VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA ŠTĚPÁNKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zpochybnili výsledky voleb

Pardubický kraj - Celkem šest stížností na komunální volby v Pardubickém kraji se sešlo u hradeckého krajského soudu.

Kdo zamezí hrozbě obnovení spalovny?

Pardubice - Hrozba znovuobnovení provozu spalovny nebezpečných odpadů je otázka, která Pardubicemi rezonuje řadu let. Ale i po dalším volebním období zůstává nezodpovězena.

Soutěž na Hůrka opět nepřinesla vítěze

Pardubice - Ani po další veřejné soutěži není jasné, kdo zastaví více než pětihektarový pozemek v bývalých kasárnách Hůrka v Pardubicích.

Lonkovka, Červeňák, splavnění Labe. Jak by politici naložili s přírodní

Pardubice - Projekt Lonkovka, Červeňák či splavnění Labe. I tato témata by mohla v Pardubicích rozhodovat o tom, komu voliči hodí svůj hlas.

AKTUALIZOVÁNO

Stavba nového bazénu pokračuje podle plánu

Pardubice - Přeplněná kapacita Aquacentra Pardubice by od května příštího roku měla být minulostí. Stavba 25metrového bazénu totiž pokračuje bez zpoždění a na konci dubna by měla být hotová.

Z nahrávky Pirátů zní hlas Freddieho Mercuryho a kytara Briana Maye

Pardubice - Neobvyklá věc se podařila pardubické skupině Pirate Swing Band v čele s Jiřím Ševčíkem. Z jejich nahrávky písně Eddie Howella Man From Manhattan totiž zní hlas fenomenálního Freddieho Mercuryho a kytara Briana Maye. To celé ve swingovém hávu.

Hotel u stadionu stát nebude. Kvůli kontroverzní soutěži

Pardubice - Čtyřhvězdičkový hotel u Letního stadionu v Pardubicích nevznikne. Na posledním jednání zastupitelstva to uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). A značně tím popudila řadu opozičních zastupitelů.

Zastupitelé odmítli odkup předražených pozemků pro terminál B

Pardubice - Vypadalo to na vzácnou shodu, i když u sporného bodu. Umístění terminálu B pro dálkové autobusy za nebytovým domem na náměstí Jana Pernera v Pardubicích pokaždé mezi zastupiteli vyvolává dlouhé debaty, část politiků by ho raději viděla na pozemcích u Hlaváčovy ulice u České pošty.

Regulace barů se může prohloubit

Pardubice - Regulace provozní doby barů v „pardubické Stodolní“ - Štrossově ulici není dostatečná. Shodují se na tom místní obyvatelé, policie i politici. Lokalitu proto patrně čeká další omezení. Musí ho ale posvětit zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb, i ministerstvo vnitra.

Zastupitele čeká poslední jednání. Provázely je spory i pokusy o odvolání

Pardubice - Zastupitelé ve čtvrtek naposledy zasednou v současném složení. O jejich nástupcích rozhodnou říjnové komunální volby.

Na Masarykovo náměstí se vrátí hromadná doprava

Pardubice - Přebíhání silnice a mnohdy chaotickému hledání náhradní zastávky je na Masarykově náměstí v Pardubicích konec.

Letní kino pokračuje dál, v neděli promítá Největšího showmana

Pardubice - Letní kino Pernštejn, které se nachází u Wonkova mostu, nabídne ještě další tři projekce.

V Přelouči udělí ceny za dabing

Východní Čechy, Přelouč - Do města se v sobotu sjedou nejlepší čeští dabéři. V Občanské záložně se totiž budou udílet Ceny Františka Filipovského.

Ocenili nejlepší starosty v republice

Pardubice/ Praha - Svaz měst a obcí vyhlásil výsledky soutěže o Nejlepšího starostu, v níž oceňuje čtyřletou práci starostů a primátorů v daném volebním období.

Automatické mlýny nabídnou výstavy i polytechnické dílny

Pardubice - Projekt přesunu Východočeské galerie do Automatických mlýnů v Pardubicích začíná mít konkrétní podobu. Řeší nové využití hlavní budovy bývalého mlýna.

Tyršovy sady mají pamětní desku

Pardubice - Tyršovy sady v Pardubicích mají na svém kontě několik ocenění. To nejčerstvější získaly v loňském roce, kdy byly vyhlášeny jako Stavba roku 2017. Návštěvníci parku si nyní mohou pamětní desku s tímto titulem prohlédnout na vlastní oči, město se ji totiž rozhodlo instalovat na budovu kavárny.

Začíná nový školní rok

Pardubicko - Žáci a studenti v pondělí po dvouměsíčních prázdninách znovu usednou do školních lavic.

Přeloučská školka má nový pavilon

Pardubický kraj, Přelouč - U Mateřské školy Za Fontánou Přelouč vyrostl nový pavilon. Díky tomu se značně rozšířila kapacita školky, původně totiž měla 52 míst, nyní už téměř 100.

Unie přispěje téměř miliardu na památky

Východní Čechy - Více než 900 miliony korun v následujících letech podpoří Evropské unie (EU) rekonstrukce národních kulturních památek, muzeí a knihoven v ITI Hradecko-pardubické aglomeraci.

V Bohdanči zahraje Mňága

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - V pátek vypukl benefiční festival On the Road, nabitý program má ale i sobota.

Práce na Masarykově náměstí jdou do finále

Pardubice - S měsíčním zpožděním se na rekonstruované Masarykovo náměstí v Pardubicích vrátí městská hromadná doprava (MHD). Od zítřka začne zastavovat na zastávce ve směru k zimnímu stadionu a na Sukovu třídu.

Kapely zahrají pro dobrou věc. Je tu On the Road

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - Vypsaná fiXa, Mňága a Žďorp, Midi Lidi a řada dalších kapel se v pátek a v sobotu představí v Lázních Bohdaneč. Uskuteční se tam benefiční festival On the Road.

Piloti budou na pardubickém letišti cvičit noční lety

Pardubice - Centrum leteckého výcviku LOM Praha bude na pardubickém letišti nacvičovat noční lety.

O ceny za dabing budou bojovat Adamovská, Vránová či Olšovský

Východní Čechy, Přelouč - Rodné město Františka Filipovského bude znovu patřit dabingu. Ceny se v přeloučské Občanské záložně budou udělovat v sobotu 15. září, nominace už jsou však známé nyní.

Bezdomovec nocoval v kanálu

Pardubice - Před pondělní půlnocí na tísňovou linku 156 zavolal muž s tím, že šel po pardubickém sídlišti Dukla z noční směny domů a viděl člověka, jak zmizel v kanálu.

Městská doprava na Masarykově náměstí nebude dál zastavovat

Pardubice - Na Masarykově náměstí ve středu začala druhá etapa opravy vozovky. Pro řidiče a především pro cestující městskou hromadnou dopravou (MHD) to znamená další komplikace. 

Konec havarijnímu stavu. V Přelouči otevřeli nový dopravní terminál

Pardubický kraj, Přelouč - Výmoly, silnice v havarijním stavu, chybějící parkovací místa i prostor pro odkládání kol, nebezpečí pro chodce a řidiče. Taková byla denní realita před vlakovým nádražím v Přelouči. Ale ta už je minulostí. Včera se totiž otevřelo nově zrekonstruované přednádraží, které má nabídnout větší komfort pro cestující i zpřehlednit dopravu. Oprava vyšla na 17 milionů korun.

Nové zástavbě ve Svítkově chybí bezpečný výjezd

Pardubice - Počítali s druhým výjezdem, toho se ale nedočkali. Obyvatelé nové zástavby ve Svítkově tak musí každý den řešit nepřehlednou dopravní situaci a o bezpečnosti dětí mířících do školy snad ani nemůže být řeč.

Město podpoří sportoviště

Pardubice - Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v Pardubicích budou mít péči o travnaté sportovní areály jednodušší.

Kunětická hora patřila kvalitní muzice

Pardubický kraj, Kunětická hora - Z pastvin pod hradem Kunětická hora v pátek a v sobotu zněla dobrá muzika. Konal se zde putovní hudební festival Hrady CZ.

Porosty hořely hned sedmkrát

Pardubický kraj - Během soboty 21. července hasiči likvidovali sedm požárů porostů.

Město opět nabízí investorům část kasáren na Hůrkách

Pardubice - Město Pardubice vyhlásilo veřejnou soutěž na zástavbu části bývalých kasáren na Hůrkách. A to už potřetí, v minulosti se totiž jedinému zájemci, kterým je společnost Pernštejn City, nepodařilo splnit přísná kritéria. Podmínky tentokrát budou jiné.

Hrady CZ pokračují nabitým programem

Východní Čechy, Kunětická hora - Také sobotní program hudebního festivalu Hrady CZ, který se koná na pastvinách pod hradem Kunětická hora, nabídne spoustu kvalitní muziky.

Do oblasti putují další stamiliony

Pardubický kraj - Do Hradecko-pardubické aglomerace přijdou další peníze z Evropské unie. Řídicí výbor integrované územní investice (ITI) schválil jedenáct projektů za více než 385 milionů korun.

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Kunětická hora – Známá jména české i slovenské hudební scény se v pátek a v sobotu představí na pastvinách pod hradem Kunětická hora, kde se bude konat tradiční festival Hrady CZ. Vystoupí například Divokej Bill, Škwor nebo Pražský výběr.

Čekací doba v domovech pro seniory se stále prodlužuje

Pardubický kraj - Lepší zdravotní péče i vyšší úroveň života, právě díky tomu pořád roste naděje dožití. Zároveň to s sebou ale přináší jeden obzvlášť palčivý problém - stále se prodlužující čekací lhůty na lůžko v domovech pro seniory.

Anna K., Kabát, Chinaski. Na závodišti to žilo muzikou

Pardubice /FOTO/ - Dostihové závodiště v Pardubicích v pátek a v sobotu hostilo hudební festival Létofest. Ten nabídl vystoupení velkých hudebních hvězd, a to z podstatné části takových, které na festivalech běžně k vidění nebývají.

Rozsáhlý komplex pro seniory zatím nevznikne

Pardubice - Společnost SeneCura by v Pardubicích chtěla vybudovat rozsáhlý komplex pro péči o seniory. Zastupitelé jí však areál ve Štrossově ulici, o který měla zájem, odmítli prodat. A to i přesto, že je projekt zaujal.

Zchátralé areály pomalu mizí, brownfieldy získávají nová využití

Pardubice - Bronwfieldy. Cenná území, která v sobě skrývají mnoho možností pro rozvoj města. Jenže vedení pardubické radnice dlouho nevědělo, jak s nimi naložit.

Pardubické závodiště bude patřit hudbě

Pardubice - Chinaski, Kabát, BSP, David Koller, Anna K., Marek Ztracený, Michal Hrůza či Mig 21. Vystoupení tak velkých hudebních jmen nabídne Létofest, který se v pátek a v sobotu uskuteční na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Kabát, Anna K., Chinaski i Mig 21. Létofest na závodišti nabídne bohatý program

Pardubice - Závodiště v pátek a v sobotu nebude patřit koním a příznivcům dostihového sportu, ale dobré muzice a hudebním fanouškům. Pardubice totiž o víkendu budou první zastávkou putovního festivalu Létofest.

Události týdne: Hudební festivali či pivní slavnosti

Pardubický kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

V Přelouči vystoupí rockové kapely

Pardubice - Na Masarykově náměstí v Přelouči se ve středu od 18 hodin uskuteční druhé semifinále rockového festivalu Sumorock.

Téměř zapomenutá píseň s vokály Freddieho Mercuryho ožívá ve východních Čechách

Pardubice - Hlas Freddieho Mercuryho bude znít ze (staro)nové písně Man From Manhattan. Postará se o to pardubická kapela Pirate Swing Band, která songu dá nové hudební aranžmá. Výtěžek věnuje nadaci pro boj proti AIDS. „Ta nahrávka je úžasná, obsahuje nezaměnitelné Mercuryho čtyřhlasé vokály, zní to hodně jako Queen, ale nejsou to Queen,“ říká frontman Jiří Ševčík.

Opravy v centru města začínají

Pardubice - Už tak problematická dopravní situace v Pardubicích se pondělí ještě víc zkomplikuje. Začnou totiž stavební práce na Masarykově náměstí, které potrvají až do konce srpna.

Kraj po poslancích žádá urychlení důležitých dopravních staveb

Pardubický kraj - Zastupitelstvo Pardubického kraje požaduje po Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, aby v souvislosti s novelizací zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury nebyly vyřazovány žádné veřejně prospěšné stavby na území Pardubického kraje.

Letní festivaly mám skoro radši než dovolené, na jevišti se odvážu, říká Lenny

Pardubice /ROZHOVOR/ - Je mladá, talentovaná a úspěšná. To ostatně zpěvačka Lenny potvrdila i singlem Enemy, kterým začala její spolupráce s německým vydavatelstvím Universal. Fanoušci z Pardubicka ji v létě budou moci vidět na festivalu Hrady CZ na Kunětické hoře.

Hudební akce po celém kraji lákají na známá jména

Pardubický kraj - O letních prázdninách se na pódiích po celém kraji objeví řada známých osobností. Nabídka zajímavých vystoupení je letos opravdu pestrá.

Kvůli kontroverzní soutěži se zatím hotel stavět nebude

Pardubice - U hokejové arény v Pardubicích má vyrůst čtyřhvězdičkový hotel. Do veřejné soutěže na jeho výstavbu se přihlásily dvě firmy - Stako a Hotel Euro. Stavět ale zatím nebude nikdo. Výsledky soutěže totiž pardubičtí zastupitelé neschválili kvůli tomu, že výběrové řízení bylo kontroverzní.

Areál Tesly už nebude pro ostudu. Vzniknou zde byty

Pardubice - Dříve býval státní podnik Tesla Pardubice důležitou společností. Dnes jeho areál chátrá a je městu jen pro ostudu. Tento stav by ale neměl trvat dlouho. Pardubičtí zastupitelé totiž schválili smluvní dokumentaci, na jejímž základě by v areálu brownfieldu měly vzniknout byty i obchodní centrum.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT