VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ VANÍČEK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muž neodváděl pojistné na zaměstnance, „vydělal“ si tak 600 tisíc

Pardubický kraj, Chrudim - Policejní komisařka z chrudimské kriminálky zahájila trestní stíhání padesátiletého muže, který je podezřelý ze spáchání přečinu neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné platby.

Chrudim se stala Šampionem Zdravých měst

Pardubický kraj, Chrudim - Na konferenci Národní sítě Zdravých měst ČR byla Chrudim jmenována takzvaných Šampionem Zdravých měst, cenu si v Praze převzal starosta Petr Řezníček.

Hlinsko chce postavit protihlukovou stěnu u skateparku, měla by také pobavit

Pardubický kraj, Hlinsko - Hlinečtí zastupitelé budou nad novým rozpočtem rokovat v posledním týdnu tohoto roku. Pokud jej schválí, změny se dočká například nedávno vybudovaný skatepark v Hlinsku. Ten vznikl na nevyužívaném hřišti za Základními školami Ležáků a Smetanova.

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Pardubický kraj, Chrudim - Vedení chrudimské radnice připravuje své mateřské školy na přijímání stále mladších dětí. Poslední větší novela školského zákona totiž postupně snižuje věkovou hranici dětí pro nárokové přijetí do spádové mateřské školy.

V hlineckých roubenkách oslaví Vánoce pěkně postaru

Pardubický kraj, Hlinsko - Roubenky v hlinecké památkové rezervaci Betlém připomenou, jak vypadala oslava Štědrého večera před 100 až 150 lety. Od 13. prosince do 7. ledna se tu otevírá výstava Betlém vánoční.

Podvodníci se vydávají za majitele firmy. Z účetních vylákali téměř pět milionů

Pardubický kraj, Chrudimsko - Internetoví podvodníci vymysleli nový způsob, jak vymámit z lidí peníze a tento trend dorazil i na Chrudimsko.

Hlinečtí zastupitelé rozpočet ještě neschválili

Pardubický kraj, Hlinsko - Hlinečtí zastupitelé na svém posledním zasedání neschválili radou i finančním výborem posvěcený rozpočet města. Do konce tohoto roku se proto znovu sejdou, aby nad finančními plány města v roce 2018 ještě jednou rokovali.

Vichřice převrátila přívěs na silnici

Pardubický kraj, Chrudimsko - Do úterních sedmi hodin ráno zasahovali hasiči na území Pardubického kraje u 70 událostí, které způsobila vichřice. Nejhůře bylo zasaženo Chrudimsko, kde hasiči řešili 34 případů. Nejčastěji to byly stromy popadané na silnice.

Hasiči a policisté pomohli vybrat 34 tisíc pro nemocného chlapce

Pardubický kraj, Chrudim - Ledová plocha zimního stadionu v Chrudimi se během pondělního podvečeru stala dějištěm netradičního utkání. Střetly se tu hokejové týmy hasičů a policistů.

Pomocí šroubováku měl vykrást 26 sklepů

Pardubický kraj, Chrudimsko - Kriminalistům se podařilo objasnit 26 vloupání do sklepů a koláren v Chrasti a převážně v Chrudimi. Zahájili proto trestní stíhání čtyř podezřelých - tří mužů ve věku 20, 24 a 39 let a sedmadvacetileté ženy.

Přecpaný archiv je minulostí. Muzeum má na léta vystaráno

Pardubický kraj, Skuteč - Městské muzeum ve Skutči vyřešilo palčivý problém, neboť v jeho archivu už nebylo místo, kam by muzejníci mohli ukládat další písemnosti, tiskové materiály nebo fotografie.

Opravy nebudou vadit vánočním prohlídkám

Pardubický kraj, Slatiňany - Jak se horší počasí, řemeslníci pracující na opravách slatiňanského zámku se postupně přesunují do interiéru. V přízemí šlechtického sídla se již vyklidily prostory, kde se začne s opravou omítek a rekonstrukcí výmalby.

Chrudim se pyšní betlémem z lipového dřeva

Pardubický kraj, Chrudim - V přízemí Staré radnice na Resselově náměstí v Chrudimi stojí ručně vyřezávaný dřevěný betlém Pavla Tapušíka.

Vlaky pojedou z Pardubic do Hradce skoro každou půlhodinu

Pardubický kraj - V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Pardubickém kraji zůstane rozsah provozu na přibližně stejné úrovni jako v letošním jízdním řádu.

Rekordní hvězda váží 50 kilo, na rozhlednu ji vytáhli ručně

Pardubický kraj - Největší vánoční hvězda v Česku svítí na rozhledně Terezka v Pasekách u Proseče. Slavnostně ji tu rozsvítili a nový český rekord komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den potvrdil v neděli odpoledne.

Vánoce na Veselém Kopci připomínají obrázky Josefa Lady

Pardubický kraj, Veselý Kopec - Skanzen pokryl první sníh. Lepší kulisu si pořadatelé tradiční vánoční výstavy ani nemohli přát. V chaloupkách stojí ozdobené vánoční stromky a některé i hostí řemeslníky, kteří zdobí perníčky nebo pletou ozdoby ze slámy. Mezi staveními pendlují desítky návštěvníků, nadšené děti rejdí ve sněhu a do toho hrají a zpívají Bratříčci ze Slovácka. Vánoční atmosféra jako vyšitá.

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl první prosincový víkend v regionu?

Opuštěným psům a kočkám nadělily také baletky

Pardubický kraj, Chrudim - Chrudimský útulek pro opuštěné psy a kočky uspořádal v sobotu od desíti do čtyř odpoledne vánoční nadílku pro své chlupaté svěřence.

Stanice záchranky na Seči bude, kraj nyní hledá vhodné prostory

Pardubický kraj, Seč - Projekt na vybudování výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na Seči dostává obrysy. Po jednání hejtmana Martina Netolického, sečského starosty Marcela Vojtěcha a ředitele krajských záchranářů Igora Paara připadají v úvahu dvě varianty.

Kníratí hasiči pomohli v boji proti rakovině

Pardubický kraj, Chrudim - S koncem listopadu skončila nejviditelnější část celosvětové osvětové kampaně zaměřené na mužské zdraví - Movember. Během ní si muži pravidelně nechávají narůst knír, aby podpořili výzkum, léčbu a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Policisté varují nakupující před kapsáři a posilují hlídky

Pardubický kraj - Lidé by také neměli zapomínat, že jejich auto není trezor.

Začíná advent, města i obce rozsvěcejí vánoční stromy. Ve Včelákově září i socha

Pardubický kraj, Chrudimsko - Začíná advent a na náměstích a návsích se, většinou v doprovodu huby, písní i něčeho na zahřátí, rozsvěcejí ozdobené vánoční stromy.

Vánoce na Veselém Kopci začínají už tuto sobotu

Pardubický kraj, Veselý Kopec - V sobotu 2. prosince začne ve veselokopeckém skanzenu tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci. Tentokrát nese podtitul Od Martina do Vánoc. Expozice bude otevřena každý den včetně pondělí od 9 do 16 hodin, a to až do neděle 10. prosince.

Padne rekord? Na rozhledně Terezka se rozsvítí pětimetrová vánoční hvězda

Pardubický kraj/ Proseč, Paseky - Spolek Paseky se v neděli 3. prosince pokusí o další zápis do České knihy rekordů. Ve čtyři hodiny odpoledne se na Pasekách kousíček od Proseče na Chrudimsku rozsvítí vánoční Pasecká hvězda o průměru pěti metrů, která bude zavěšená na rozhledně Terezka.

Cukrářky pečou 580 kilo cukroví, část odcestuje do Francie

Pardubický kraj, Chrudim - Cukrářky studující na SOŠ a SOU obchodu a služeb v Chrudimi mají plné ruce práce. Škola každý rok přijímá objednávky na čajové vánoční pečivo a letos musejí před svátky napéct a vyexpedovat 580 kilogramů.

Knihobudky zabraňují vyhazování knih do popelnic

Pardubický kraj, Chrudim - Ve vestibulech sportovní haly na Tyršově náměstí a plaveckého bazénu v ulici V Průhonech se objevily skříňky plné knížek. Tyto knihobudky slouží ke sdílení krásné i odborné literatury, CD i DVD nosičů, které už majitelé nechtějí.

Židovská Tóra z Luže slouží v Pensylvánii

Pardubický kraj, Luže - Do Luže zavítal v uplynulých dnech Bruce Engleman z Pensylvánie se svoji manželkou, který je v současné době majitelem původního svitku Tóry z lužské synagogy z roku 1890.

Divadelní abonmá do dvou dnů takřka zmizelo

Pardubický kraj, Skuteč - Ve Skutči začal od pondělního rána předprodej jarního divadelního abonmá na rok 2018. Zájem byl obrovský. Ke středečnímu poledni bylo podle vedoucí tamního odboru kultury a školství Lenky Frídlové prodáno 320 abonentek. Sál je tak prakticky plný, místa se však podle jejích slov ještě najdou.

Zimní stadion má nové toalety i sprchy. Začala rekonstrukce hasičské zbrojnice

Pardubický kraj, Skuteč - Vedení Skutče postupně dokončuje rozpracované projekty. Řemeslníci mají například hotové sociální zařízení ve skutečském zimním stadionu. Za 650 tisíc z městského rozpočtu tu vznikly nové toalety pro veřejnost a sprchy pro hokejisty.

Hasiče v říjnu nejvíce zaměstnala vichřice a výbuch plynu

Pardubický kraj, Chrudim - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během minulého měsíce celkem ke 1212 událostem, z toho se 261 z nich odehrálo na Chrudimsku.

Noční stoupání v kopcích ve tmě a ve sněhu bylo trochu peklo

Chrudim, Nové Město na Moravě - Sedmdesát kilometrů měřil letošní Memoriál československých výsadkářů, který pořádali vojáci ze 43. výsadkového praporu Chrudim, aby uctili památku výsadkářů vysazených během druhé světové války na území Protektorátu Čechy a Morava.

Potravinová sbírka hlásí rekord! Lidé darovali přes 1,5 tuny jídla

Pardubický kraj, Chrudim - Na Martinův svátek lidé nejen pekli svatomartinskou husu, ale také ukázali, že jim není lhostejný osud jiných. Během soboty jedenáctého listopadu se totiž v celé republice uskutečnila Národní potravinová sbírka. Štědří dárci do rukou dobrovolníků v Chrudimi věnovali přes tunu a půl jídla a dalšího zboží, které pomůže potřebným.

Místo sušené byla kukuřice spíš pražená. Hořela

Pardubický kraj /LINKA 112/ - K požáru sušičky na kukuřici do Lhoty u Přelouče vyjíždělo v úterý v noci pět jednotek hasičů. „Ještě před příjezdem hasičů se snažil požár uhasit pracovník sušičky pomocí pěti hasicích přístrojů,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Odborníci radili, jak zabránit proleženinám

Pardubický kraj - Ve všech pěti nemocnicích Pardubického kraje se ve středu uskutečnila akce nazvaná Den STOP dekubitům. Od devíti do jedné odpoledne se kdokoliv mohl přijít poradit a zjistit informace o problematice proleženin a především o jejich prevenci.

Náledí poprvé vyškolilo řidiče

Pardubický kraj /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - První náledí nadcházející zimy nepříjemně překvapilo řidiče kolem Opatovic. Kluzká vozovka se totiž zřejmě podepsala na všech nehodách, ke kterým v okolí Opatovic došlo. Policie jich napočítala pět.

Muž spadl z lešení, na místě zemřel

Pardubický kraj, Chrudim - K tragickému neštěstí došlo v pondělí před půl třetí odpoledne v Chrudimi. Z lešení ve výšce zhruba dvanácti metrů u domu ve Štěpánkově ulici spadl mladý muž a svým zraněním podlehl.

Slatiňanský zámek postupně okrovatí, do parku se ale stále nesmí

Pardubický kraj, Slatiňany - Den za dnem postupuje plánovaná oprava fasád šlechtického sídla ve Slatiňanech a první stěny už nabírají původní okrovou barvu, která je zdobila ještě za dob Auerspergů, než byly nevybíravě přetřeny na bílo.

Hledají se Stromy svobody, neroste nějaký u vás?

Pardubický kraj - U příležitosti 100. výročí vzniku Československa, které oslavíme příští rok, pořádá Nadace Partnerství po celé republice roční kampaň Stromy svobody 1918 - 2018.

Pochod na uctění památky výsadkářů měří 70 kilometrů

Pardubický kraj, Chrudimsko - S úderem sobotní jedenácté hodiny vyrazí z chrudimského letiště šest stovek vojáků, policistů i civilistů na sedmdesátikilometrový pochod, který pořádá 43. výsadkový prapor Chrudim.

I když mobily vládnou, piškvorky se hrají dál

Pardubický kraj, Chrudim - Ve středu se v chrudimském Gymnáziu Josefa Ressela uskutečnilo oblastní kolo jubilejního 10. ročníku turnaje pIšQworky. Do něj se v celé republice přihlásilo přes 13 tisíc studentů ze druhých stupňů základních a středních škol. Podle pořadatelů jejich počet rok od roku stoupá.

Senior následky týrání nepřežil. Podezřelý je ve vazbě

Pardubický kraj, Chrudim - Za smrt muže, který zemřel v Chrudimské nemocnici na následky těžkého zranění, může podle policie jeho spolubydlící.

Vydávání občanek ve Skutči končí, zájem byl obrovský

Pardubický kraj, Skuteč - V říjnu skončila možnost vyřídit si občanský průkaz na Městském úřadu ve Skutči Bylo to možné díky pilotnímu projektu podpořeném Ministerstvem vnitra ČR.

ZDRAVOhrátky vložily žákům do rukou obvazy

Pardubický kraj, Chrudim - „Já ho nechtěla zabít! Pomoc, prosím, pomozte!“ Premiéra nového projektu pardubického kraje ZDRAVOhrátky na podporu zájmu žáků základních škol o zdravotnické obory začala pěkně zostra.

V zámecké zahradě si může každý zasadit strom

Pardubický kraj, Chrast - Vedení Chrasti ve spolupráci s památkáři z Pardubic usiluje o obnovu zahrady barokního zámku ve městě, a to podle návrhů, které vytvořil zahradní architekt František Thomayer na počátku 20. století.

Do základů pomníku na památku legionářů uloží hlínu od Zborova

Pardubický kraj, Luže - Místní obyvatelé si v předvečer Dne vzniku samostatného československého státu připomenou legionáře, kteří pocházeli z Luže a okolních vesnic. Vedení města odhalí v pátek v 16 hodin u pomníku padlých, který stojí vedle ZŠ Luže, pamětní desku věnovanou památce lužským bojovníkům v legiích.

Řidič zmizel s autem v lese

Pardubický kraj, Vítanov - U nehody osobního auta na silnici poblíž Vítanova na Hlinecku zasahovali ve středu po jedné odpoledne profesionální hasiči z Hlinska.

Tělesně postižení hledali práci na burze

Pardubický kraj, Chrudim - Na chrudimské pobočce Úřadu práce ČR se uskutečnila Burza práce pro tělesné postižené a setkala se s velkým ohlasem. Dorazilo dvanáct zaměstnavatelů a zhruba stovka uchazečů o práci.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Obchodní akademie slaví 135. výročí od založení

Pardubický kraj, Chrudim - Obchodní akademie Chrudim si připomíná 135 od svého založení. Vedení školy připravilo dvoudenní oslavy, které v pátek začaly a v sobotu s úderem půl páté odpoledne končí.

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Pardubický kraj, Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT