VYBRAT REGION
Zavřít mapu

REDAKCE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Miminka z Orlickoústecka

Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům.

Miminka z Orlickoústecka

Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům

Jablofest 2017 nabídne kapely z východočeského regionu

Jablonné n. O. – Po loňském ročníku, kdy se v Jablonném představily rockové kapely z různých míst republiky, se Jablofest 2017 vrací k původnímu záměru nabídnout posluchačům hudební zážitky v podání kapel z východočeského regionu.

Miminka z Orlickoústecka

Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům.

Česká učitelka vydrží všechno (14)

Drobné poznámky k vývoji domácího porevolučního školství: Žáci a královna věd

Prosí o půjčení svatebních šatů

Česká Třebová – Na letní měsíce připravují v českotřebovském muzeu neobvyklou výstavu s názvem „Ano. Svatební obřady v proměnách dvou staletí".

Maraton letos cílí na životní styl

Orlickoústecko – V sobotu vyrazí nadšení sportovci do tělocvičny Golem Group v Letohradu, kde se koná benefiční sportovní akce roku: maraton s roztroušenou sklerózou 2017. Připojí se tak ke zbytku republiky a cvičením podpoří nemocné. Spolu s pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) si zacvičí také jejich přátelé, příbuzní či fyzioterapeuti.

Do Malé scény vtrhne severský vítr

Ústí n. O. – Malá scéna bude patřit o víkendu severským filmům. Do Ústí nad Orlicí zavítají díky projektu Severská filmová zima 2017.

Ve Třebové vystavují „Obrazy z dějin duše a těla“

Česká Třebová - Ve výstavní síni Kulturního centra v České Třebové vystavuje Tomáš Miro Záhořík. Malířovy „Obrazy z dějin duše a těla" zde budou k vidění do 5. února.  

Miminka z Orlickoústecka

Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům.

Filmový karneval

Králíky – Sdružení pro Králický karneval uvolnilo téma pro letošní karneval. Ten se uskuteční 18. a 19. února a ústředním tématem oblíbené akce, která ovládne centrum města, bude Svět filmu. A chybět nebude ani ohňostroj.

OBRAZEM: Zvesela do nového roku

Choceň - Město se loučilo s loňským rokem tradiční silvestrovskou veselicí na náměstí, místní si mohli poslechnout Choceňačku a Kantorský dixieland, zahřát se svařákem a pochutnat si na ovárku. Pro mnohé je tato akce vítanou příležitostí potkat se se známými a sousedy a popřát jim vše nejlepší do nového roku.

Rozhlédli se po okolí

Ústí nad Orlicí – Na Nový rok na Andrlův chlum vystoupalo 1142 pěších a cyklistů. Nejstaršímu účastníkovi z České Třebové bylo 93 let, nejmladší se teprve nesl v bříšku maminky.

S autem narazili do přípojky plynu

Dolní Čermná - Záchranné složky vyjížděly v úterý krátce před 23. hodinou k nehodě osobního auta, které zřejmě i kvůli ledovce nabouralo do přípojky plynu u rodinného domu v Dolní Čermné. Dvě zraněné osoby záchranáři převezli po ošetření do nemocnice. „K úniku plynu nedošlo, přívod byl pouze poškozený," informovala mluvčí hasičů Petra Malátková Hofmanová.

Muž na svůj tah nezapomene

Vysoké Mýto – Velký předvánoční tah. Tak by se dala popsat třetí prosincová sobota pětatřicetiletého muže, který v jedné z restaurací zapíjel ukončení roku.

OBRAZEM: Za práci s dětmi dostali odměnu

Letohrad - Pamětní list a balíček dobrot, tím v Letohradu každoročně odměňují dobrovolníky pracující s mládeží a také úspěšné reprezentanty města. Setkání s talentovanou mládeží, obětavými dobrovolníky a trenéry jsou přehlídkou silné vůle, vytrvalosti a kreativity. V letošním roce bylo oceněno více než čtyřicet lidí, mezi nimi i zakladatelka pěveckého sboru Petrklíč Helena Adamcová (dole uprostřed). Všem oceněným poděkoval starosta Petr Fiala s radním pro volnočasové aktivity Stanislavem Benešem.

Z jídelny uvidí workoutové hřiště

Brandýs nad Orlicí – Cvičení na čerstvém vzduchu je na Orlickoústecku populární a workoutová hřiště rostou jako houby po dešti. Trend neminul ani Brandýs nad Orlicí.

OBRAZEM: Škola žila jarmarkem

Dolní Libchavy - Učitelé a žáci základní školy v Dolních Libchavách uspořádali tradiční vánoční jarmark, který se konal 8. 12. prostorách školy.

Auto zabořil do stromu

Vysoké Mýto - Ve Vysokém Mýtě havarovalo ve středu v podvečer auto, narazilo do stromu. „Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které byly předány do péče zdravotnické záchranné službě. Poškozený strom musel být odstraněn," informovala mluvčí zasahujících hasičů Vendula Horáková. Jak dodala, likvidace následků nehody trvala více než tři hodiny.

Neváhejte navštívit výstavu v Modrém trpaslíku!

Česká Třebová – Od prvního prosincového dne zdobí výstava sester Daniely a Denisy Ponomarevových, talentovaných studentek orlickoústecké „umprumky", prostory klubu Modrý trpaslík v České Třebové.

Na silnici číhaly úlomky plechu. Řidičům prorážely pneumatiky

Orlickoústecko – Na policii se obrátila řidička, které úlomky plechů poházené po silnici mezi Hrádkem a Ústím nad Orlicí prorazily pneumatiky a musela dát vůz do servisu. Poškozených však mohou být desítky.

Budou prodávat i vyměňovat

Ústí nad Orlicí /Krátce/ – Poslat nepotřebné věci dál – to je hlavním smyslem blešího trhu, který se už podruhé koná ve staré budově ústeckého nádraží. Bleší trh se koná dnes odpoledne, mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou. „Nabízet nepotřebné věci přijedou lidé až ze Svitav. A pokud máte zbytné věci i vy, vezměte si kempingový stůl a přijďte je prodat," zvou pořadatelé z Ousteckého nádraží. 

Otázka na víkend: Co přinese zvolení Donalda Trumpa?

Novým prezidentem USA je Donald Trump. Překvapil vás výsledek voleb a myslíte, že je na místě obávat se negativních dopadů a posílení extremismu?

Junák zve ve svátek k lipám

Brandýs nad Orlicí – Brandýský Junák připravil na sváteční den pro místní i přespolní veselé putování s názvem 2 lípy a 7 cest. Připraven je program, který jistě zaujme kluky i holky, děti i dospělé. Sraz je v 16 hodin u skautské klubovny na Křetíně v Tyršově ulici a kdo přijde, může se těšit i na brambory, jablka či špekáčky na ohni.

Anthropoid: Kino Žamberk bylo v obležení

Žamberk – Nablýskané válečné stroje, stylová hudba, dvě desítky uniformovaných dobových postav (vojáků, četníků, partyzánů a dokonce i anglických paragánů) a možnost si detailně prohlédnout – a v některých případech i osahat – druhoválečné zbraně, bojovou výbavu a spoustu dalších doplňků. K dokreslení protektorátní atmosféry byla též podávána káva z cikorky.

Opravené křížky zvou k zastavení

Řetová – V obci byly posvěceny dva opravené křížky. Obnovit se je podařilo díky dotaci na opravu drobné architektury z ministerstva zemědělství. S obnovou textu pomohla obci pamětnice Ludmila Kovářová.

Jak se žije s postižením?

Ústí n. O. - Jaké je řídit invalidní vozík nebo se pohybovat se slepeckou holí mohli lidé bez hendikepu vyzkoušet ve čtvrtek na náměstí v Ústí nad Orlicí, kde se konal pátý Integrační den – setkání osob se zdravotním postižením s veřejností.

Den Regionu Orlicko – Třebovsko po patnácté

Orlickoústecko – Svazek obcí Region Orlicko – Třebovsko uspořádal v pátek 9. září každoroční cyklojízdu starostů a příznivců regionu s podporou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a senátora Petra Šilara.

Kraj postaví záchranářům v Mýtě novou základnu

Vysoké Mýto – Po květnovém podepsání smlouvy o vzniku dialyzačního střediska přišla do Vysokého Mýta další dobrá zpráva: zelenou dostal i krajský projekt výstavby nové výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby ve Vysokém Mýtě.

Útulek má dva nové přírůstky. Neznáte jejich majitele?

Lanškroun – Psí útulek hledá majitele dvou psů, které sem přivezli v posledních dnech. 11. srpna dovezla městská policie do útulku pudla, který byl nalezen uvázaný kousek od prodejny Lidl v Lanškrouně.

Čtvrtek s dopravní nehodou a agresivním pacientem

Vysoké Mýto – Hlídka vysokomýtské městské policie byla ve čtvrtek 28. července ráno přivolána k dopravní nehodě na Pražské ulici, kde došlo ke střetu osobního vozidla a dodávky. Nehoda se obešla bez zranění.

Vystoupali až na vrchol. Na horském kole i na lyžích s „flintou“ na zádech

Orlickoústecko – Orlickoústecko a sport? Když se řekne Letohrad, vybaví se sportovním fanouškům biatlonisté. Když se řekne Ústí nad Orlicí, mnozí dodají Jarda Kulhavý. Jednatřicetiletý biker bude už za pár týdnů obhajovat zlato na olympiádě v Riu.

Od traktoru vzplál porost

Vysoké Mýto – Hasiči z Vysokomýtska zasahovali v sobotu kolem půl druhé odpoledne u požáru porostu, který se vznítil ve Vysokém Mýtě – obci Vanice od traktoru. Podle údajů z HZS Pardubického kraje se jednalo o požár na ploše zhruba 20 x 30 metrů.

Peníze za starý textil věnuje Ústí ekocentru

Ústí n. O. – Ve městě je v současné době rozmístěno deset kontejnerů na nepotřebný textil. Vedení města s jejich provozovatelem domluvilo novou spolupráci, která ze strany provozovatele znamená finanční podporu určenou na environmentální výchovu.

Dobří andělé se slétli na jablonské koupaliště

Jablonné nad Orlicí - Dobrým andělem se stalo dalších 26 lidí. Nabitý program vyvrcholil koncertem Anny K.

Zima se vrátí na Žampach

Žampach – V zimním duchu budou dnes připravena stanoviště, která v rámci Zámecké slavnosti chystají v Domově pod hradem Žampach. Zámecká slavnost je dnem otevřených dveří, ale především oslavou dětského dne.

Motorkáři náhle zkřížila cestu srna

České Heřmanice – Mezi obcemi Netřeby a České Heřmanice jel v pondělí časně ráno jednačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Honda. Do cesty mu náhle vběhlo zvíře, zřejmě srna.

Nešťastný den neskončil zle

Vysoké Mýto – Na pátek 13. dlouho nezapomene řidič dodávkového auta, který měl na silnici I/35 u autodromu nehodu, sjel do příkopu. Nešťastný den se ale obešel bez nešťastných konců, nikdo nebyl zraněn. Hlídka vysokomýtských strážníků na místě asistovala hasičům při vyproštění vozidla.

Aquapark otevřou v červnu

Ústí n. O. – Termín otevření aquaparku je stanoven na 11. června. Pokud by však panovaly extrémně vysoké teploty, otevřen bude již 4. června.

Výluka na trati

Králicko - Od 21. května do 2. října potrvá nepřetržitá výluka na trati v úseku Dolní Lipka Hanušovice. Všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahradí autobusová doprava. Vlak Os 20523 / 20545 v úseku Lichkov Štíty jede bez omezení. ČD upozorňují, že zpoždění regionálních spojů může dosáhnout zhruba desíti minut.

Cizinci vyloupili regionální pokladnici

Česká Třebová – I tak by se s trochou nadsázky dal nazvat 44. ročník regionálního kola Mineralogické olympiády, která se konala ve středu 10. května v Základní škole Habrmanova v České Třebové. Touha si zasoutěžit v netradiční disciplíně přilákala tentokrát do Třebové rekordní počet soutěžících.

V obci chystají Sousedský bazar

Hnátnice /Krátce/ – Co s věcmi, které už doma překáží? V Hnátnici nabídne řešení Dobrá Hnáta, která vyhlásila na sobotu 1. ročník Sousedského bazaru. Uskuteční se mezi 9. a 11. hodinou Pod lipami u obecního úřadu. Nabídnout bude možné věci z druhé ruky, mj. oblečení, obuv, domácí potřeby, na zahradu či sport.

Orlickoústecká taneční skupina Flow zahájila sezonu úspěchem!

Ústí n. O. - Orlickoústecká taneční skupina Flow, vedená Terezou Stránskou, Nikolou Krahulcovou a Klárou Vackovou, má za sebou první soutěže, jež skončily nad jejich očekávání.

Studenti vyhráli počítačovou soutěž

Česká Třebová – Studenti VOŠ a SŠT Česká Třebová vyhráli 11. ročník celostátní prestižní soutěže Networking Academy Games, která se konala v Praze.

V rychlokurzu naučí pracovat s počítačem

Česká Třebová /Krátce/ – Městská knihovna v květnu pořádá rychlokurz práce s počítači pro začátečníky, konat se budou na oddělení Teenspace každé květnové pondělí od 9 do 11 hodin. Kurz má pět lekcí, začíná se 2. května. Přihlášky mají zájemci podávat na oddělení pro dospělé čtenáře.

Ze zápisníku vysokomýtských strážníků

Vysoké Mýto - Alkohol jim motal hlavy i nohy.

V letohradském parku závodily kočárky

Letohrad - Svůj první závod za sebou má i malá Rozárka Moravcová. Dcera úspěšného biatlonisty se se svými rodiči zúčastnila závodu kočárků, který v neděli uspořádal letohradský Lesní klub. „V neděli se sešlo celkem 17 závodících kočárků, závodilo se ve sportovní chůzi na trati dlouhé asi 200 metrů.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT