VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA JANOUŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Arkády zdobí kresby dětí

Letohrad - Zahrádka pro všechny generace, to je téma letošní výstavy dětí letohradských škol, kterou každoročně pořádají místní zahrádkáři.

Turisté nazouvají pohorky. Startuje jejich letošní sezona

Orlickoústecko - Zahájení turistické sezony 2018 se koná ve Vysokém Mýtě. Program je nabitý.

Naše školka: MŠ Sokolská, Ústí nad Orlicí - Kerhartice

Orlickoústecko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Policisté hledají pachatele i svědky

Vysoké Mýto /VIDEO/ - Omezování osobní svobody s trestní sazbou až na dva roky za mřížemi, tak je kvalifikovaný případ, který nyní prověřují policisté ve Vysokém Mýtě.

Řidičům zkříží cesty objížďky

Orlickoústecko - S blížícím se jarem začaly v tomto týdnu plánované opravy silnic. Od pondělí řidiče čeká zdržení na mostě v Helvíkovicích, kde je doprava po provizorním mostě řízena semaforem.

Tablo těší už i děti ze školky

Orlickoústecko - Moje školka, to je název seriálu Orlického deníku, ve kterém každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Orlickoústecka, které mají o fotografování zájem.

Srub připomene výročí Hrada

Králíky - 104 let, tolik letos uplyne od narození četaře Arnošta Hrada, který roku 1938 odmítl opustit srub K-S 14 „U cihelny“ v Králíkách a přímo v jeho útrobách se zastřelil.

Parkoviště není vrakoviště

Česká Třebová - Svým očím nevěřili strážníci, kteří byli ve čtvrtek 8. března dopoledne přivolání na parkoviště na ulici Semanínská.

Senioři budou trénovat na autodromu

Vysoké Mýto - Nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nesprávné předjíždění. To jsou tři nejčastější příčiny dopravních nehod za loňský rok.

Za projekt vyhráli zájezd do Brna a další podporu

Orlickoústecko - Soutěž o nejlepší (mimo)školní projekt zná své vítěze. Do soutěže MAS Orlicko se zapojilo osmatřicet projektů a vítězi se po únorovém hlasování veřejnosti staly projekty Zdravé stravování a Co jsme si vypěstovali, to si sníme.

Budově muzea vylepšili označení

Králíky - Jednou z dominant králického náměstí je budova bývalého gymnázia, která v sobě nyní ukrývá knihovnu generála Mašína, zázemí a archiv Muzea K-S 14 „U cihelny“ a také nově vznikající expozici celnictví.

Číslo dne: 121

Orlickoústecko - Hasiči v Pardubickém kraji za únor zasahovali u 440 událostí. 121 jich bylo na Orlickoústecku - 75 technického rázu (odstranění popadaných stromů, měření koncentrací, záchrana osob a zvířat a další).

Dílny a jídelna letohradské „průmky“ dostanou nové stroje

Letohrad - V budovách učiliště Průmyslové střední školy v Letohradě na Ústecké ulici se pilně pracuje. Probíhá tu modernizace a výstavba dílen a odborných učeben.

Padesát obrazů k padesátinám

Vysoké Mýto - V mýtské galerii v sobotu v 17 hodin slavnostní vernisáží odstartuje výstava 50 pohledů na svět Tomáše Diblíka a dřevěné úsměvy Jaroslava Doležala.

Dánští novináři objevovali Králicko

Králicko - Pro lyžování v Dánsku nejsou dobré podmínky, a toho by se dalo využít, řekli si v Destinační společnosti Východní Čechy a zorganizovali pětidenní presstrip pro pětici dánských novinářů.

Tablo těší už i děti ze školky

Orlickoústecko - Moje školka, to je název seriálu Orlického deníku, ve kterém každou středu vychází tabla dětí z mateřských škol Orlickoústecka, které mají o fotografování zájem.

OBRAZEM: V Novém dvoře se vyprávělo o Botswaně

Letohrad - Poslední z cestopisných čtvrtků, které nejen pro seniory, ale pro všechny zájemce pořádalo Město Letohrad, patřil vyprávění Marcely a Vladislava Náhlíkových, kteří navštívili Botswanu.

Pálil igelit, pak zranil souseda dlažební kostkou

Vysoké Mýto - Se zraněnou nohou skončil muž v mýtské zahrádkářské kolonii. Minulý pátek si totiž nenechal líbit fakt, že jeden z jeho sousedů pálí igelitové odpady, a působí tak silné zakouření kolonie.

Vystaví obrazy Macka a Nezbedy

Ústí nad Orlicí - Macek není Nezbeda, to je název výstavy obrazů v ústeckém Popráči, jejíž vernisáž se uskuteční v pátek v 19 hodin.

Číslo dne: 267

Orlickoústecko - O tom, že staré nepoužívané baterie do směsného odpadu nepatří, se mluví často. Město Žamberk je ale čerstvým nositelem Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2017, které mu udělila společnost Ecobat.

Na cestu do školky vyšel sám

Vysoké Mýto - Netradiční zásah zaznamenali mýtští strážníci. V úterý 6. března po sedmé hodině jim byl totiž na služebně předán malý chlapec, kterého oznamovatel našel na ulici Fibichova.

Jak jsme žili v Československu: Historii představí Hejnice

Hejnice - Další díl unikátního projektu Deníku Jak jsme žili za dob Československa nás v pátek zavede do Hejnic.

Jubilanti roku 2018: Orličkám je letos 430 let

Orlickoústecko - Seriál Orlického deníku postupně představí města a obce, která v roce 2018 oslaví svá jubilea.

Čtenářský březen v knihovně

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ústecká knihovna se tradičně v březnu zapojila do celorepublikové akce „Březen - měsíc čtenářů“. V pátek 9. března se v knihovně uskutečnilo autorské čtení europoslance Jaromíra Štětiny z jeho knihy Století zázraků.

Letohrad vytáhl eso z rukávu. Hokejistu Krále

Letohrad - Prvoligový hráč Prostějova ukázal, že mu míček místo puku nikterak nepřekáží.

Přednáška ukáže krásy Botswany

Letohrad - Další díl cestopisných čtvrtků v letohradském Novém dvoře nabízí přednášku Marcely a Vladislava Náhlíkových o jejich cestě do Botswany.

Provoz na trati čekají výluky

Orlickoústecko - Po úseku z Letohradu do Jablonného se výluky na železnici dotknou i trati Jablonné nad Orlicí - Lichkov.

Dělníci se na stavbu mají vrátit v červnu

Žamberk - Kvůli výstavbě protipovodňových opatření se už podruhé mimořádně sešli zastupitelé.

K bezdomovcům vyjížděli zbytečně

Vysoké Mýto - „Bojím se, aby neumrzl.“ To byla dvě oznámení na dispečink záchranářů.

Naše školka: MŠ Sluníčko Stradouň

Orlickoústecko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT