VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Náměstí se promění v arénu pro hasiče

Pardubický kraj, Chrudim - Ve čtvrtek 20. září se v Chrudimi uskuteční IX. mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR ve vyprošťování u dopravních nehod.

Rozkopaný chodník se proměnil v past na chrudimské chodce

Pardubický kraj, Chrudim - Některé Chrudimáky v uplynulých dnech rozčílil a stále ještě rozčiluje špatný stav chodníku v místní ulici Na Ostrově.

Oprava v Proseči skončí snad už v říjnu

Pardubický kraj, Proseč - Probíhající první etapa rekonstrukce Podměstské ulice v Proseči přejde plynule v etapu druhou. To znamená, že k opětovnému zprovoznění krajské komunikace II/359 dojde až po skončení této druhé etapy, do té doby musejí řidiči nadále počítat s objížďkou.

V rekonstruovaném sběrném dvoře odbaví zákazníka rychleji

Pardubický kraj, Chrudim - Všem Chrudimákům, kteří se nutně potřebují zbavit starých a nepotřebných věcí a materiálů, začal v pondělí sloužit rekonstruovaný a podstatně rozšířený sběrný dvůr v ulici Obce Ležáků.

Houbař nasbíral 600 hřibů, další už přestal počítat

Pardfubický kraj, Hlinsko - Houbař Jiří Laštůvka byl zase jednou úspěšný.

Litr lahodného moštu lze pořídit už za několik korun

Pardubický kraj - Seznam moštáren najdete na webu Českého zahrádkářského svazu.

Zeleň v chrastecké zámecké zahradě trápí sucho

Pardubický kraj, Chrast - Město letos pokračovalo v péči o zámeckou zahradu a investovalo také do oprav její obvodové zdi. Podle uzavřené smlouvy o dílo by letos měli Chrastečtí za opravu zámecké zdi zaplatit více než 950 tisíc korun. V končící první etapě oprav byla rekonstruována jihovýchodní část zdi, která odděluje zahradu od obytné části města za ulicí V Lipkách.

Řekám a říčkám stále chybí voda

Pardubický kraj, Chrudimsko - Ani začátek podzimu nepřinesl na Chrudimsko zlepšení hydrologické situace. Řeky a říčky v okresu vykazují stále velmi malé okamžité průtoky.

Hlinecký fotoklub představuje práce svých členů

Pardubický kraj, Hlinsko - V galerii Multifunkčního centra Hlinsko teď můžete až do 25. října navštívit výstavu fotografií hlineckého fotoklubu.

Opilý řidič narazil do plotového sloupku

Pardubický kraj, Chrudim - Až tři roky vězení hrozí řidiči náklaďáku, který v opilosti havaroval.

Třemošnice finišuje s podklady pro nové koupaliště

Pardubický kraj, Třemošnice - V letošním horkém a suchém létu se museli v Třemošnici obejít už druhým rokem bez koupaliště. Areál bylo předloni uzavřen kvůli enormním průsakům vody z bazénu a město mezitím připravilo projekt na jeho úplnou rekonstrukci.

Sochu koně ve slatiňanském zámeckém parku čeká stěhování

Pardubický kraj, Slatiňany - Přes léto významně pokročily práce na rekonstrukci zámku a zámeckého parku ve Slatiňanech.

Opravy zahrnou i zřízení okružní křižovatky

Pardubický kraj, Skuteč - Silnici č. II/305 mezi Skutčí a Štěpánovem čeká modernizace. Jak informoval skutečský starosta Pavel Bezděk, Pardubický kraj potvrdil zahájení projektové přípravy na uvedené dílo.

Nová přírodní zahrada doplní a zkrášlí prostor školky

Pardubický kraj, Chrudim - Město Chrudim plánuje v příštím roce vybudovat přírodní zahradu v Mateřské škole Na Valech. Napomůže tomu skutečnost, že Chrudim uspěla se žádostí o podporu od Státního fondu životního prostředí ČR a na konci července dostala příslušné rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Debata o bytových domech nepřinesla rozhřešení

Pardubický kraj, Chrudim - Více než padesát lidí z řad široké veřejnosti se v pondělí zúčastnilo setkání s chrudimským podnikatelem Milanem Kuštou. Jednatel společnosti K2 Invest na něm představil projekt s názvem Bytový dům Kopanický mlýn, a to včetně dopravní studie řešící přilehlou lokalitu.

„Třídnictví se nebojím," říká začínající učitel

Chrudim - „Vždycky mě bavila matematika a technické předměty. Už při studiu na chrudimském gymnáziu jsem se proto rozhodl, že chci dělat nějaký obor s matematikou a fyzikou. Rád jsem také doučoval žáky, jimž dělala matematika a fyzika potíže. Takže jsem se nakonec vlastně docela logicky a přirozeně stal učitelem,“ říká pětadvacetiletý Jaroslav Charvát, který v pondělí zahájil svou profesní dráhu před studentkami a studenty třídy I1G na chrudimské Střední odborné škole a středním odborném učilišti obchodu a služeb.

Chřadnoucí lípa dostala injekce živného roztoku

Pardubický kraj, Chrudimsko - Lípa velkolistá v Medlešicích na křižovatce u křížku i kvůli katastrofálnímu suchu chřadne. Poslední naději pro strom byl proto zásah arboristy.

Školáci si polepší, město zase ušetří na energiích

Pardubický kraj, Chrudimsko - S příchodem nového školního roku čekají leckde na Chrudimsku novinky nejen na předškoláky nebo na žáky základních škol, ale také na středoškolské studenty.

Vodáci mohou přijít o zamykání řek

Pardubický kraj, Chrudimsko - Tradiční vodácká splutí spojená se zamykáním řek Chrudimky i Doubravy jsou letos kvůli dlouhotrvajícímu suchu v ohrožení. V korytech obou řek je teď více kamenů než vody a majitelé kanoí či raftů se nemohou spolehnout ani na jinak obvyklá dočasná vylepšení průtoků z přehrad.

Ronov začne stavět kanalizaci

Pardubický kraj, Ronov nad Doubravou - Výstavba kanalizační sítě v Ronově nad Doubravou má být zahájena ještě letos na podzim. „Dotace nám byla přiznána. Teď čekáme na podpis příslušné smlouvy s poskytovatelem, tedy s Fondem životního prostředí,“ uvedl starosta města Marcel Lesák.

Chrudimsko dál vysychá

Pardubický kraj, Chrudimsko - Přes Chrudimsko prošlo v uplynulých dnech několik drobných dešťových přeháněk. Ty však nemohly nic zásadně změnit na dlouhotrvajícím suchu, které se v oblasti nadále prohlubuje.

Blíží se opětovné otevření sběrného dvora

Pardubický kraj, Chrudim - Pokračuje rekonstrukce a dostavba sběrného dvora Technických služeb u železničního přejezdu v chrudimské ulici Obce Ležáků.

V Podlažicích se dočkají kanalizace

Pardubický kraj, Chrudimsko - Město Chrast zahájí na jaře příštího roku 1. etapu výstavby splaškové kanalizace v Podlažicích.

Muž v Chrudimi se zabarikádoval v domě, hrozí výbušným zařízením

Chrudim - Muž se zabaridákoval v domě a odmítá spolupracovät.

Nikdo nebude žíznit, vodaři aktivovali záložní zdroj

Pardubický kraj, Chrudim - V posledních dvou měsících se i Vodárenská společnost Chrudim potýká s abnormálních suchem. Podobně jako loni.

Letošní rok je extrémní, v Krouně napočítali v srpnu už šest tropických dnů

Pardubický kraj, Krouna - Tropické denní teploty se v minulých dnech nevyhnuly ani výše položeným oblastem regionu.

Půdorys záchranky se už rýsuje

Pardubický kraj, Chrudim - Ani v současných panujících vedrech se nezastavila výstavba nové stanice zdravotnické záchranné služby, jejíž základy se už rýsují v chrudimské ulici Dr. Milady Horákové.

Firmy zvažují umístění dobíjecí stanice v Chrudimi

Pardubický kraj, Chrudim - Chrudimští radní vyslovili předběžný souhlas společnostem Olife Energy Praha a Moneta Money Bank s vybudováním dobíjecí stanice pro elektromobily na Masarykově náměstí.

Běstvina získala vlastní znak, jeho motivem je místní kaple

Pardubický kraj, Běstvina - Obec Běstvina má poprvé v historii vlastní znak. Už před jeho vytvořením se lidé v Běstvině shodli na tom, že obec na něm bude nejlépe reprezentovat vyobrazení šestiboké kaple sv. Jana Nepomuckého, která stojí na místní návsi.

Kolotoč oprav a investic se v Chrudimi točí dál

Pardubický kraj, Chrudim - Rada města schválila výsledek veřejných soutěží na několika veřejných zakázek.

Pouť omezila dopravu v chrudimském centru

Pardubický kraj, Chrudim - Ulice a náměstí plné stánků a zábavních atrakcí prakticky znepřístupnily centrum Chrudimě pro veškerou běžnou dopravu.

Koupání v Sečské přehradě hygienici nedoporučují

Pardubický kraj, Seč - Kvalita vody v Sečské přehradě kvůli tropickým teplotám opět utrpěla. Na pětibodové škále hygieniků je nyní označena druhým nejhorším stupněm a neodpovídá hygienickým požadavkům.

Poutě může znepříjemnit hlavně vedro

Pardubický kraj, Chrudimsko - Pokud nepoleví současná horka, tisíce návštěvníků chrudimské pouti i pouti v Ronově nad Doubravou, čeká o tomto víkendu zatěžkávací zkouška fyzické kondice.

Stezka seznamuje návštěvníky s prací kameníků

Pardubický kraj, Chrudimsko - Návštěvu Skutečska lze v horku propojit s procházkou po turisticky oblíbené a z velké části zastíněné cestě zvané „Žulová stezka Horkami“.

Hmyz se slétal na bílou plachtu

Pardubický kraj, Chrudimsko - Desítky návštěvníků se vydaly v pátek večer na zříceninu hradu Lichnice.

Stát získá všechny pozemky v pietním území Ležáky

Pardubický kraj, Chrudimsko - Památník Lidice, Ministerstvo kultury a Ministerstvo financí dospěly k dohodě se soukromým vlastníkem na odkup pozemků na území Národní kulturní památky Ležáky (NKP) do vlastnictví státu.

Opravená silnice láká i bruslaře

Pardubický kraj, Chrudimsko - Silnička z Chrasti do Podskály připomínala dlouho spíš tankodrom, ale to už není pravda.

Sběrný dvůr? Ano, ale jinde, říkají někteří v Chrasti

Pardubický kraj, Chrast - V reakci na článek „Chrasteckým zákoutím dominují hromady šrotu“ se naší redakci ozvala Andrea Linhartová, která žije poblíž místa, kde chce město Chrast zřídit sběrný dvůr.

Stezka teď bezpečně přetíná železnici

Pardubický kraj, Chrudim - Cyklistům v Chrudimi byl předán do užívání poslední úsek cyklostezky v Dašické ulici.

Zámeckému trávníku chybí voda, uschly i vzrostlé stromy

Pardubický kraj, Slatiňany - Současné horké a suché počasí částečně maří práci, kterou teď všichni odvádějí při revitalizaci slatiňanského zámeckého parku. Dříve bujný a sytě zelený trávník před jižním průčelím zámku se kvůli nedostatku vláhy zbarvil do odstínů žluté a červené. Rozlehlá louka s dominantou sochy koně tak nyní připomíná spíše polopoušť. 

Žíznivcům stála v cestě uzamčená brána

Pardubický kraj, Chrudim - „Máme v Chrudimi hezké Klášterní zahrady, ale moc nám do nich nechoďte,“ jakoby zvenčí návštěvníkům vzkazovaly donedávna často uzavřené brány do tohoto koutu města. Pro ty, jimž se na rozlehlou plochu nad hradbami podařilo vkročit od speciální základní školy, se zase zahrady změnily v neprůchozí past.

Chrudim rozšíří dětské atrakce, nové vyrostou v parku i na stadionu

Pardubický kraj, Chrudim - „Do Městského parku chodím s dětmi ráda, i kvůli zdejšímu hřišti. V tomhle vedru ale za chvíli odjíždíme na plovárnu,“ svěřila se včera Deníku mladá maminka se dvěma ratolestmi. Dobrá zpráva je, že atrakcí pro její děti v parku brzy ještě přibude.

V Heřmanově Městci uvažují o kamerovém systému

Pardubický kraj, Chrudimsko - Když se před několika dny vypravila mladá maminka Lucie spolu s dcerkou na nedávno zrekonstruované dětské hřiště za heřmanoměsteckou ZUŠkou, čekalo tady na ně nevábné překvapení.

Mapa ukáže, kam odložit nepotřebné věci

Pardubický kraj, Chrudim - Město chystá mapu umístění kontejnerů na tříděný odpad. Světlo světa by tento pomocník mohl spatřit letos v říjnu.

Současná vedra rybám nesvědčí

Pardubický kraj, Chrudimsko - Horké a suché léto může ohrožovat rybí osádky na vodních tocích a nádržích.

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl uplynulý víkend v regionu?

Sluneční elektrárna na střeše úřadu nemusí být poslední

Pardubický kraj, Chrudim - Na střeše jednoho z objektů městského úřadu v Chrudimi vyrostly fotovoltaické panely. Město tak pokračuje se snahou snižovat energetickou náročnost budov ve svém majetku.

Bagry pod Podhůrou dělají místo dalším autům

Pardubický kraj, Chrudim - Zhruba sto tisíc lidí navštěvuje ročně rekreační lesy na chrudimské Podhůře. Mnozí z nich teď mívají při přístupu do turisticky atraktivní oblasti potíže s rozumným odstavením svého auta. To se ale změní po dokončení parkoviště o celkové rozloze 1095 metrů čtverečních. Stavba je již v plném proudu, hotovo bude letos.

Stánky byly plné letních vitamínů

Pardubický kraj, Chrudim - Resselovo náměstí opět opanoval tradiční trh.

Na opravu kostelíka teď může přispět každý

Královéhradecko, Kočí - Památkově chráněný kostel v obci Kočí zvenku stále vypadá skvěle. Už bližší pohled na různé části jeho konstrukce však odhalí mnohá poškození způsobená především hlodajícím zubem času.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT