VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMIL DUBSKÝ

Kamil Dubský

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejde jen o Agrofert. Farmáři se bouří

Pardubický kraj - Zemědělci se bouří proti novým pravidlům dotací z EU. Ty mají zvýhodňovat malé farmy, na čemž by právě naše zemědělství výrazně tratilo.

Svitavská rehabilitace je zastaralá. Modernizuje se

Pardubický kraj, Svitavy - Budovu H Svitavské nemocnice, kde sídlí oddělení rehabilitace a která vznikala svépomocí v rámci proslulých „akcí Z“ na přelomu 70. a 80. let, čeká rozsáhlá rekonstrukce. Potrvá do května příštího roku.

Bude Havíř ředitelem?

Pardubice/Svitavy - Trafika pro neúspěšného kandidáta? Po prohraných senátních volbách se vyrojily spekulace, že šéf moravskotřebovské nemocnice Pavel Havíř má už přichystané místo coby ředitel nemocnic v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli, odkud odešel Tomáš Julínek. Vedení Pardubického kraje spekulace odmítá, právě vyhlášené výběrové řízení je prý otevřené.

Boj o Senát skončil vítězně pro ODS

Pardubický kraj - Naprostým fiaskem skončilo druhé kolo senátních voleb nejen pro vládní ANO a ČSSD, zpytovat svědomí musí i KDU-ČSL. Naopak ODS je na koni.

Svitavský Schaeffler má cenu Stavba roku

Pardubický kraj, Svitavy - Nový závod firmy Schaeffler Production CZ ve Svitavách získal zvláštní ocenění v prestižní soutěži Stavba roku 2018, konkrétně Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Chrudimsko a Svitavsko čekaly také volby do Senátu

Pardubický kraj - Kdo postoupil do druhého kola senátních voleb v obvodech 44 a 50?

Pásky teď před volbami politici stříhají o sto šest

Pardubický kraj - Komunální volby jsou za dveřmi a kandidáti se teď mohou přetrhnout, aby se ukázali v co nejlepším světle. Co nestihli slíbit, slibují teď. A ještě ve větší výhodě jsou politici na radnicích. Pár dní před otevřením volebních místností se nechávají fotit u slavnostního stříhání pásek dokončovaných investic.

Svitavy budou mít první „chytrou“ toaletu v kraji

Pardubický kraj, Svitavy - Takzvanou chytrou toalety, která je plně automatizovaná, hezky vypadá, zaručuje komfort a čistotu při jejím užívání a k tomu je ještě ekologická, bude ještě letos instalována v příměstském lese.

Za nehodou stál mobil a alkohol

Pardubický kraj, Litomyšl - Mobil v ruce místo volantu a notná míra alkoholu v krvi stály za havárií, která se uprostřed noci stala mezi Litomyšlí a Sedlištěm.

Po dešti přišly houbařské žně. Sucho ale stále trvá

Pardubický kraj - Trochu zapršelo a po celoprázdninovém houbařském půstu nastaly pravé žně. Zatím pouze na Vysočině. Na celkovém hydrologickém suchu však déšť příliš nezměnil.

Litr lahodného moštu lze pořídit už za několik korun

Pardubický kraj - Seznam moštáren najdete na webu Českého zahrádkářského svazu.

Tragické prázdniny. Na silnicích zemřelo pět lidí

Pardubický kraj - Nejhorší nehodou v Pardubickém kraji byla dvojnásobná tragédie z poloviny srpna na rychlodráze u Pardubic.

Dopravu na pětatřicítce u Moravské Třebové zkomplikovala vážná nehoda

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Kvůli vážné nehodě u Borušova mezi Mohelnicí a Moravskou Třebovou nastal na státovce I/35 omezený provoz. Doprava musela být v místě nehody vedena kyvadlově.

Koupaliště v kraji letos měla rekordní sezonu

Pardubický kraj - Tak skvělou sezonu provozovatelé koupališť v kraji nepamatují. Návštěvnost trhala díky horkému létu rekordy.

Psychologové: Školkové děti hrají divadlo, nenechte se zviklat

Pardubický kraj - Každé dítě je jiné, zvláště v pouhých třech letech při nástupu do mateřské školy, a každé tak tuto událost zvládá jinak. A tato zásadní změna, kdy si dítě zvyká na nový režim, kolektiv a jinou autoritu, je pro něj i jeho rodiče těžkou zkouškou.

Stát nemá plán na boj se suchem

Pardubický kraj, Polička - Místní vodohospodáři a zástupci obcí jednali o suchu a východiscích z něj.

Kaplička u Jevíčka odkryla unikátní barokní nástěnné malby

Pardubický kraj, Jevíčko - Při odstraňování starých nátěrů omítek při obnově kapličky „U rybízu“ u Zadního Arnoštova poblíž Jevíčka na Svitavsku byla objevena podobizna Panny Marie s nebesy.

Zatímco zemědělci skuhrají, sadaři jásají. Úroda je výjimečná

Pardubický kraj - Výjimečnou sezonu zažívají ovocnáři. Zatímco zemědělci a hlavně chovatelé dobytka skuhrají kvůli letošnímu horkému a suchému počasí, sadaři si naopak mnou ruce.

Dopravu ve městě „zaseká“ uzavírka

Pardubický kraj, Litomyšl - Radnice v Litomyšli informovala o blížící se uzavírce průtahu městem kvůli jeho rekonstrukci.

Poličská hudebka má nový kabát i celé přízemí

Pardubický kraj, Polička - Základní umělecká škola v Poličce se přes prázdniny dočkala důkladné rekonstrukce.

Letos sucho trápí jen zemědělce. Příště se dotkne každého z nás

Pardubický kraj - Vyprahlá zem, související nízká úroda a vysychající zdroje vody dál trápí kraj. A nic na tom nezmění ani očekávané přeháňky.

Kriminálka už zná totožnost muže u vykradeného kiosku

Pardubický kraj, Březová nad Svitavou - Kriminálka již zjistila totožnost muže, který by jí mohl osvětlit nedávné vloupání do kiosku v Březové nad Svitavou.

Další bouračka ve „Vendoláku“

Pardubický kraj, Vendolí - Dvě zranění si vyžádal pondělní střet dodávky s osobním autem na obávané křižovatce do Vendolí na státovce I/34 ze Svitav do Poličky.

Třetí pruhy na I/35 nebudou

Pardubický kraj - Před třemi lety slibované rozšíření přetížené a nebezpečné silnice na Mohelnici nejspíš nakonec nevznikne. Důvod je jednoduchý: provoz odsud za pár let stáhne budoucí dálnice.

Blíží se mistrovství světa ve skateboardingu

Pardubický kraj, Polička - Už se to blíží. Město Polička pořádá od 10. do 12. srpna Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu. Do Poličky se chystá okolo 120 jezdců z 11 zemí světa.

Gynekologie v Litomyšli zůstává

Pardubický kraj, Litomyšl - Zaručené informace kolující po celém městě, že kraj chce zrušit zdejší nemocniční gynekologii, jsou bohapustou fámou.

Pneumokoka se lidé nebojí. Vloni měl v kraji ale čtyři oběti

Pardubický kraj - Onemocnění pneumokokem je velmi nebezpečné zejména pro děti do dvou let a seniory. Způsobuje zejména zápal plic, meningitidu, otravu krve či záněty středního ucha.

Dálnice D43 na Brno bude jen v plánech nejspíš ještě dlouho

Pardubický kraj, Svitavy - Dálnice D35 z Pardubic na Mohelnici se už aspoň začíná stavět. O navazující D43, která ji propojí s Brnem a nahradí přetíženou státovku přes Svitavy, si však zatím můžeme nechat jen zdát.

Provoz na trati zastavili kvůli válečné mině

Pardubický kraj, Polička - Provoz na trati z Poličky do Pusté Kamenice byl v pátek na pět hodin zastaven kvůli nálezu německé dělostřelecké miny z druhé světové války poblíž kolejí.

Řidič ujížděl před policií, skončil převrácený v kolejišti

Pardubický kraj, Litomyšl - Honičku jak z akčního filmu viděli řidiči na průtahu Litomyšlí.

Bublinkovou fólii firma vyrábí v Klášterci, opět bez povolení

Chrast/Klášterec nad Orlicí - Chrast si oddychla, místo ní teď padl Černý Petr výrobce bublinkové fólie na Klášterec nad Orlicí.

V krajském zastupitelstvu Martinů vystřídá Burešová

Pardubický kraj - V necelé polovině čtyřletého funkčního období došlo v krajském zastupitelstvu k výměně mandátu mezi zastupiteli ODS.

Vedro a sucho způsobuje stále víc požárů

Východní Čechy - V Pardubickém kraji je nejohroženější Pardubicko, s požáry trávy nebo polí hasiči zápasí už i jinde.

Po letech otevřeli unikátní hradby

Pardubický kraj, Polička - Po několika letech byly opět zpřístupněn celý turistický okruh po městských hradbách v Poličce, které jsou v celé střední Evropě unikátní.

První pomoc přišla neplánovaně, ale včas

Pardubický kraj, Městečko Trnávka - Obrovské štěstí (otázkou zůstává, jestli v neštěstí) měl muž, ke kterému přijeli na kontrolu policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Volby se blíží, strašák imigrantů opět ožívá

Pardubický kraj - Muslimští imigranti prý budou moci volit v komunálních volbách! Éterem se začínají šířit nesmysly a dezinformace.

Obě lidské hyeny skončily ve vazbě

Pardubický kraj, Svitavy /VIDEO/ - V pátek třináctého spadla klec nad dvojicí lumpů ze Slovenska, kteří okrádali důchodce a čerpadláře.

Studenti budou jako jediní v kraji zpracovávat zvěřinu. Pomohla unie

Pardubický kraj, Polička - Studenti jedné z nejprestižnějších českých gasttronomických škol budou moci v budovaných prostorách jako jediní ve východních Čechách zpracovávat zvěřinu.

Čím se v létě osvěžit? Zmrzlinou!

Pardubický kraj - Vydejte se s Deníkem na nejlepší zmrzlinu v Pardubickém kraji.

Křižovatka smrti na I/35 by se měla dočkat úprav

Pardubický kraj, Koclířov - Nebezpečná křižovatka na „pětatřicítce“ u Koclířova poblíž Svitav by přece jen mohla doznat úprav.

Vzácný exemplář si spletl s křižákem

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Kuriózní oznámení, které dokládá, jak snadno se lidé nechají zmást informacemi v médiích a zpanikařit, řešili zdejší policisté.

Totální pohoda pod hradbami

Pardubický kraj, Polička - Festival Colour Meeting, který se o víkendu konal v parku pod poličskými hradbami, byl pro mnohé vrcholem letošní festivalové sezony.

Drogový dealer zastrašoval svědky, skončil ve vazbě

Pardubický kraj, Svitavy - Třiatřicetiletého recidivistu, který prodával drogy, kvůli zastrašování svědků poslali policisté do vazby.

Počíhají si na opilé řidiče

Pardubický kraj, Svitavsko - S létem, ke kterému bohužel patří i alkohol za volantem a někdy i drogy, policisté rozjíždějí celokrajskou silniční kontrolní akci.

Pivní slavnosti ve Svitavách opanovali domácí

Pardubický kraj, Svitavy - Svitaváci jsou patrioti, takže jako nejlepší pivo na sobotních Pivních slavnostech ve všeobecném hlasování vybrali z 18 prezentujících se pivovarů právě jejich místní, Svitavský pivovárek Na Kopečku.

Záchranná stanice ve Vendolí je opět otevřená

Pardubický kraj, Vendolí - Záchranná stanice pro volně žijící zvířata ve Vendolí na Svitavsku, která letos prodělává velkou rekonstrukci, je opět otevřena veřejnosti. Návštěvníci sem mohou zavítat vždy ve čtvrtek a neděli od 14 do 16.30 hodin.

Hasiči měli plné ruce práce

Pardubický kraj, Svitavsko - Profesionální hasiči zasahovali v červnu na Svitavsku celkem u 123 událostí. Nejčastěji to bylo u technických událostí (74), mezi než patří vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek či likvidace nebezpečného hmyzu.

Trendem posledních let jsou svatby venku

Pardubický kraj - Pátku třináctého se snoubenci nebojí.

Parkurové závody v Suché u Litomyšle ovládli domácí jezdci

Pardubický kraj, Suchá u Litomyšle - Domácí Jiří Skřivan v sedle Flying Star vyhrál vrcholnou soutěž na parkurových závodech, které se konaly v Suché u Litomyšle.

Litomyšl velmi rychle roste

Pardubický kraj, Litomyšl - Litomyšl patří mezi nejrychleji se rozrůstající města v kraji. Za rok 2017 tady přibylo 181 obyvatel, což je druhý nejvyšší přírůstek po Pardubicích (291). Uvedl to ve středu Český statistický úřad. Na třetím místě ve srovnání skončila Přelouč (136).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT