VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA JANOUŠKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Padlé připomene pomník

Vysoké Mýto - V mýtské místní části Svařeň vznikne z iniciativy místních obyvatel pomník obětem první světové války. Na pamětní desce budou vyryta jména místních obyvatel, kteří zahynuli během první světové války.

Ve zkratce: Opravují bazén

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Na letohradském koupališti začala oprava velkého bazénu. Rekonstrukce padesát let starého bazénu včetně výstavby nových technologií je jednou ze tří největších investic nového volebního období. Kompletně hotovo má být v sezoně 2020.

Na co kam: Představí Kubismus v malířství

Orlickoústecko /POZVÁNKY/ - V Malé scéně v Ústí nad Orlicí se v úterý od 18 hodin uskuteční přednáška Kubismus v malířství. Přednášet bude Jitka Kuběnková, která prozradí více o směru, který mimo jiné zrodil velkou hvězdu světového umění Pabla Picassa.

Překonal oceán

Letohrad - Svérázný mořeplavec Martin Doleček z Letohradu překonal na své osamělé plavbě okolo světa Indický oceán.

Koncertují u sousedů

Vysoké Mýto - Vysokomýtský pěvecký sbor Otakar, pěvecký sbor Bendl z České Třebové a Litomyšlský symfonický orchestr v pátek u příležitosti oslav vystoupily na Slovensku ve Spišské Belé, v sobotu zahrají na koncertě v Levoči.

Motorkáře čeká poslední jízda

Letohrad - Motorkáři v Letohradu v sobotu vyjedou na poslední letošní jízdu.

Za nahotu dětem sliboval sladkosti

Žamberk - Děti u jedné ze žamberských škol obtěžoval muž. Nabízel jim sladkosti a peníze za to, když si před ním odhalí intimní partie. Policisté ho dopadli.

Představí projekt Cestou k srdci lípy

Vysoké Mýto - Členky občanského sdružení variace vm zvou v sobotu na chodníček na Vinice, kde představí projekt Cestou k srdci lípy.

Mají učebnu venku

Lanškroun - Žákům v Základní škole Dobrovského v Lanškrouně slouží přírodní odborná učebna. Svou výuku tak budou moci propojit s názornými ukázkami.

Hasí jen cvičně

Vysoké Mýto - Na mýtskou hasičskou stanici v pátek na čtyři dny přijede unikátní Polygon Fire Dragon 7000.

K porodu musíte jinam

Ústí nad Orlicí - Ústecká porodnice hlásí od čtvrtka zavřeno. Na oddělení dojde k výměně oken.

Zuška slaví výročí

Králíky - Základní umělecká škola v Králíkách letos slaví 65 let.

Projekty Deníku běží dál

Orlickoústecko - Na stránkách Orlického deníku můžete pravidelně vidět speciální strany věnované projektům Deníku.

Upečou chleba

Jablonné nad Orlicí - Rodinné centrum Srdíčko ve čtvrtek láká na Pečení chleba. Kromě užitečných rad a názorných ukázek si každý domů odnese připravený kvásek.

Otevřou dveře

Ústí nad Orlicí - Zažijte učení jinak na vlastní kůži. To je lákadlo dne otevřených dveří ve Třídě pro mě na ZŠ Bratří Čapků v Ústí.

Opilým řidičům hrozí basa

Orlickoústecko - Alkohol za volant nepatří. Neustále opakovaná fráze, kterou se ale ne všichni řídí. Policisté o víkendu řešili hned tři opilé řidiče.

Motorkáři vyjedou na poslední jízdu

Orlickoústecko - Druhá říjnová sobota bude na letohradském rynku patřit motorkářům.

Výstava 100 let republiky láká na Muchovy známky i sedícího Masaryka

Žamberk /FOTO/ - Konec října 2018 bude v řadě měst a obcí ve znamení oslav 100 let republiky. Muzea napříč republikou chystají výstavy věnované 100 letům československého státu, nejinak je tomu v Městském muzeu v Žamberku. Výstava 100 let republiky tu byla zahájena v neděli a potrvá až do 21. listopadu.

Zazpívá Mišík

Ústí nad Orlicí - V Roškotově divadle se ve středu koná koncert Vladimíra Mišíka a kapely ETC.

Hasiči v Žamberku zachraňovali ježky uvízlé v trubce

Žamberk - Profesionální hasiči ze Žamberka v pondělí časně ráno zachraňovali dva ježky. „V Polské ulici totiž do roury spadlo mládě a za ním pravděpodobně jeho matka,“ informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Otevřou dveře

Vysoké Mýto - Dům pro seniory Ledax ve Vysokém Mýtě ve středu pořádá Den otevřených dveří.

Vyhlásili soutěž

Žamberk - Ačkoli do Vánoc zbývá ještě dost času, žamberské muzeum vyhlásilo výtvarnou soutěž na téma Vánoční koledování.

Otevřou výstavu

Česká Třebová - Ve výstavní síni českotřebovského Kulturního centra se v úterý v 17 hodin otevře výstava kreseb, objektů a skla Evy Vlasákové zvaná Kdo si hraje, nezlobí.

Na co kam: Závody traktorů

Orlickoústecko, Sopotnice /POZVÁNKY/ - Největší akcí víkendu je na Orlickoústecku Sopotnická traktoriáda. Startuje v sobotu v 10.30 hodin, kromě strastiplné trasy je připravena třeba soutěž o nejhlasitější výfuk či anketa o nejsympatičtější posádku. A nudit se nebudou ani děti.

Policisté se otáčeli za podezřelým vozidlem, při tom se srazili s motorkářem

Dlouhá Třebová - V pátek odpoledne zkomplikovala dopravu na silnici I/14 u Dlouhé Třebové srážka policejního auta a nezletilého motocyklisty. Stala se o o půl třetí.

Policisté šli najisto. Nelegálně pracující Ukrajince čeká návrat domů

Ústí nad Orlicí - Velké překvapení zažila pětice Ukrajinců v jedné z firem na Orlickoústecku. Ve středu dopoledne totiž na jejich pracoviště zamířili policisté a pracovníci inspektorátu práce. Nebyla to náhodná kontrola, šli najisto.

Bazar v centru pomáhá rodinám

Ústí nad Orlicí - V budově ústeckého římskokatolického farního úřadu v Kostelní ulici začal Podzimní a zimní bazar kojeneckých, dětských a těhotenských oděvů, hraček a sportovních potřeb, který do 8. října pořádá MC Medvídek.

Maluje své výtvory hlavou

Žamberk - V divadelním foyer je od středy až do 31. října k vidění výstava Tomáše Rybičky, který maluje hlavou.

Zasedli u kulatého stolu

Letohrad - Na letohradské radnici se ve středu uskutečnilo setkání zástupců firem a škol v rámci úspěšného projektu Technohrátky.

Zvou do knihovny

Choceň - Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort, to je název literárně výtvarného odpoledne, na které láká především děti knihovna v Chocni.

Srazil cyklistku a ujel

Lanškroun - Policisté stále prošetřují nehodu, která se stala v úterý 11. září krátce po čtvrt na tři odpoledne na ulici Třešňovecká v Lanškrouně.

Jubilejní výstava startuje

Východní Čechy, Častolovice /Od sousedů/ - V Častolovicích ve čtvrtek začíná jubilejní zahrádkářská výstava zvaná Zahrada východních Čech.

Sbírají názory

Vysoké Mýto - Na Vysokomýtsku je v plném proudu anketa, ve které se zjišťuje kvalita sociálních služeb. Ptá se, zda občanům nechybí pečovatelská služba či poradenství a na další otázky. Informace i anketa jsou na webu města.

OBRAZEM: Modeláři se dočkali, tvoří ve vlastním

Žamberk /FOTO/ - Středisko volného času Animo Žamberk slaví 35. výročí svého založení a k němu dětem nadělilo prostorné a moderně vybavené dílny pro letecké modeláře.

Verměřovická výstava přilákala stovky návštěvníků. „Takový zájem jeme nečekali"

Verměřovice /FOTO/ - Společně se zářijovým svátkem byla v Kulturním domě ve Verměřovicích zahájena výstava zvaná Od Masaryka po současnost v padesátiletém kulturáku. Oficiálně trvá do středy, ještě ve čtvrtek ale přijedou na výstavu školáci z vedlejšího města. Návštěvnost už přesáhla sedm stovek lidí.

Předají obci zasíťované pozemky

Klášterec nad Orlicí - Lokalita Matyášův kopec v Klášterci nad Orlicí se dočkala. Ve středu v 16 hodin proběhne předání zasíťovaných pozemků.

Řídila opilá a zbořila plot. Nadýchala 2,26 promile

Česká Třebová - Šokující budíček zažil v sobotu o půl čtvrté ráno majitel domu v Husově ulici. Na zahradě domu mu totiž „zaparkovala“ třiatřicetiletá žena. Ta se s ním odmítla bavit a z auta ji dostali až přivolaní strážníci.

Sejdou se u kulatého stolu

Letohrad - Spolupráce škol a firem a také duální vzdělávání, to budou hlavní témata jednání u kulatého stolu, které se uskuteční ve středu v Letohradě.

Sešli se s občany

Vysoké Mýto - Na mýtské radnici se v pondělí sešli občané nad studií území sídliště U Potoka.

Výstava mapuje stavby

Lanškroun - V přízemí radnice je od úterý k vidění výstava Architektura ve službách první republiky. Mapuje významné stavby v Pardubickém kraji realizované v období první republiky. Přístupná bude do 29. října.

OBRAZEM: Připomněli si svatého Václava

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - V Ústí nad Orlicí se ve sváteční pátek konalo připomenutí Dne české státnosti.

Člověče, nezlob se

Letohrad - Hned dva turnaje v Člověče, nezlob se se odehrají v letohradské knihovně.

Zahájili varhanní festival

Česká Třebová /FOTO/ - Čtrnáctý ročník mezinárodního varhanního Festivalu Zdeňka Pololáníka byl zahájen v sobotu v kostele svatého Jakuba Většího v České Třebové.

Školákům za jízdy začal hořet autobus, do cíle došli pěšky

Cotkytle - Strastiplnou cestu na školu v přírodě zažilo v pondělí dopoledne třiadvacet dětí, jejichž cílem byla Cotkytle. Jejich autobus totiž zhruba 300 metrů od cíle začal hořet. Děti tak do hotelu dorazily pěšky a byly v pořádku.

Zvolí si nové vedení

Orlickoústecko - Ostře sledovanou událostí ve všech městech a obcích napříč republikou budou volby. Už v pátek se totiž otevřou volební místnosti a lidé si po čtyřech letech budou volit nové zastupitele svých obcí a měst.

Košíky zejí prázdnotou

Orlickoústecko - Rubrika čtenářských úlovků je v Orlickém deníku oblíbená.

OBRAZEM: Autosalon lákal tisíce lidí

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - V ústecké části Hylváty se uskutečnil jubilejní 20. autosalon. Letos nesl podtitul Československo a ekomobilita.

Odhalili památník

Svatý Jiří - V centru obce byl v pátek odpoledne odhalen památník občanům obce padlým na bojištích první světové války.

V České Třebové otevřeli novou tenisovou halu

Česká Třebová /FOTO/ - Nová tenisová hala v České Třebové už slouží. Otevřena byla ve čtvrtek a má nahradit doposud užívanou přetlakovou halu. 

V sobotu odstartují festival

Česká Třebová - V kostele sv. Jakuba Většího se v sobotu od 19 hodin koná koncert německého varhaníka Christiana-Markuse Raisera.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT