VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAREL POKORNÝ

Karel Pokorný / Orlický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do Ústí se opět sjeli mladí violoncellisté

Ústí nad Orlicí – Základní umělecká škola Jaroslava Kociana patří opět mladým violoncellistům. Ve čtvrtek v jejím koncertním sále začala v pořadí již 23. mezinárodní Heranova violoncellová soutěž.

Hrací automaty v Ústí nad Orlicí čeká "pomalá smrt"

Ústí nad Orlicí – Do programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla mj. zařazena také otázka hazardu ve městě. Zastupitelům byl předložen návrh obecně závazné vyhlášky, která zakazuje provozování loterií a jiných podobných her na celém území města Ústí nad Orlicí s účinností od 1. ledna 2015.

V Rodinném centru Rosa si poprvé zkusili dětský 'blešák'. Prý nebyl poslední

Česká Třebová –  Dětské bleší trhy v Rose , tak byl nazván první „blešák", který se rozhodli připravit na sobotu v českotřebovském Rodinném centru Rosa.

Hostinec U Špičáků se pyšní "hattrickem"

Bystřec – Do třetice všeho dobrého, říkává se ve známém úsloví. Už potřetí jsme před pár dny směřovali do Hostince U Špičáků v Bystřeci. Vezli jsme opět certifikát, který potvrzoval manželům Křivohlávkovým, jež jsou zde hostinskými, že potřetí v řadě zvítězili v prestižní anketě a získali titul Hospůdka roku čtenářů Orlického deníku 2014.

Udržují památku Otakara Hrubého

Česká Třebová – „Na hrdinství našich letců, kteří bojovali v druhé světové válce v řadách RAF, se zapomíná. A to určitě není dobře. I proto mohou dnes návštěvníci naší výstavy vidět prezentaci věnovanou plukovníkovi Otakaru Hrubému, stíhači, který v Anglii létal," řekl v sobotu Orlickému deníku Tomáš Hrdlička, jeden z hlavních organizátorů tradiční soutěžní výstavy „Českotřebovský vehikl".

Miroslav Wágner byl počtvrté zvolen starostou

Jablonné n. O. – Ustavující zasedání zastupitelstva  v Jablonném rozhodlo o tom, že se už počtvrté starostou stal Miroslav Wágner (Nestraníci). Místostarostou byl zvolen Ladislav Ježek (Sdružení pro Jablonné), zbývajícími  radními pak Roman Nožka (Nestraníci), Renata Beranová (ODS) a Viliam Fáber (KDU-ČSL).

V Neuköllnu potvrdí pokračování partnerství

Ústí n. O. –  Do berlínského Neuköllnu dnes odjíždí ústecký starosta Petr Hájek. Ve čtvrtek by měl s německou stranou podepsat dokument o pokračování partnerství mezi Ústím nad Orlicí a Neuköllnem.

Svíčky, ale i lampiony a dýně

Orlickoústecko – Nápor, který  zažívaly hřbitovy po celý minulý týden, vyvrcholil o víkendu. Příjemné slunečné počasí pak hlavně v sobotu k návštěvám hřbitovů přímo vyzývalo.

Výlov Čermenského rybníku je už tradičně 'malou poutí'

Dolní Čermná – Desítky chlapů v akci a stovky těch, kteří si nenechávají každoročně ujít atraktivní podívanou. K tomu stánky i zábava pro děti. A samozřejmě řada dobrot. Výlov Čermenského rybníku je vlastně jakousi malou poutí, na níž se scházejí nejen místní.

Čtvrt století partnerství připomíná zasazená lípa

Horní Čermná – V místě zvaném „Na Bídě" na rozhraní obcí Horní a Dolní Čermná byla v den státního svátku zasazena lípa. Současníkům i příštím generacím má připomínat partnerství mezi berlínským Neuköllnem a Ústím nad Orlicí, které bylo oficiálně stvrzeno před pětadvaceti lety. Partnerství má ovšem úzkou vazbu i na Horní Čermnou.

Ústeckým rynkem zněl flašinet

Ústí n. O. - Kdy asi naposledy hrál na ústeckém náměstí flašinet? To už si vzpomenou zřejmě jen ti opravdu nejstarší Oušťáci. V pondělí odpoledne ovšem mohli toto podivuhodné zařízení slyšet a obdivovat v Ústí po letech znovu. Berlínské, ale i české melodie na flašinetu přehrával před radnicí Horst Bölsdorf, který přijel do Ústí nad Orlicí z berlínského Neuköllnu.

Tetování? Jedině z dobrého studia

Rozhovor s Radovanem „Shorty" Lněničkou, hlavním pořadatelem tetovací show Tattoo Action

Jednání 
o koalicích finišují

Orlickoústecko – Také v pondělí pokračovala jednání o koalicích, které ovládnou na příští čtyři roky radnice měst okresu. Jak Orlický deník informoval, v některých městech je už jasno. Koalice byla ustavena v Letohradu, kde bude znovu starostou Petr Fiala. Podobně je tomu v České Třebové, zde se s největší pravděpodobností znovu do křesla nejvyššího radního posadí Jaroslav Zedník. Jen málokdo by taky asi dnes uzavřel sázku, že starostou Ústí nad Orlicí nebude znovu Petr Hájek.

Už popáté patřil českotřebovský 'Nároďák' tattoo festivalu

Česká Třebová - Svátkem všech, kdo propadli kouzlu tetování, je už zavedená Tattoo Action. V sobotu jí popáté patřil českotřebovský Národní dům.  

Koalice se formuje také v Lanškrouně. Bez ODS

Lanškroun – Poměrně složitá situace nastala po volbách v Lanškrouně, kde se vítězem stalo Lanškrounské fórum, jehož lídrem je Radim Vetchý.

Vodáci 'zamkli' Tichou Orlici

Orlickoústecko – Vodákům končí sezona a k jejímu závěru neodmyslitelně patří „zamykání řek". Už tradičně se k rozloučení se sezonou sešla i parta vodáků z Ústí nad Orlicí, aby společně s pozvanými přáteli z Ostravska „uzamkla" před blížící se zimou Tichou Orlici.

Na světě je koalice v Králíkách, jasno mají v Ústí i v Letohradu

Orlickoústecko – Povolební vyjednávání o koalicích, které budou hrát „první housle" na radnicích měst okresu v příštích čtyřech letech, pokračují. Jak už Orlický deník informoval, jako první se dohodli v České Třebové. Koalice je staronová (Nestraníci s podporou TOP 09, ČSSD, ODS). V zastupitelstvu bude  mít většinu sedmnácti mandátů ze sedmadvaceti. Podle starosty Jaroslava Zedníka bude pokračovat na stejné platformě jako  v minulém volebním období.

Jednání o koalicích ve městech pokračují

Orlickoústecko – Vyjednávání o budoucích koalicích, které ovládnou radnice měst, pokračují. Někde již obraz nových vládnoucích seskupení dostává jasnější kontury, jinde se zřejmě může vyjednávat dlouho.

Volíte pravidelně? Strany, nebo osobnosti? Víte o referendu o hazardu v Ústí?

Ústí nad Orlicí - Ptali jsme se na ústeckém náměstí… Mimo komunální volby také na referendum o hazardu.

Ústí nad Orlicí: Reakce lídrů

Ústí nad Orlicí - K výsledkům voleb v Ústí nad Orlicí…

Volby na Orlickoústecku: "Karty" byly rozdány

Orlickoústecko – Města, městyse a vesnice okresu mají nová zastupitelstva. O jejich složení rozhodli ti, kdo přišli v pátek a v sobotu ke komunálním volbám.

Výsledek referenda o hazardu v Ústí nebude závazný. Chybělo ale hodně málo

Ústí nad Orlicí - Jak Orlický deník informoval, souběžně s komunálními volbami se v okresním městě konalo také místní referendum o zákazu hazardu. Aby byl jeho výsledek závazný pro městské zastupitelstvo, muselo by se ho ze zákona zúčastnit minimálně  35 procent oprávněných voličů. Podle aktuálně zveřejněných údajů ale v referendu hlasovalo „pouze" 34,375 procenta voličů.

Vládli v Ústí! Kdo bude další?

Ústí nad Orlicí – Galerie starostů okresního města je poměrně bohatá. A voliči v Ústí nad Orlicí budou dnes a zítra rozhodovat o tom, zda do ní přibude nová či staronová tvář. Obhájí současný starosta Petr Hájek své křeslo, nebo se do něho posadí někdo jiný?

Aktivita odpůrců hazardu v Ústí vrcholí, rozhodovat se bude při volbách

Ústí nad Orlicí – Aktivita sdružení Hazardu stop, jehož cílem je zákaz hazardu v Ústí, tento týden vrcholí. O hazardu ve městě se diskutovalo na setkání s veřejností v pondělí navečer v Malé scéně.

AKTUALIZOVÁNO

Sopotnická traktoriáda byla atraktivní podívanou, přišlo na dva tisíce lidí

Sopotnice – Svátkem fandů domácího kutilství ale i vzrušující podívanou byla sobotní v pořadí již čtvrtá Sopotnická traktoriáda, které patřil areál místní farské zahrady.

Potomci exulantů zasadí v Horní Čermné lípu

Horní Čermná - Před pětadvaceti lety byla podepsána partnerská smlouva mezi městem Ústí nad Orlicí a berlínským Neuköllnem. Výročí chtějí připomenout udržovatelé tradic české vesnice Rixdorf, jež je součástí Neuköllnu.

Choceňský zámek byl plný hub, k vidění byly stovky druhů

Choceň – Svátkem houbařů  bývá už tradičně Výstava hub pořádaná Mykologickým klubem Choceň. Od pátku do neděle jí opět patřily prostory choceňského zámku. Konala se již po osmadvacáté a co se týká jejího hodnocení, organizátoři si zaslouží jen a jen superlativy.

Houbařský ráj se otevře už v pátek

Choceň – Milovníci hub prožívají nekonečnou nirvánu, houby rostou snad všude a houbaři nosí z lesů stále plné koše (o čemž nakonec svědčí i fotografie „úlovků" našich čtenářů, které pravidelně zveřejňujeme). Pro ty, kdo mají houby rádi nejen na talíři, ale chtějí se o nich i něco dozvědět, se chystá otevření „houbařského ráje". Tak se dá bez jakéhokoli přehánění označit už tradiční výstava, kterou pořádá Mykologický klub Choceň.

Z titulů se opět radují Letohradští

Nekoř – Posledním jedenáctým závodem vyvrcholila v sobotu v Nekoři Velká cena Ústeckoorlicka 2014 v požárním útoku. Ze zisku letošních titulů se mohli radovat muži týmu Letohrad–Kunčice C a ženy družstva Letohrad–Orlice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT