orlickoústecko – S koncem roku skončí další ročník grantového programu Společně za úsměv, který vyhlašuje obchodní družstvo Konzum Ústí nad Orlicí. Na transparentním účtu sbírky pro neziskové organizace je přes 100 tisíc korun. Ještě dnes a zítra dopoledne jim mohou zákazníci přispět symbolickými 30 korunami prostřednictvím dárcovského kuponu.

Lidé, o kterých se v roce 2016 mluvilo

Orlickoústecko - Dosáhli úspěchů, mimořádného počinu nebo se do povědomí veřejnosti zapsali jinak. To jsou některé osobnosti Orlickoústecka končícího roku.

Adopce píšťal je úspěšná

Králicko – Na sbírkovém kontě iniciativy Vím já kostelíček byla včera překonána částka 400 000 korun. Cílem je shromáždit 570 tisíc na opravu varhan v kostelíku v Heřmanicích. Opravit se už podařilo varhany v Dolní a Prostřední Lipce. Po heřmanických varhanách přijdou na řadu ty z Horní Lipky. Sbírku podporují koncerty a také adopce varhanních píšťal.

Kolem I/14 zlepší světla i chodníky

Česká Třebová – Za jediný prosincový týden ve městě auta srazila dvě děti. Silnice první třídy číslo 14 je na tom údajně, co se nehodovosti na průtahu městem týká, hůř než přetížená I/35 ve Vysokém Mýtě.

V Ústí má premiéru kino naslepo

Ústí nad Orlicí – „Pojďte do kina, aniž byste věděli na co, kupte si pivo, pohodlně se usaďte a výběr titulu nechte na nás. Vstupné se neplatí, až při odchodu dle vaší spokojenosti," tak zve ústecké Klubcentrum na středeční premiéru „kina naslepo". Promítat se v Roškotově divadle bude od 19.30 hodin.

Přípravy na zpívání koled vrcholí!

Orlickoústecko – Už ve středu spojí celé Česko společné zpívání koled s regionálním Deníkem. Těší nás, že i letos má u nás akce silnou podporu. Nadšeným organizátorům a všem účastníkům za to patří velký dík! Díky nim bude Orlickoústecko i při šestém ročníku Česko zpívá koledy hodně slyšet.

Děti se proměnily v betlemáře

Česká Třebová - Výstavu betlémů v českotřebovském muzeu v sobotu oživil program pro děti. Samy si mohly vyzkoušet práci betlemáře, když si vyrobily malovanou papírovou postavu inspirovanou českotřebovským Johnovým betlémem, který je v muzeu k vidění poprvé.

Otužilci si v Chocni užili ledovou vodu Tiché Orlice

Choceň – V choceňském parku Peliny se v sobotu 166 plavců ponořilo do Tiché Orlice při 46. ročníku závodu zimních plavců Napříč Chocní. Vybírali si z tras dlouhých 100, 250, 500 a 750 metrů. Do Chocně se zimní plavci na další závod vrátí 28. ledna 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT