VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAREL POKORNÝ

Karel Pokorný / Orlický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do Ústí se opět sjeli mladí violoncellisté

Ústí nad Orlicí – Základní umělecká škola Jaroslava Kociana patří opět mladým violoncellistům. Ve čtvrtek v jejím koncertním sále začala v pořadí již 23. mezinárodní Heranova violoncellová soutěž.

Hrací automaty v Ústí nad Orlicí čeká "pomalá smrt"

Ústí nad Orlicí – Do programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla mj. zařazena také otázka hazardu ve městě. Zastupitelům byl předložen návrh obecně závazné vyhlášky, která zakazuje provozování loterií a jiných podobných her na celém území města Ústí nad Orlicí s účinností od 1. ledna 2015.

V Rodinném centru Rosa si poprvé zkusili dětský 'blešák'. Prý nebyl poslední

Česká Třebová –  Dětské bleší trhy v Rose , tak byl nazván první „blešák", který se rozhodli připravit na sobotu v českotřebovském Rodinném centru Rosa.

Hostinec U Špičáků se pyšní "hattrickem"

Bystřec – Do třetice všeho dobrého, říkává se ve známém úsloví. Už potřetí jsme před pár dny směřovali do Hostince U Špičáků v Bystřeci. Vezli jsme opět certifikát, který potvrzoval manželům Křivohlávkovým, jež jsou zde hostinskými, že potřetí v řadě zvítězili v prestižní anketě a získali titul Hospůdka roku čtenářů Orlického deníku 2014.

Udržují památku Otakara Hrubého

Česká Třebová – „Na hrdinství našich letců, kteří bojovali v druhé světové válce v řadách RAF, se zapomíná. A to určitě není dobře. I proto mohou dnes návštěvníci naší výstavy vidět prezentaci věnovanou plukovníkovi Otakaru Hrubému, stíhači, který v Anglii létal," řekl v sobotu Orlickému deníku Tomáš Hrdlička, jeden z hlavních organizátorů tradiční soutěžní výstavy „Českotřebovský vehikl".

Miroslav Wágner byl počtvrté zvolen starostou

Jablonné n. O. – Ustavující zasedání zastupitelstva  v Jablonném rozhodlo o tom, že se už počtvrté starostou stal Miroslav Wágner (Nestraníci). Místostarostou byl zvolen Ladislav Ježek (Sdružení pro Jablonné), zbývajícími  radními pak Roman Nožka (Nestraníci), Renata Beranová (ODS) a Viliam Fáber (KDU-ČSL).

V Neuköllnu potvrdí pokračování partnerství

Ústí n. O. –  Do berlínského Neuköllnu dnes odjíždí ústecký starosta Petr Hájek. Ve čtvrtek by měl s německou stranou podepsat dokument o pokračování partnerství mezi Ústím nad Orlicí a Neuköllnem.

Svíčky, ale i lampiony a dýně

Orlickoústecko – Nápor, který  zažívaly hřbitovy po celý minulý týden, vyvrcholil o víkendu. Příjemné slunečné počasí pak hlavně v sobotu k návštěvám hřbitovů přímo vyzývalo.

Výlov Čermenského rybníku je už tradičně 'malou poutí'

Dolní Čermná – Desítky chlapů v akci a stovky těch, kteří si nenechávají každoročně ujít atraktivní podívanou. K tomu stánky i zábava pro děti. A samozřejmě řada dobrot. Výlov Čermenského rybníku je vlastně jakousi malou poutí, na níž se scházejí nejen místní.

Čtvrt století partnerství připomíná zasazená lípa

Horní Čermná – V místě zvaném „Na Bídě" na rozhraní obcí Horní a Dolní Čermná byla v den státního svátku zasazena lípa. Současníkům i příštím generacím má připomínat partnerství mezi berlínským Neuköllnem a Ústím nad Orlicí, které bylo oficiálně stvrzeno před pětadvaceti lety. Partnerství má ovšem úzkou vazbu i na Horní Čermnou.

Ústeckým rynkem zněl flašinet

Ústí n. O. - Kdy asi naposledy hrál na ústeckém náměstí flašinet? To už si vzpomenou zřejmě jen ti opravdu nejstarší Oušťáci. V pondělí odpoledne ovšem mohli toto podivuhodné zařízení slyšet a obdivovat v Ústí po letech znovu. Berlínské, ale i české melodie na flašinetu přehrával před radnicí Horst Bölsdorf, který přijel do Ústí nad Orlicí z berlínského Neuköllnu.

Tetování? Jedině z dobrého studia

Rozhovor s Radovanem „Shorty" Lněničkou, hlavním pořadatelem tetovací show Tattoo Action

Jednání 
o koalicích finišují

Orlickoústecko – Také v pondělí pokračovala jednání o koalicích, které ovládnou na příští čtyři roky radnice měst okresu. Jak Orlický deník informoval, v některých městech je už jasno. Koalice byla ustavena v Letohradu, kde bude znovu starostou Petr Fiala. Podobně je tomu v České Třebové, zde se s největší pravděpodobností znovu do křesla nejvyššího radního posadí Jaroslav Zedník. Jen málokdo by taky asi dnes uzavřel sázku, že starostou Ústí nad Orlicí nebude znovu Petr Hájek.

Už popáté patřil českotřebovský 'Nároďák' tattoo festivalu

Česká Třebová - Svátkem všech, kdo propadli kouzlu tetování, je už zavedená Tattoo Action. V sobotu jí popáté patřil českotřebovský Národní dům.  

Koalice se formuje také v Lanškrouně. Bez ODS

Lanškroun – Poměrně složitá situace nastala po volbách v Lanškrouně, kde se vítězem stalo Lanškrounské fórum, jehož lídrem je Radim Vetchý.

Vodáci 'zamkli' Tichou Orlici

Orlickoústecko – Vodákům končí sezona a k jejímu závěru neodmyslitelně patří „zamykání řek". Už tradičně se k rozloučení se sezonou sešla i parta vodáků z Ústí nad Orlicí, aby společně s pozvanými přáteli z Ostravska „uzamkla" před blížící se zimou Tichou Orlici.

Na světě je koalice v Králíkách, jasno mají v Ústí i v Letohradu

Orlickoústecko – Povolební vyjednávání o koalicích, které budou hrát „první housle" na radnicích měst okresu v příštích čtyřech letech, pokračují. Jak už Orlický deník informoval, jako první se dohodli v České Třebové. Koalice je staronová (Nestraníci s podporou TOP 09, ČSSD, ODS). V zastupitelstvu bude  mít většinu sedmnácti mandátů ze sedmadvaceti. Podle starosty Jaroslava Zedníka bude pokračovat na stejné platformě jako  v minulém volebním období.

Jednání o koalicích ve městech pokračují

Orlickoústecko – Vyjednávání o budoucích koalicích, které ovládnou radnice měst, pokračují. Někde již obraz nových vládnoucích seskupení dostává jasnější kontury, jinde se zřejmě může vyjednávat dlouho.

Volíte pravidelně? Strany, nebo osobnosti? Víte o referendu o hazardu v Ústí?

Ústí nad Orlicí - Ptali jsme se na ústeckém náměstí… Mimo komunální volby také na referendum o hazardu.

Ústí nad Orlicí: Reakce lídrů

Ústí nad Orlicí - K výsledkům voleb v Ústí nad Orlicí…

Volby na Orlickoústecku: "Karty" byly rozdány

Orlickoústecko – Města, městyse a vesnice okresu mají nová zastupitelstva. O jejich složení rozhodli ti, kdo přišli v pátek a v sobotu ke komunálním volbám.

Výsledek referenda o hazardu v Ústí nebude závazný. Chybělo ale hodně málo

Ústí nad Orlicí - Jak Orlický deník informoval, souběžně s komunálními volbami se v okresním městě konalo také místní referendum o zákazu hazardu. Aby byl jeho výsledek závazný pro městské zastupitelstvo, muselo by se ho ze zákona zúčastnit minimálně  35 procent oprávněných voličů. Podle aktuálně zveřejněných údajů ale v referendu hlasovalo „pouze" 34,375 procenta voličů.

Vládli v Ústí! Kdo bude další?

Ústí nad Orlicí – Galerie starostů okresního města je poměrně bohatá. A voliči v Ústí nad Orlicí budou dnes a zítra rozhodovat o tom, zda do ní přibude nová či staronová tvář. Obhájí současný starosta Petr Hájek své křeslo, nebo se do něho posadí někdo jiný?

Aktivita odpůrců hazardu v Ústí vrcholí, rozhodovat se bude při volbách

Ústí nad Orlicí – Aktivita sdružení Hazardu stop, jehož cílem je zákaz hazardu v Ústí, tento týden vrcholí. O hazardu ve městě se diskutovalo na setkání s veřejností v pondělí navečer v Malé scéně.

AKTUALIZOVÁNO

Sopotnická traktoriáda byla atraktivní podívanou, přišlo na dva tisíce lidí

Sopotnice – Svátkem fandů domácího kutilství ale i vzrušující podívanou byla sobotní v pořadí již čtvrtá Sopotnická traktoriáda, které patřil areál místní farské zahrady.

Potomci exulantů zasadí v Horní Čermné lípu

Horní Čermná - Před pětadvaceti lety byla podepsána partnerská smlouva mezi městem Ústí nad Orlicí a berlínským Neuköllnem. Výročí chtějí připomenout udržovatelé tradic české vesnice Rixdorf, jež je součástí Neuköllnu.

Choceňský zámek byl plný hub, k vidění byly stovky druhů

Choceň – Svátkem houbařů  bývá už tradičně Výstava hub pořádaná Mykologickým klubem Choceň. Od pátku do neděle jí opět patřily prostory choceňského zámku. Konala se již po osmadvacáté a co se týká jejího hodnocení, organizátoři si zaslouží jen a jen superlativy.

Houbařský ráj se otevře už v pátek

Choceň – Milovníci hub prožívají nekonečnou nirvánu, houby rostou snad všude a houbaři nosí z lesů stále plné koše (o čemž nakonec svědčí i fotografie „úlovků" našich čtenářů, které pravidelně zveřejňujeme). Pro ty, kdo mají houby rádi nejen na talíři, ale chtějí se o nich i něco dozvědět, se chystá otevření „houbařského ráje". Tak se dá bez jakéhokoli přehánění označit už tradiční výstava, kterou pořádá Mykologický klub Choceň.

Z titulů se opět radují Letohradští

Nekoř – Posledním jedenáctým závodem vyvrcholila v sobotu v Nekoři Velká cena Ústeckoorlicka 2014 v požárním útoku. Ze zisku letošních titulů se mohli radovat muži týmu Letohrad–Kunčice C a ženy družstva Letohrad–Orlice.

Většina starostů měst chce hájit své posty, 'loučí' se jen dva

Orlickoústecko – Ve většině měst okresu se současní starostové o své posty ucházejí znovu. Jsou lídry kandidátek, za zády pak mají další výrazné osobnosti.

Hazard v Ústí?
 Zastupitelé dali zelenou referendu

Ústí nad Orlicí – Aktivisté bojující za zákaz hazardu ve městě si v pondělí mohli připsat další „plusové body". Ústecké zastupitelstvo na svém jednání totiž rozhodlo, že o osudu hracích automatů, jichž je v současné době ve městě kolem sto osmdesáti, rozhodne referendum, které se uskuteční ve dnech komunálních voleb. Pro referendum hlasovalo sedmnáct zastupitelů.

Na východě Čech přibyla další rozhledna, jmenuje se Mariánka

Horní Čermná - Nová rozhledna byla v sobotu oficiálně otevřena na Mariánské hoře mezi Lanškrounem a Horní Čermnou. Stojí nedaleko známého poutního kostela. Pokud milovníci rozhledů vystoupají devět desítek schodů, naskytne se jim skvělý výhled na všechny světové strany. Vidět jsou Orlické hory, Suchý vrch i město Lanškroun a jeho okolí, za dobré viditelnosti i Krkonoše. Vedle oficiálního programu se v sobotu v okolí Mariánky uskutečnil i turistický pochod,do prezenčních listin bylo zapsáno více než tři sta účastníků.

'Zibimu' přál zástup gratulantů

Lanškroun – Asi jen málokdo zviditelnil v posledních letech Lanškroun tak, jako římskokatolický kněz Zbigniew Czen- dlik. Na místním děkanství působí dvaadvacet let a je za ním vidět obrovské množství práce. Práce nejen pro farnost a farníky.

Jak 'rozsekne' ústecké zastupitelstvo kauzu hazardu?

Ústí nad Orlicí - Kauza zákazu hazardu ve městě vstupuje do dalšího důležitého dějství. O tom, zda bude či nebude v Ústí na toto téma vyhlášeno referendum, jednala tento týden městská rada, hazard bude také na programu jednání zastupitelstva, které se sejde v pondělí v kulturním domě.

Krychlefest pro osmiletou Barunku

Studené – Vzpomínkový Krychlefest s pořadovým číslem 3 připravuje skupina nadšenců na sobotu do areálu hřiště ve Studeném. Festival připomene památku muzikanta Petra „Krychliče" Koska, který tragicky zemřel před necelými třemi lety.

Věřím, že sedmička bude šťastná, říká Lenka Janyšová

Ústí nad Orlicí – Do sedmé sezony vstupuje klub Malá scéna, kulturní zařízení, které provozuje stejnojmenné občanské sdružení. Jeho „šéfka", pedagožka ústeckého gymnázia Lenka Janyšová, věří, že sedmička bude pro ústecký klub šťastná.

Školu čekají opravy, žáci si poprvé vyzkouší 'smart table'

Ústí nad Orlicí – Nový školní rok bude pro ústeckou ZŠ Komenského Na Štěpnici, do které docházejí žáci tříd prvního stupně, mj. ve znamení velké akce, plánuje se  výměna oken, výměna elektroinstalace a zateplení její budovy.

Krychlefest má letos pomoci osmileté dívence upoutané na vozík

Studené – Krychlefest s pořadovým číslem 3 se připravuje na příští sobotu do areálu místního hřiště. Vzpomínková akce, která vznikla v podstatě spontánně po tragické smrti kytaristy rockové kapely Moucha Petra „Krychliče" Koska, má od svého začátku charitativní podtext.

Guláš festival 
přivítá dvanáct týmů

Přívrat – Svátek skvělých gulášů se nezadržitelně blíží, Guláš Festival Přívrat 2014 vypukne už v sobotu dopoledne.Jak v pondělí Orlický deník ujistil Miroslav Veselý, šéf organizačního štábu kulinářské soutěže, která se v obci u České Třebové uskuteční už počtvrté, přípravy vrcholí.

Kulturní léto na farní zahradě jde do finále

Lanškroun - Do finále spěje Kulturní léto na farní zahradě 2014 v Lanškrouně. Hlavním protagonistou předposledního pořadu byl fenomenální a světově proslulý hráč na basovou kytaru Pavel Jakub Ryba (druhý zleva).

Letos "rolovali" v plínkách a opět vyhráli

Černovír – Už pošesté se ve vesnické části Ústí nad Orlicí konala originální a v Česku ojedinělá soutěž v „rolování slámy". Přestože její průběh zčásti narušil déšť, přinesla atraktivní zápolení, které obdivoval početný zástup diváků. Soutěžní týmy a jejich fandové se tradičně také skvěle bavili.

Překontrolováno, sečteno, podtrženo. "Volební bitva" může začít

Orlickoústecko – Překontrolováno, sečteno, podtrženo… Sobota byla dnem, kdy byly definitivně potvrzeny a registrovány kandidátky pro blížící se komunální volby. Pověřené úřady ale zveřejnily na svých úředních deskách rozhodnutí o registracích zpravidla již koncem pracovního týdne.

Ústí nad Orlicí: Osm kandidátek slibuje zajímavý boj o radnici

Ústí nad Orlicí – Kandidátní listiny podané k blížícím se komunálním volbám sice ještě nebyly oficiálně potvrzeny, Orlický deník  ale už zná jména z kandidátek, které byly podány k zaregistrování v bývalém okresním městě.

Vzhůru na houby! Rostou

Choceň - To, na co houbaři netrpělivě čekali, přišlo! Po vydatných srážkách minulých dnů houby konečně rostou.

V Černovíru budou opět koulet slámu

Černovír – Už šestý ročník Černovírského rolování slámy se blíží. Originální zápolení, které má původ v někdejší zábavě sedláků v berlínském Neuköllnu, kde dodnes žijí i potomci českých exulantů, se v Černovíru ujalo a těší se nemalé popularitě.

Živá Třebová! Volal průvod

Česká Třebová - „Chceme oživit Českou Třebovou!" zaznělo opakovaně při Hudebním průvodu, který putoval v sobotu odpoledne od nádraží v České Třebové přes Staré a Nové náměstí a park Javorka až k restauraci Na Horách.

Duet Jožky Šmukaře s Markétou Andělovou posluchače opět nadchl

Lanškroun  – Dalším příjemným večerem pokračovalo Kulturní léto na farní zahradě 2014, prázdninový seriál pořadů, který připravuje lanškrounská římskokatolická farnost.

'Sletu chroustů' přálo počasí, letos byl dokonce mezinárodní

Červený Potok –  Do nádherného letního rána se včera na polním letišti nedaleko Králík probudili účastníci „Sletu chroustů", už devatenáctého setkání vyznavačů motorového paraglidingu, která připravuje Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad.

Na Králicko opět zamíří "chrousti"

Červený Potok – Polní letiště v obci nedaleko Králík bude příští dny opět po roce patřit vyznavačům motorového paraglidingu. Uskuteční se na něm již devatenáctý ročník „Sletu chroustů", který pořádají nadšenci z letohradského Spolku přátel vzduchoplavby.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT