VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVETA NÁDVORNÍKOVÁ

Iveta Nádvorníková / Svitavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Události týdne: Přehlídka škol, sázení lip a oslavy republiky

Pardubický kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Stážisté z pěti cizích zemí vyučovali děti v Poličce

Pardubický kraj, Polička - Masarykova základní škola se zapojila do projektu Edison. Do města tak přijelo pět stážistů z vysokých škol z Ruska, Pákistánu, Thajska, Gruzie a Ukrajiny.

Spot Bílé pastelky vznikl v Litomyšli

Pardubický kraj, Litomyšl - Ve středu se konala dobročinná sbírka pro nevidomé Bílá pastelka. Video k letošní celorepublikové akci Bílá pastelka se točilo v Litomyšli.

V Litomyšli zachraňují vzácné druhy z ostrovů

Pardubický kraj, Litomyšl - Střešní zahrady, laboratoře a několik stovek terárií pro ohrožené druhy živočichů. Litomyšlská zahradnická a technická škola staví novou budovu. Škola bude množit ohrožené druhy zvířat, a to zejména z oblastí Madagaskaru a ostrovů zasažených tsunami nebo kácením pralesů kvůli palmovému oleji.

Kraj šetří miliony korun za vytápění a osvětlení

Pardubický kraj, Jevíčko - Více než čtyři desítky objektů v majetku Pardubického kraje prošly v letech 2007 až 2009 rekonstrukcí vytápění a osvětlení za 83,5 milionů korun. Nyní díky tomu kraj šetří plyn, elektrickou energii a vodu za nejméně 20 milionů korun ročně.

Časné ranní nakupování překazil zásah policie

Pardubický kraj, Svitavy - Dva zloděje chytili policisté s plnými košíky v ruce. Na nákup totiž vyrazili ve středu nezvykle brzy, a to už před čtvrtou hodinou ráno.

Zachtělo se mu ryb, teď ho ale hledají policisté

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Nepovolené rybaření vyšetřuje policie. Ta žádá veřejnost o pomoc při pátrání po muži na fotografii.

Události týdne: Uzavření arboreta, taneční festival či sbírka zrcátek

Pardubický kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Na křižovatce skončila oprava

Pardubický kraj, Svitavy - Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na ulicích T. G. Masaryka a Poličská ve Svitavách jsou u konce.

Policisté hledají svědky, jeden z nich je prý hasič

Pardubický kraj, Svitavy - Policie hledá svědky dvou nehod. V prvním případě se jedná o dopravní nehodu, která se stala 19. května kolem půl deváté večer na silnici z Budislavi na Proseč.

Hasiči přivezli z mezinárodní soutěže v Nitře zlato

Pardubický kraj, Svitavy - Tým profesionálních hasičů ze Svitav zabodoval na mezinárodní soutěži ve vyprošťování na Slovensku.

Tragédie v Morašicích: majitel domu zemřel

Pardubický kraj, Morašice - Výbuch v sobotu dopoledne otřásl domem v Morašicích. Při požáru se vážně zranil majitel, který utrpěl popáleniny na 90 procentech těla.

Pozor, tunel bude tři dny zavřený!

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Komplikace čekají od úterý na řidiče na trase mezi Svitavami a Moravskou Třebovou. Od sedmi hodin ráno až do čtvrtku do 18 hodin bude úplně uzavřený Hřebečský tunel na pětatřicítce.

Speciální škola dostala peníze na obnovu tříd

Pardubický kraj, Litomyšl - Žáci ve speciální škole mají čerstvě vymalované třídy a nové osvětlení. Kraj investoval do úprav ve škole 700 tisíc korun. „Připravujeme další investice, máme rozpracovaný projekt na rekonstrukci sociálních zařízení s bezbariérovým přístupem,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.

Kůrovec útočí na lesy i ceny dřeva

Pardubický kraj, Litomyšl - Kůrovec ničí lesy v celé republice a nevyhýbá se ani Litomyšlsku. Napadá smrky i jiné dřeviny a teplé klima urychluje jeho množení. V republice jsou napadené miliony metrů krychlových dříví.

Pěstoval konopí doma na balkoně

Pardubický kraj, Svitavy - Policie obvinila z nedovoleného pěstování konopí pětatřicetiletého nezaměstnaného muže.

Školáci chovali krajtu a pracovali i s jeřábem

Pardubický kraj, Litomyšl - Sáhnout si na krajtu královskou nebo manipulovat s jeřábem. Na účastníky Technohrátek Pardubického kraje ve Střední škole zahradnické a technické Litomyšl ve středu čekala celá řada aktivit.

Obnovené nábřeží usiluje o cenu za architekturu

Pardubický kraj, Litomyšl - Nábřeží Loučné je v nominaci na Českou cenu za architekturu. V soutěži Česká cena za architekturu hodnotí mezinárodní odborná porota nejzajímavější české architektonické počiny za uplynulý rok.

Snědl medovník, popil džus a utekl

Pardubický kraj, Svitavy - Jedl, pil, ale neplatil. Policie podezřívá čtyřiadvacetiletého mladíka z krádeže na svitavské diskotéce.

Město nabídne lidem pozemky pro stavbu domů

Pardubický kraj, Moravská Třebová - V Moravské Třebové chystají inženýrské sítě pro stavbu rodinných domů. V ulici Strážnického bude zasíťováno a pro stavbu připraveno šest pozemků.

Polygonální stodola stará stovky let je opravená

Pardubický kraj, Trstěnice - Spolek archaických nadšenců po letech práce otevřel obnovenou polygonální stodolu s doškovou střechou.

V kapličce v Říkovicích visí nový zvon František

Pardubický kraj, Říkovice - Při posvícenské mši v neděli v kapličce v Říkovicích byl vysvěcen nový zvon František.

Žhář dopaden: Uražený mladík podpálil silo

Pardubický kraj, Svitavy - Vyšetřování velkého požáru bývalého sila u vlakového nádraží ve Svitavách je u konce. Policie obvinila mladého žháře.

Dobrovolníci vyráží čistit zanedbané studánky

Pardubický kraj, Svitavsko - Studánek v Čechách za poslední století rapidně ubylo. Jsou prvním ukazatelem nelichotivého stavu podzemních vod a důležitou součástí vodních ekosystémů. Jsou také malebným a romantickým doplňkem přírody, který má na českém území dlouhou tradici.

Zdrží stavbu dálnice D35 okolo Litomyšle soud?

Pardubický kraj, Litomyšl - Kdy se začne stavět silnice D35, je jedna z nejtěžších otázek současnosti. O trase je sice rozhodnuto a Ředitelství silnic a dálnic za ní stojí, ale ne tak obyvatelé Strakova. Ti sice dálnici chtějí, ale dál od obcí a blíž k lesům. Obávají se totiž velkého hluku.

U Tržku zmizela mobilní toaleta

Pardubický kraj, Litomyšlsko - Kradou se už i WC. Policisté řeší od úterka kuriózní krádež.

Nemocnice získaly pro děti desítky monitorů dechu

Ústí nad Orlicí, Svitavy - Děti narozené v Orlickoústecké a Svitavské nemocnici bude hlídat 31 nových monitorů dechu.

Litomyšlský zámek získal k výročí platinovou minci

Pardubický kraj, Litomyšl - Česká mincovna rozšiřuje řadu platinových pamětních mincí o zámek a zámecký areál Litomyšl. Mince byla pokřtěna při příležitosti oslav 450. výročí založení zámku v Litomyšli za účasti autorky Lenky Nebeské dne 29. září.

Litomyšlské íčko zabodovalo

Pardubický kraj, Litomyšl - Anketa Informační centrum roku 2018 zná vítěze. Infocentrum v Litomyšli s počtem 917 hlasů vyhrálo v Pardubickém kraji.

Divadelníci s policií varují seniory před chytrými podvodníky

Pardubický kraj - Divadlo VeTři učí seniory, jak zatočit s podvodníkya nenechat se okrást.

Více srdce pro Havla, potřebují 1500 zrcátek

Pardubický kraj, Litomyšl /FOTO/ - Darujte své malé zrcátko do nové instalace Více srdce pro Václava Havla, která vznikne v Litomyšli. Obří voskové srdce doplní stovky zrcátek.

Utrhl ženě vlasy, škoda je sedm tisíc korun

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Policie vyšetřuje konflikt muže a ženy na narozeninové oslavě v srpnu.

Policejní technik uspěl s fotkou

Pardubický kraj, Svitavy - V Praze v Muzeu Policie ČR na výstavě Kriminalistika ve fotografii má region své zastoupení.

Kůň nepřežil střet s felicií u Petrůvky

Pardubický kraj, Městečko Trnávka - Tragicky skončila v pátek ráno nehoda v Petrůvce.

Litomyšl chce více kamer

Pardubický kraj, Litomyšl - Více kamer v ulicích města, nebo nikoliv? Lidé v Litomyšli mohou sami rozhodnout, zda je potřeba rozšířit kamerový systém a na kterých místech. Ve schránkách našli speciální anketu. Na názory obyvatel čekají do 31. října.

Oslavy republiky v Borové připomenou oběti války

Pardubický kraj, Borová - Ve vesnici se chystají na oslavy výročí 100 let Československé republiky.

Svojanov se mění. Z koníren je galerie

Pardubický kraj, Svojanov - Šedesát tisíc návštěvníků nemají za rok ani některé významné české zámky a hrady. Svojanov se k magické hranici ale blíží. Turisty na hrad u Poličky lákají zajímavé akce i upravený areál, kde se stále něco obnovuje.

Bazén se po rekonstrukci více otevře veřejnosti

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Během října začne rekonstrukce bazénu v základní škole Palackého.

Volí zastupitele obcí a měst

Pardubický kraj - Na Chrudimsku a Svitavsku vybírají lidé i své kandidáty do Senátu.

Kdo viděl havárii důchodce na bicyklu?

Pardubický kraj, Svitavy - Policie prosí o pomoc při vyšetřování havárie cyklisty ve Svitavách.

Studenti vojenské školy složí slavnostní slib

Pardubický kraj, Moravská Třebová - V pátek se uskuteční na náměstí v Moravské Třebové slavnostní slib žáků prvního ročníku vojenské školy.

Porodnice v Ústí nad Orlicí bude tři týdny zavřená

Ústí nad Orlicí - Ústeckou porodnici čeká rekonstrukce. S tím souvisí dočasné uzavření oddělení.

Střet dvou aut zpomalil provoz

Pardubický kraj, Litomyšl - Dopravní nehoda v úterý ráno kolem sedmé hodiny zkomplikovala provoz na silnici I/35 na křižovatce u Bohuňovic a Cerekvice.

Lovečtí psi se utkali v lese i na poli

Pardubický kraj, Litomyšl - Memoriál Karla Podhajského je vrcholná mezinárodní soutěž ohařů. Akce má dlouholetou tradici od roku 1932. Účastní se jí čeští špičkoví psi.

Vyhořelé silo u vlakového nádraží strhnul k zemi bagr

Pardubický kraj, Svitavy - Bývalé silo u vlakového nádraží ve Svitavách zachvátily v neděli navečer plameny. Ještě v noci na pondělí byla část budovy stržena. V pondělí pokračovala demolice mnoho let prázdného objektu, kde přebývali jen bezdomovci. Proč začalo hořet, není stále jasné.

OBRAZEM: Oslava 100 let republiky na hradě Svojanov

Pardubický kraj, Svojanov - O 100 let zpátky se o víkendu vrátil hrad Svojanov. Dobové modely, muzika, zábava…

Spisovatele Svitavska představí Milan Báča v novém slovníku

Pardubický kraj, Svitavy - Regionální literatura má další přírůstek.

Cyklověž a nová MHD

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Od října se Třebováci svezou městskou hromadnou dopravou.

Zastupitele čeká poslední jednání v tomto období

Pardubický kraj, Moravská Třebová - V pondělí se koná poslední zasedání zastupitelstva. Začíná v 15 hodin v zasedací místnost úřadu v Olomoucké ulici.

OBRAZEM: V Sebranicích oslavovali svatého Václava i 100 let republiky

Pardubický kraj, Sebranice - Spolek archaických nadšenců ze Sebranic oslavil svatého Václava i 100 let od vzniku Česko-slovenské republiky Živým obrazem v krajině. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT