VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠILAR

Petr Šilar / Svitavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Postavili veřejná griloviště

Pardubický kraj, Svitavy - Nemáte zahradu a chtěli byste grilovat? Ve Svitavách to není problém. Od začátku měsíce fungují u Rosničky a v Parku patriotů veřejná griloviště.

Ostatky rektora Stříteského se vrací na litomyšlský hřbitov

Pardubický kraj, Litomyšl - V letech 2005 až 2009 došlo při opravách kostela sv. Anny na litomyšlském hřbitově kvůli stavebním úpravám k otevření některých hrobů a exhumaci ostatků.

Nová hala v průmyslové zóně přinese desítky nových míst

Pardubický kraj, Polička - Dobrá zpráva pro nezaměstnané, kteří si mohou vybírat z další nabídky pracovních míst. Společnost Ponas významně rozšíří stávající výrobu v oblasti poličské průmyslové zóny.

Informační centrum pro setkávání s Bohem

Pardubický kraj, Litomyšl - Nezvyklý přídomek dali Kostelu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli pracovníci Zámeckého návrší. Ti si pro tento rok připravili v této památce několik novinek.

Pětadvacet let navštěvují studenti „vejšku“ v Litomyšli

Pardubický kraj, Litomyšl - Fakulta restaurování Univerzity Pardubice sídlí v Litomyšli 25 let. Minulou neděli si toto výročí připomenuli absolventi školy, pedagogové, zástupci univerzity i města. Ti doslova zaplnili Rajský dvůr Piaristické koleje.

Nadýchal jen těžko uvěřitelné množství 3,33 promile

Pardubický kraj, Kamenec u Poličky - Nejen na Poličsku je velmi populární festival, který má ve svém názvu číslovku 555. Ve čtvrtek se „proslavil“ řidič číslovkou 333.

Kancelář pro všechny čeká na první návštěvníky

Pardubický kraj, Svitavsko - První coworkingové centrum bylo otevřeno na náměstí ve Svitavách vedle informačního centra. Jedná se o místo, které bude fungovat jako sdílená kancelář nebo místo pro pracovní setkávání či jiné skupinové akce.

Ukradli exotické ještěry

Pardubický kraj, Litomyšl - Jen čtyři dny potřebovali policisté na odhalení dvou dvacetiletých mladíků, kteří se minulý týden vydali vykrást Střední školu zahradnickou a technickou v Litomyšli.

Vysadí desítky tisíc stromů

Pardubický kraj, Litomyšl - Následky vichřice na konci loňského roku byly v Nedošínském háji nedaleko Litomyšle obrovské. Kvůli narušení kmenů a kořenů museli lesní dělníci v minulých měsících vykácet zhruba 600 stromů.

OBRAZEM: Jaro přivítali střelbou i zpěvem

Pardubický kraj, Svojanov - První slavnosti na Svojanově. Stovky milovníků turistiky a historie zavítaly o víkendu na nejnavštěvovanější památku Pardubického kraje.

Hudební zkušebna je připravena

Pardubický kraj, Litomyšl - Bicí, kytary, zpěv, klávesy. I takto může vypadat složení začínající kapely. Sehnat hudebníky není mnohdy problém, ale prostory na zkoušení už ano. Vojtěch Toman se rozhodl, že se svými kamarády, vybuduje v Litomyšli první veřejnou zkušebnu.

OBRAZEM: Šťastný pátek pro Vašíka

Pardubický kraj, Polička - Benefiční koncert uspořádaly v pátek v Divadelním klubu v Poličce mateřské centrum Matami, Divadelní spolek Tyl a Společnost DUHA. 

Motorkáři skončili po střetu s auty v nemocnici

Pardubický kraj - Dvě nehody motorkářů řešili o víkendu policisté.

Požár lesa nebyl ojedinělý

Pardubický kraj, Cerekvice nad Loučnou - Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od počátku dubna až do dnešního dne celkem u osmadvaceti požárů porostů.

Dva muži se vyhýbají zatčení

Pardubický kraj, Svitavy - Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dvou mužích, na které byl vydán zatykač.

Tomáš Klus nadchnul publikum

Pardubický kraj, Litomyšl - Zaplněný hudební klub Kotelna přivítal po dva večery Tomáše Kluse.

Cizinec si počká v cele na verdikt za jízdu pod vlivem. Nadýchal 2,87

Pardubický kraj, Polička - Policisté zastavili v pondělí kolem poledne jednačtyřicetiletého řidiče. U cizince provedli kontrolu dokladů a test na alkohol. Ten byl pozitivní a naměřená hodnota vysoká. Řidič nadýchal 2,87 promile.

Policie vyjížděla časně ráno k nehodám

Pardubický kraj, Svitavsko - Pětapadesátiletý muž jel včera o půl šesté ráno na kole Boršovem. Srazilo ho auto, které řídil jednatřicetiletý muž, ten nedal cyklistovi přednost. Starší z obou mužů skončil následkem nehody v pracovní neschopnosti.

Zateplí sportovní halu, hotovo bude na konci prázdnin

Pardubický kraj, Litomyšl - Avizovaná rekonstrukce sportovní haly Jiskra začne na konci dubna.

Barmanka z Poličky zářila ve Francii s calvadosem

Pardubický kraj, Polička/ Caen - Celosvětové finále soutěže barmanů ve francouzské Normandii mělo českou účastnici. Svou školu i zemi přijela reprezentovat Kateřina Vymazalová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Poličce.

Řidiče v Litomyšli čekají komplikace

Pardubický kraj, Litomyšl - Na spojnici Čech s Moravou, silnici I/35, bude řidičům horko. Nejen kvůli zvyšujícím se teplotám. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) naplánovalo v úseku Řídký - Tržek - Litomyšl obnovu živičného krytu. Stavební práce si v termínu od 15. května do 19. srpna vyžádají částečnou uzavírku silnice I/35 a jednosměrnou objížďku po vedlejších komunikacích. Na konci srpna provoz ještě omezí dokončovací práce.

Partnerku škrtil za jízdy a vykoledoval si záchytku

Šnekov – Velikonoce a alkohol. Najdou se tací, pro které jsou tato dvě slova synonymem. Vzpomínky na koledu pak nemusejí být příjemné, o čemž svědčí policejní statistiky.

Dobový ples s vůní benzínu

Pardubický kraj, Litomyšl - Závět plesové sezóny tradičně patří Benefičnímu dobovému plesu, který pořádá Veterán klub Litomyšl a Sbor paní a dívek. Akce se vždy nese v duchu první republiky a nejinak tomu bylo i tuto sobotu.

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl druhý březnový víkend v regionu?

Výtržníci mohou skončit za nepřístojnosti za mřížemi

Pardubický kraj, Svitavy - Chování na veřejnosti má svá pravidla. Jsou však lidé, pro které nic neznamenají. Navíc jejich chování zasahuje i do životů druhých a to velmi výrazným způsobem.

Omezí rychlost ve dvou ulicích

Pardubický kraj, Litomyšl - Obyvatelé ulic Okružní a Za Moštěním v Litomyšli požádali o snížení rychlosti pro vozidla.

V Třebové lákají turisty i na temná místa

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Slovní spojení temný cestovní ruch je možné definovat jako návštěvu míst, která jsou spojená se smrtí, tragédií, bitvou nebo neštěstím. Ač se to zdá jako naprostý nesmysl, tak opak je pravdou.

Na 3D tiskárně dokáží vyrobit viry i šperky

Pardubický kraj, Svitavy - Na počátku školního roku dostali žáci Základní školy Svitavy, nám. Míru 73 3D tiskárnu. V současné době už díky ní vyrábějí školní pomůcky.

Hledají největší problémy města

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Obyvatelé Moravské Třebové vybírají nejpalčivější problémy. Anketu pořádá vedení města po diskuzi s názvem Veřejné fórum 2018. Zde bylo přítomnými obyvateli definováno 20 problematických oblastí, které je dle jejich názoru zapotřebí ve městě zlepšit.

Město chce dálnici schovat za zelený pás

Pardubický kraj, Litomyšl - Jak vizuálně odclonit dálnici D35? Tři varianty výsadby zeleně, které by mohly pomoci, řešili na setkání s obyvateli Kornic litomyšlští radní, projektanti, představitelé Ředitelství silnic a dálnic a zástupci osadních výborů a občanských spolků.

Největší atrakcí bazénu bude tobogán se světelnými efekty

Pardubický kraj, Polička - Krytý plavecký bazén v Poličce přivítá jaro se dvěma novými atrakcemi. Po zprovoznění vířivky s wellness programem pro jedenáct osob nabídne i tobogán. Sportoviště tak má potenciál uspokojit děti i dospělé.

Čtvrt milionu korun pro zdravotnictví

Pardubický kraj, Litomyšl - Město letos vloží do Nadačního fondu na rozvoj zdravotnictví Litomyšlska 250 tisíc korun. Jedná se o každoroční příspěvek, který schvaluje zastupitelstvo.

Odešel člověk, který rozdával radost

Pardubický kraj, Svitavy - Mario Kučera, který celý život rozdával radost, dobrou náladu, krásný vztah k přírodě a hudbě a který ovlivnil výchovu stovek dětí ve Svitavách, zemřel v pátek 2. března.

Lístky na festival stále jsou

Pardubický kraj, Litomyšl - Největší hudební festival vážné hudby pod otevřeným nebem zahájil včera prodej lístků. Třicet tisíc vstupenek na čtyřicet představení byla počáteční nabídka jubilejní Smetanovy Litomyšle. Prodej nezhatily ani technické problémy, které jej provázely.

Ranní nehody zablokovaly silnice

Pardubický kraj, Svitavsko - Krátce po pondělní sedmé hodině ranní vyjížděli policisté, hasiči a záchranáři k hromadné nehodě na silnici poblíž Lezníku.

Nové značení ulic v historickém jádru

Pardubický kraj, Litomyšl - Mnozí občané a také turisté si všimli změny ve značení ulic v centru města. Místo červených cedulí se začaly objevovat šedobílé.

Dvě ulice v Poličce budou uzavřeny

Pardubický kraj, Polička - Od začátku příštího týdne opět začnou stavební práce v ulici Šaffova a Tylova.

Úspěšné prohlídky městem

Pardubický kraj, Litomyšl - Informační centrum v Litomyšli se v letošním roce poprvé připojilo na základě výzvy Asociace průvodců Pardubického kraje k Mezinárodnímu dni průvodců. V rámci této akce uspořádalo poslední únorový víkend zdarma dvě komentované prohlídky městem. I přes mrazivé počasí byly prohlídky úspěšné, na každou přišlo přes 20 osob.

Čtyři dealeři zadrženi

Pardubický kraj, Poličsko - Svitavský „TOXI“ tým úřadoval na Poličsku. Policistům se podařilo sdělit čtyřem lidem obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a to ve čtyřech případech.

Svojanov otevírá své brány dříve než ostatní památky

Pardubický kraj, Svojanov - Romantická představa hradu pod sněhem bere za své při vstupu do chladných pokojů, ve kterých se teplota pohybuje lehce pod nulou. Nedočkaví návštěvníci, kteří stojí o nevšední zážitek, se však ode dneška mohou směle vydat na prohlídky všech tří okruhů.

Třikrát stejná pokuta

Pardubický kraj, Svitavsko - Policisté a záchranáři zasahovali v Lačnově. Dvaačtyřicetiletá řidička osobního auta nepřizpůsobila jízdu stavu vozovky a narazila do mostku. Se zraněním byla převezena do svitavské nemocnice.

OBRAZEM: Fanoušci ze Svitavska byli na olympiádě

Pardubický kraj, Polička /ZAUJALO NÁS/ - Zimní olympiáda v Koreji skončila. Přesto se o ní stále mluví a píše a to z mnoha úhlů pohledu. Jedním z nich je ten fanouškovský. Do Pchjongčchangu se vydali také zástupci ze svitavského okresu Klára Rubínová z Květné a Petr Scheib z Poličky.

Nemocnice se dočká desítek milionů korun

Pardubický kraj, Litomyšl - V následujících letech má do rozvoje nemocnice v Litomyšli zamířit přes 73 milionů korun.

Zámek chystá oslavy i novinky

Pardubický kraj, Litomyšl - Litomyšlský zámek je připravený na sezonu, kdy oslaví 450 let od položení základního kamene.

Litomyšl zvelebí městský hřbitov

Pardubický kraj, Litomyšl - Technický stav hřbitova, jeho čistotu a kvalitu zázemí pro pohřby veřejnost v Litomyšli bedlivě sleduje. Město by chtělo stav místa posledního odpočinku díky úpravám výrazně zlepšit.

Festival Smetanova Litomyšl nabízí první vstupenky

Pardubický kraj, Litomyšl - Od středy lze přednostně zakoupit vstupenkové balíčky na letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl. O přednostní lístky byl zájem jako vždy.

Strážníci v Litomyšli slouží občanům nonstop

Pardubický kraj, Litomyšl - Městská policie Litomyšl je ve službě nově sedm dní v týdnu. Díky posilám v řadách strážníků se její činnost od února mohla rozšířit o nedělní provoz.

Sládci ze Svitav a Třebové uspěli na prestižním klání

Pardubický kraj, Svitavsko - Zlatá a stříbrná pivní pečeť 2018 míří na Svitavsko. Postarali se o to svitavští sládkové Petr Bednář a Lubomír Lopaur z pivovárku Na Kopečku a také moravskotřebovský sládek Aleš Ondrůš, který vaří pivo v Kopřivnici.

Chátrající objekt má šanci na komerční využití

Pardubický kraj, Litomyšl - Na oceňovanou architekturu lze v Litomyšli narazit téměř na každém kroku. Při vjezdu do města od Vysokého Mýta se však nachází areál Perštýn, který reprezentativně rozhodně nepůsobí.

Každý může být malířem pod vedením mistra

Pardubický kraj, Litomyšl - První výstava v městské galerii v letošním roce nese název „Litomyšl, moje město“. Představuje tvorbu malíře a výtvarníka Vladimíra Vícha, který je bytostně spjat s Litomyšlí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT