VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA JANOUŠKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do Brandýsa se sjedou „aerovky“

Brandýs nad Orlicí - Červená, modrá, zelená… A lesk, až oči přecházejí. Centrum Brandýsa nad Orlicí v sobotu ovládnou vozy značky Aero, které se sem sjedou v rámci Brandýského okruhu.

OBRAZEM: V muzeu v Třebové straší

Česká Třebová /FOTO/ - Když se v Třebové strašívalo… to je název nové výstavy v českotřebovském muzeu.

OBRAZEM: Kociánku ovládla bubenická show

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - V pátek v podvečer se na Kociánce v Ústí nad Orlicí konala bubenická show, pod kterou se podepsala ústecká „zuška“ společně s Klubem Popráč. 

Do Damníkova přijela pouť

Damníkov - Kolotoč, autodrom, trampolína, nafukovací hrad… Damníkov ovládla pouť. Děti se budou moci vyřádit na atrakcích, maminky potěší stánky s pouťovým zbožím a tatínci se mohou vydat na fotbal.

Auto při vyhýbání skončilo na boku

Lanškrounsko - Silnici mezi Dolní Čermnou a Jakubovicemi ve čtvrtek blokovala dopravní nehoda. Osobní auto značky Volkswagen se vyhýbalo protijedoucímu autu, ale řidič manévr nezvládl a skončil na boku v příkopu.

Na Králicko opět vyjedou historické vlaky, spanilé jízdy zahájí Rosnička

Orlickoústecko - Historický vlak vyrazí i na Cihelnu. V sobotu 18. srpna vlak potáhne Ušatá.

Hřebčín Karlen zve do sedla

Orlickoústecko - Hřebčín Karlen v Dlouhé Třebové příští sobotu zve na šestý ročník akce zvané „Ze sedla vidíš mnohem dál“.

Agresor po pěti hodinách dohadů s policejním vyjednavačem skončil v nemocnici

Česká Třebová /VIDEO/ - V ulicích České Třebové v noci z pondělí na úterý řádil čtyřiačtyřicetiletý muž. Agresor činil potíže už ve vlaku.

Rozhodla atmosféra uvnitř, říká trenér

Letohrad - Obhajoba titulu se nezažije každý den. Je to vizitka toho, že se věci dělají na sto procent a všichni tahají za jeden provaz. Trenér Petr Vychytil je na své svěřence právem pyšný.

Bomba! Mladší dorost obhájil extraligový titul

Letohrad - Hokejbalisté v mládežnickém věku reprezentují klub i město na nejvyšší možné úrovni. Za triumf je čekalo přivítání na radnici.

Brandýský ústav spoří na energiích

Brandýs nad Orlicí - Brandýský rehabilitační ústav byl společně s Domovem u fontány Přelouč zahrnut do krajského projektu na úsporu energií.

Budou degustovat různé druhy piva

Choceň - Papu Kafé v Chocni v pátek nabízí unikátní degustaci. Ochutnávat se tu budou pivní speciály z pivovaru Clock a dalších vybraných minipivovarů.

Na jedenáctce se srazil osobní automobil s tatrou, řidič osobáku nepřežil

Žamberk - Na silnici I/11 ve směru na Jablonné nad Orlicí přibyl další křížek. V blízkosti odbočky na obec Líšnice došlo ve čtvrtek před půl pátou odpoledne k těžké dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Bouračka zablokovala dopravu až do večerních hodin.

Jak jsme žili v Československu: Do historie pustí Klášterec

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

Otřepanou legendou okradli seniorku

České Libchavy - „Mohla byste mi nalít vodu, potřebuji ji do chladiče,“ to byla věta, která stála seniorku z Českých Libchav podstatnou část životních úspor.

Putování zná svůj termín

Králicko - Projekt Vím já kostelíček, který pomáhá s opravou varhan ve vesnických kostelících na Králicku, zveřejnil termín letního putování.

Probírali, jak na šmejdy

Horní Čermná - Policisté navštívili seniory v Horní Čermné.

Ekocentrum děti láká do přírody a stmeluje kolektiv

Oucmanice - „Moc se mi tu líbí, nejvíc mě bavilo vyřezávání lžičky ze dřeva a těším se, až si sami uvaříme večeři,“ svěřila se třeťačka z chrudimské základní školy, která se svými spolužáky navštívila Ekocentrum Paleta v Oucmanicích.

Lesní klub láká na Thomase Pedroliho

Letohrad - Do Lesního klubu už ve středu dorazí holandský pedagog a učitel hudby Thomas Pedroli. Jeho přednáška ponese téma komunikace.

Z dotací kraje opraví památky

Orlickoústecko - Radní Pardubického kraje rozdělili zhruba půl milionu korun na dotace do kultury a památkové péče. Podpořili i místa a akce na Orlickoústecku. Patří k nim i Řemeslnická sobota, která se koná 7. července v Letohradu.

Fotbalové kluby slaví výročí

Orlickoústecko /FOTO/ - Fotbalový klub Kerhartice si o víkendu připomněl 70. výročí svého založení.

Tablo těší děti ze školky

Orlickoústecko - Moje školka, to je název oblíbeného seriálu Orlického deníku. Každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol, které měly o fotografování zájem.

Mýto hlásí dalšího Oskara a hledá netradiční dřeviny

Vysoké Mýto - Do Vysokého Mýta přibyl další Odpadový Oskar. Toho si město vysloužilo za nejnižší produkci směsného odpadu v Pardubickém kraji v kategorii měst nad 5000 obyvatel. Už má tři, toho čtvrtého si zástupci města převzali v Senátu.

Škola podepíše memorandum

Jablonné nad Orlicí - Lanškrounská Střední odborná škola a střední odborné učiliště bude moci využívat nové učňovské pracoviště odborného výcviku. To bude ve firmě Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí.

Tablo těší děti ze školky

Orlickoústecko - Moje školka, to je název oblíbeného seriálu Orlického deníku. Každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol, které měly o fotografování zájem.

Mořeplavce čeká závěrečná mise, vypluje v půlce června

Letohrad, Cooktown - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu už ví, kdy vypluje na širé moře. Se svou lodí zvanou Alya II, se kterou v září 2016 ztroskotal u australských břehů, se vydá uskutečnit svůj sen už v polovině června.

Koupaliště lákají k osvěžení v tropech

Orlickoústecko - Víkend slibuje opět parné počasí a koupaliště lákají do vody.

Trasa pochodu patří Jarkovskému

Dolní Dobrouč - Milovníci turistiky si letos připomínají nejen 100. výročí od vzniku samostatného Československa, ale i 130 let Klubu českých turistů (KČT). Už o víkendu vypukne 9. ročník obnoveného pochodu Přes kopce a dolíky, i ten připravil k výročí speciální trasu.

Škola dostala finanční dar

Česká Třebová - Spolupráci škol a firem se v dnešní době daří. Důkazem může být nově vzniklé partnerství mezi Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou v České Třebové a firmou AVX Lanškroun. Ta škole věnovala finanční dar na nákup učebních pomůcek a hodlá se také podílet na odborném výcviku.

Do historie pustí Mladkov

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

Za výlety po kraji se sbírají razítka

Orlickoústecko - V plném proudu je i letos soutěž Cyklopecky Pardubického kraje. Vandrovní knížka, do níž se sbírají razítka, nabízí patnáct tras pro cyklisty, koloběžkáře, bruslaře i turisty.

Nejlépe třídí Čenkovice

Orlickoústecko - Soutěž obcí v třídění odpadů O perníkovou popelnici už zná výsledky 11. ročníku.

Začíná největší festival v okrese

Žamberk - Město bude ve čtvrtek čelit náporu návštěvníků, kteří zamíří k rozhledně Rozálka. Začíná totiž JamRock, třídenní festival, který nabídne české i zahraniční kapely.

Případ Pešek končí. Má dostat bezmála 11 milionů

Ústí nad Orlicí - Výtvarník a exstarosta Ústí nad Orlicí Richard Pešek je už sedm let na invalidním vozíku. Bojuje s doživotními následky po komplikacích při anestezii před zákrokem v Orlickoústecké nemocnici. Soud mu po dvou letech jednání přiřkl odškodné.

Mýtští strážníci vyjíždí k opilcům

Vysoké Mýto - Mýtští strážníci informovali o několika případech poslední doby. Stále je trápí ti, kteří holdují alkoholu.

Ateliér lehl popelem, ohnisko našli okolo notebooku majitele

Vraclav - Škoda je bezmála pět milionů korun. Hasiči případ uzavřeli jako technickou závadu na elektroinstalaci.

Ústí bude týden městem v pohybu

Ústí nad Orlicí - Týden dobré pohody, to je podtitul Města v pohybu, které už v pondělí startuje v Ústí. Vedle pestrého sportovního programu se každý podvečer na pódiu na ústeckém náměstí představí řada interpretů.

Mezinárodní hudební festival zahájili Bratři Ebenové

Letohrad /FOTO/ - Mezinárodní hudební festival otevřel svou 29. kapitolu.

Tablo těší děti ze školky

Orlickoústecko - Moje školka, to je název oblíbeného seriálu Orlického deníku. Každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol, které měly o fotografování zájem.

Pozemky na poli v centru Mýta prodají losováním a licitací

Vysoké Mýto - Kupci musí respektovat několik pravidel. Třeba dokončit stavbu do čtyř let a přihlásit se v novém domě k trvalému pobytu.

U Králík se srazil osobák a náklaďák

Orlickoústecko - Poslední květnový den se neobešel bez nehod. U té v Králíkách, kde se čelně srazily osobní a nákladní vůz, přišly na řadu i rozpínací nůžky. Těmi museli hasiči uvolnit kolo náklaďáku.

Zvou na pochod pod hvězdami

Lanškroun - Že na pochod či projížďku na kole můžete vyrazit jen ve dne? Omyl! Klub českých turistů v Lanškrouně pořádá v pátek od 19 hodin oblíbený Hvězdicový pochod ke hvězdám.

Byli jste u nehod? Ozvěte se policii

Orlickoústecko - Policisté hledají svědky dvou dopravních nehod. Výzvu zveřejnili ve čtvrtek, týká se i nehody u obce Líšnice - Zakopanka.

Muzeum slaví 110 let

Choceň - Orlické muzeum v Chocni slaví jubileum. V pondělí si připomene 110 let od svého založení.

Jak jsme žili v Československu: Historii ukážou Nové Hrady

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

OBRAZEM: Na Kociance tekla krev

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Město ve středu hostilo regionální kolo soutěže mladých zdravotníků z celých východních Čech.

Mezinárodní hudební festival zahájí Bratři Ebenové

Letohrad - Už v sobotu hostí Tvrz Orlice zahajovací koncert 29. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu.

Budou se toulat kolem Orlice

Těchonín - Toulání kolem Orlice nechybí ani letos. Vypukne už v sobotu a turisté i cyklisté mají na výběr několik tras. Start je mezi 7. a 10. hodinou u těchonínského obecního úřadu.

Peliny hostí Jachtafest

Choceň - Přírodní park Peliny od čtvrtka hostí zbrusu nový rodinný festival. Ve čtvrtek tu vypukne jednodenní Jachta Retrofestival a od pátku do soboty budou Peliny patřit Jachtafestu.

Hledají novou podobu auta

Jablonné nad Orlicí - Auto jablonské pečovatelské služby je zatím bílé. Dlouho ale nebude.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT