VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVETA NÁDVORNÍKOVÁ

Iveta Nádvorníková / Svitavský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve čtvrtek odhalí bronzové modely

Lanškroun - Nová stezka městem, která mapuje historii podniku Tesla v Lanškrouně, je již hotová.

Ze dvou speciálních škol vznikne jedna

Lanškroun - Kraj sloučí dvě speciální školy ve městě.

Přívětivé úřady? Pardubice, Lanškroun a taky Chrudim

Lanškroun - Městský úřad Lanškroun uspěl v soutěži Přívětivý úřad. Stejně jako před dvěma lety i tentokrát obsadil v Pardubickém kraji stříbrnou pozici.

Most u rybníků je v havarijním stavu

Lanškroun - Pravidelná prohlídka mostů a lávek ve městě nedopadla dobře. Odborníci hlásí havarijní stav klenutého mostu u Lanškrounských rybníků.

Škola prodává jalovice. Padne na dražbě zase rekord?

Lanškroun - Parkurové závody, přehlídka zemědělské techniky, westernové ježdění a jako vrchol dražba plemenných zvířat. Lanškrounská zemědělská škola chystá na sobotu 19. ročník Dne školy a 38. ročník parkurových závodů O hliněný pohár.

Roboti a školáci zamíří na zámek

Lanškroun - Na zámku v Lanškrouně se ve čtvrtek uskuteční od 9 hodin 1. ročník vědeckotechnické soutěže Microtela. Utkají se žáci z prvního stupně škol z Lanškrouna a okolí.

Proti marketu opět bojují peticí

Choceň - Potřebuje Choceň další supermarket? Město je rozdělené. Někdo zvedá ruku pro stavbu Billy, jiní podepisují petici proti.

Vzpomínkové akce v Pardubickém kraji

Pardubický kraj - Konec války na východě Čech. Právě tady se za napjatých okolností rozhodovalo o kapitulaci zbytků německých armád i o zoufalém úprku Němců na západ před zajetím sovětskými vojsky. Události staré 73 let oživují vojensko-historické akce.

Zemědělci mají nový provoz

Němčice - Minulý týden se u příležitosti otevření nového provozu ZD Sloupnice Reprodukčního centra v Němčicích uskutečnily dny otevřených dveří.

Dolní Morava kvůli turistům zřizuje policejní služebnu

Dolní Morava - Tisíce turistů denně navštíví Dolní Moravu. Obec proto staví policejní služebnu.

Nová trasa: první přenosné rádio, modely součástek Tesla

Lanškroun - Nová trasa ve městě připomene Teslu a její výrobky.

Lanškrounská škola patří mezi jedenáct nejlepších

Lanškroun - Základní škola Aloise Jiráska v Lanškrouně získala prestižní evropské ocenění eTwinning School. Lanškrounská škola tak patří mezi jedenáct škol v České republice, které titul dostaly.

Kompostéry na zahrady rozdávají lidem zadarmo

Orliskoústecko - Shrabané listí, posekaná tráva… Kam s tím? Města v regionu nechtějí bioodpad jen tak v běžné popelnici a vycházejí lidem vstříc. V Lanškrouně a Moravské Třebové rozdají několik stovek kompostérů.

Prosklený výtah propojí patra školy v Lanškrouně

Lanškroun - Město získalo desítky milionů korun na odborné učebny.

Bezpečí řidičů zajistí svodidla z Francie

Lanškroun - V těchto dnech vrcholí revitalizace vstupní části koupaliště. Staví se vstupní portál ze sibiřského modřínu, provádí se opláštění objektu minigolfu, firma instaluje osvětlení, dřevěné prvky a přibude také dopravní značení. Podél hráze rybníku počítají v Lanškrouně s instalací svodidel, která si přejí i řidiči.

Šéf šermířů: Když se špatně umře, tak je celá scéna zabitá

Letohrad /ROZHOVOR/ - Jednou za šermíře, jindy za Lucifera. Petr Kubíček, šéf šermířské skupiny Honorata z Letohradu, se věnuje historickému šermu dvacet let. Nyní má jeho soubor okolo šedesáti členů. Vystupují na hradech po celé republice a občas si zahrají i v českých a zahraničních filmech.

Pračku má každý, dovolenou už ne

Orlickoústecko - Dovolená nebo každý den maso? Ne všechny rodiny na to mají.

Marie Minářová ukončila AMU

Lanškroun - Bakalářským koncertem ukončila studia na AMU v Praze v oboru varhany lanškrounská rodačka Marie Minářová.

Cyklisté a chodci brzy zmizí ze silnic na cyklostezky

Orlickoústecko - Lanškroun společně s dalšími obcemi chystá projekt na nové cyklostezky, které zvýší bezpečnost chodců a cyklistů. Nové cyklostezky povedou z Lanškrouna do Sázavy a Žichlínku. Cyklostezky plánují i jinde v regionu.

Ve firmách v okrese chybí stovky montážních dělníků

Orlickoústecko - V okrese Ústí nad Orlicí chybí stovky dělníků do výroby i svářeči.

V Chocni přibudou brzy dva nové supermarkety

Choceň - Potřebuje Choceň další dva supermarkety? Část lidí je proti, ale někdo si mne ruce.

Parkovací lístky pro hosty

Lanškroun - Město zavádí od května novinku v parkování. Jedná se o lístky pro poskytovatele ubytování v Lanškrouně, kteří je nabídnou svým hostům.

Šachovnice na nádvoří zámku, griloviště u kulturního domu

Lanškroun - Město požádá o evropské dotace na rekonstrukci nádvoří zámku i zahrady u kulturního domu.

Nádraží v Lanškrouně čeká přestavba za 15 milionů

Lanškroun - Větší komfort pro cestující slibuje rekonstrukce budovy na autobusovém nádraží v Lanškrouně.

Dvě milionové dotace pro základní školy

Lanškroun - Město slaví úspěch. Získal dvě vysoké dotace na úpravu základních škol.

Brigádníky hledá mlékárna i farnost pro dozor v kostele

Pardubický kraj - Do léta sice daleko, ale studenti už shání brigády. Řada z nich má už práci vyjednanou od zimy. Možností je mnoho od klasické obsluhy v restauraci či stánku se zmrzlinou, přes brigádu v obchodě až po výpomoc v mlékárně nebo hlídání kostela.

„Závodiště žije jen Velkou pardubickou," říká architekt

Pardubice /ROZHOVOR/ - Dřevěná stavba roku zná své vítěze. Z Pardubického kraje uspěl Vojtěch Slavík s návrhem jezdecké haly pro pardubické závodiště.

Les u Svinné zachvátily plameny

Orlickoústecko - K požáru lesa v pondělí dopoledne vyjížděli hasiči z několika stanic. Krátce po půl dvanácté totiž plameny zachvátily lesní porost u Svinné nedaleko České Třebové.

Změny v dopravě proberou s lidmi

Lanškroun - Vyřešit dopravu ve městě, to je hlavní cíl studie Teslov. Dokumentace je připravena a radní proto naplánovali veřejné projednání.

Tragédie. Popelář zahynul při svozu popelnic v Chocni

Choceň - Smrtí jednoho z nich skončila v pondělí kolem 11. hodiny pracovní směna popelářů ve městě.

Dracula s „kolegy“ úřaduje v muzeu

Lanškroun - Strašidelná výstava Dracula a ti druzí začala v sobotu v městském muzeu. Expozice o krvavé historii představuje smyšlené bytosti, ale i reálné postavy.

Rizikový úsek I/35? U Vysokého Mýta

Pardubický kraj - Silnice I/35 v Pardubickém kraji patří mezi nejvíce nebezpečné v rámci celé republiky.

Lyžovačka na horách vyšla, přijelo více lidí než loni

Orlické hory - Lyžařská sezona končí. Většina vleků se zastavila, Dolní Morava ale ještě jezdí. Po teplém začátku zimy se nakonec správcům středisek dařilo a tržby poměrně rostly.

Setkání připomíná Teslu

Lanškroun - Zástupci podniků, univerzit a organizací, které jsou spojené s českým průmyslem, se ve čtvrtek sjeli do Lanškrouna. Koná se tam sedmé setkání výrobců pasivních součástek a senzorů.

Dámský večer v přímém přenosu

Lanškroun - Páteční večerní program Zadáno pro ženy je vyprodaný.

Modrý průvod projde městem

Lanškroun - Přijďte v modré. Ve čtvrtek se v Lanškrouně koná Modrý den na podporu lidí s autismem.

Králova zahrada s bledulemi přitahuje davy

Semanín /FOTO/ - Stovky lidí v těchto dnech míří do přírodní rezervace Králova zahrada u Semanína, kde právě teď kvetou v lese doslova koberce bílých bledulí.

Na kulturním domě je už májka

Lanškroun - Přístavba kulturního domu již má na střeše májku, která znamená dokončení hrubé stavby.

Peníze se vrátily zpět k majiteli

Orlickoústecko – Přiznání bude možná polehčující okolnost. Svědomí se zřejmě hnulo ve dvaapadesátileté nenechavé ženě, která si vzala z bankomatu peníze. Problém je, že nebyly její.

Lanškroun zazáří modrou barvou

Lanškroun – Již pošesté se město připojí k akci Česko svítí modře, jejímž cílem je podpořit lidi s autismem. Kampaň začne v noci z 2. na 3. dubna, kdy může kdokoli osvítit své domy modrou barvou.

Derniéra výstavy Martina Faltejska

Lanškroun – Kdo ještě neviděl netradiční fotografie talentovaného Martina Faltejska na výstavě v muzeu, má poslední šanci tento víkend.

V muzeu postaví hřbitov plný vampýrů

Lanškroun – Upíři, vlkodlaci a děsivé postavy z minulosti míří do muzea v Lanškrouně. Nová expozice bude netradiční a děsivá. Výstava Dracula a ti druzí představí krvavou historii naší země.

Lyžařská sezona končí přejezdem velké louže

Dolní Morava – Nepečete beránka ani mazanec, nebarvíte vajíčka a neotvíráte koledníkům? Vyrazte na hory. Lyžařská sezona sice končí, ale na Dolní Moravě připravili pro návštěvníky na velikonoční svátky lyžovačku i zábavu.

Hříšníci unikají policii mnoho let

Orlickoústecko, Svitavsko – Skrývají se, nebo se pohybují mezi lidmi? Policie v kraji eviduje několik osob, po nichž pátrá mnoho let. Někteří unikají policii i šestnáct let. Jako Josef Ljubenko, který se může vydávat za Josefa Matoulka.

Dobrá adresa? Ta je Na Výsluní

Lanškroun – Pozemky došly? Některým obcím ano, ale v Lanškrouně rozhodně ne. Ve městě našli lokalitu, kde v budoucnu může stát skoro stovka nových domů a navíc i bytovky.

Mladí šachisté uspěli na republice

Lanškroun – Šachová škola Světlá nad Sázavou uspořádala v Koutech nad Desnou mistrovství České republiky mládeže do 16 let. Současně s mistrovstvím mládeže se uskutečnilo i uzavřené Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2018. Na prestižní soutěži nechyběli ani mladí reprezentanti Lanškrouna a nakonec zabodovali.

Lékaři stále chybí, do jednání s pojišťovnou zasáhne i kraj

Pardubický kraj – Lanškroun a Tatenice hledají dětského lékaře, Březová nad Svitavou zubaře. Marně. Podobný problém mají i další obce v Pardubickém kraji. Lékaři o praxe na venkově nestojí. Starostové slibují doktorům byty, výhody, ale nic nepomáhá.

Lanškroun ocení mladé talenty

Lanškroun - Ocenění převezmou ve čtvrtek 22. března na slavnostním vyhlášení na zámku mladí reprezentanti města.

Do úprav zahrad půjdou miliony

Lanškroun - Okolí kulturního domu v Lanškrouně bude mít rukopis Zdeňka Sendlera.

Školáci se podívali do Indie

Damníkov - Naši žáci se zapojili do programu Dnes jím jako…, který byl zaměřen na Indii. Program zábavnou formou pomáhá vzdělat žáky, zajistit jim povědomí o situaci v rozvojové zemi a pomoci tím k zamyšlení, že můžeme svět kolem nás měnit.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT