VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA POKORNÁ

Dana Pokorná / Orlický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Při požáru domku se popálil člověk

Pardubický kraj, Morašice - Sobotní požár v Morašicích si vyžádal jednoho zraněného. V jednom z místních domků začalo hořet před 11. hodinou, svědci nejdříve slyšeli tupou ránu připomínající explozi.

Svaly posílí na hřišti Gladiator Race

Lanškroun - U lanškrounských rybníků přibyly nové prvky pro ty, kteří si rádi dají do těla. Město na bývalém hasičském cvičišti nechalo instalovat překážky ze soutěže Gladiator Race.

Kde řidiči nejvíc bourají?

Pardubický kraj - Jaké je nejrizikovější místo na silnicích v kraji? Podle čerstvého vydání Allianz Automapy to jsou serpentiny u Červené Vody. Tento úsek silnice I/11 na Orlickoústecku dokonce celostátně obsadil třetí příčku.

V České Třebové znějí varhany

Česká Třebová /FOTO/ - Třetím koncertem pokračoval v sobotu Mezinárodní varhanní festival Zdeňka Pololáníka. Nesl název Pocta Zdeňku Pololáníkovi, zazněly jeho spirituály.

Továrna se objeví v televizi

Žamberk - Muzeum starých strojů a technologií v Žamberku pozvalo na nový seriál České televize Dovolená ve starých časech, který začne vysílat 10. října.

Začínají komunální volby

Orlickoústecko - Ve městech a obcích okresu začínají volby do zastupitelstva, volební místnosti se v pátek otevřou ve 14 hodin, odvolit bude možné do 22 hodin.

Bazar v centru pomáhá rodinám

Ústí nad Orlicí - V budově ústeckého římskokatolického farního úřadu v Kostelní ulici začal Podzimní a zimní bazar kojeneckých, dětských a těhotenských oděvů, hraček a sportovních potřeb, který do 8. října pořádá MC Medvídek.

V Ekocentru vystaví houby

Česká Třebová - V Ekocentru ČSOP Podorlicko začíná 16. výstava hub, s určováním druhů pomohou houbařům v mykologické poradně.

Studna ukrývala třaskavé tajemství

Lanškrounsko /FOTO/ - Přes sedmdesát let ležela na dně studny u domku na Lanškrounsku munice z druhé světové války. Majitel pozemku střelivo objevil až při čištění dna studny s pracovníky sjednané firmy.

Autosalon mapuje sto let republiky

Ústí nad Orlicí - Na dvacátém ročníku Ústeckého autosalonu, který se koná 28. září od 9 do 17 hodin v areálu dílen Střední školy automobilní v Hylvátech, se představí všichni významní prodejci motorových vozidel nejen z Pardubického kraje.

Černovír patřil mladým hasičům

Ústí nad Orlicí, Černovír /FOTO/ - Na hřišti pod lesem a v jeho okolí v sobotu soutěžili mladí hasiči, konal se tu XXIII. ročník závodu požárnické všestrannosti Memoriál Zdeňka Veselého.

Náměstí zabrali mladí stavaři

Vysoké Mýto - Na vysokomýtském náměstí pokračuje soutěž pro mladé řemeslníky Řemeslo/ Skill 2018.

Číslo dne: 9

Česká Třebová - Devět kurzů nabídne cyklus Pečuj doma a s námi, který se bude konat v České Třebové. Je určen laickým pečujícím z rodin, kteří se starají zejména o seniory.

Přívrat žije slavnostmi vína

Přívrat - V obci v pátek začíná tradiční Přívratské vinobraní.

Poradna v Ústí se dočká zateplení

Ústí nad Orlicí - Kraj pokračuje v zateplování objektů, což přináší energetické úspory. Zpočátku se většinou zateplovaly novější stavby s panelovými konstrukcemi, nyní dotační podmínky umožňují opravovat i starší objekty.

Letos v létě přibylo požárů v přírodě

Orlickoústecko - Podle v úterý zveřejněné statistiky HZS Pardubického kraje bylo letošní léto pro hasiče nejnáročnější za poslední roky, počet výjezdů navýšilo horké a suché počasí.

Třebová oslaví svátek železnice

Česká Třebová - Město železničářů v sobotu 15. září oslaví Den železnice a zároveň i výročí 170 let trati Brno - Česká Třebová.

V Pastvinách se utkali záchranáři

Pastviny - Na hladině a březích Pastvinské přehrady se v sobotu konalo další mistrovství záchranných týmů Hasičského záchranného sboru (HZS) Pardubického kraje a složek integrovaného záchranného systému - záchrana na vodě.

Tunely ochrání obojživelníky

Přívrat - Na frekventované silnici v Přívratu na Orlickoústecku číhá na obojživelníky, jednu z nejohroženějších skupin živočichů u nás, velké nebezpečí. Při každoroční migraci žábám a čolkům hrozí, že zahynou pod koly projíždějících aut.

Na padesáté Lanškrounské kopě padl rekord. Účastníků bylo 8692

Lanškroun /FOTO/ - Jubilejní padesátý ročník Kopy oslavil Lanškroun více než důstojně. Na startu oblíbeného pochodu a cyklojízdy se zaregistrovalo 8692 lidí, z toho pěších bylo 6416, cyklistů 2147, Kopa běhu se zúčastnilo 46 lidí a do součtu patří i 83 pořadatelů.

OBRAZEM: Chovatelé pořádali výstavu

Slatina /FOTO/ - V areálu „Na Brodě“ ve Slatině na Vysokomýtsku na začátku září pořádali místní chovatelé prodejní výstavu králíků, drůbeže, holubů a exotů.

Mladí poutníci překonávali hory, ale i sebe

Orlickoústecko /FOTO/ - Čtyřicítka mladých poutníků se vydala z Orlickoústecka po stopách rytíře Jana Jiskry z Brandýsa nad Orlicí. Překonali sami sebe i nejvyšší horu Polska.

Už znají výsledky soutěže k výročí

Lanškroun - Odborná porota vyhodnotila soutěž ke stému výročí vzniku Československé republiky, kterou pro žáky a středoškoláky uspořádalo lanškrounské městské muzeum. Sepisovali příběhy svého předka nebo jiné konkrétní osoby z let 1914 až 1938.

Prvňáčci dostanou praktický dárek

Orlickoústecko - Pardubický kraj obdaruje všechny prvňáčky, kteří v regionu 3. září nastoupí do škol. Získají praktický balíček na přezuvky, v němž budou omalovánky, reflexní prvky, naučné časopisy či rozvrh hodin.

Kulturní léto ukončí u rybníka

Lanškroun - V areálu Dlouhého rybníka ve čtvrtek od 17 hodin zakončí kulturní léto.

Lanškroun chystá stavbu terminálu

Lanškroun - V Lanškrouně už znají finalisty architektonické soutěže, která byla vypsána na dopravní terminál a řešení předprostoru vlakového nádraží.

Družstva se utkají v rolování slámy

Černovír - V místní části Ústí nad Orlicí se 25. srpna od 15 hodin uskuteční 10. ročník Černovírského rolování slámy.

Vysoké Mýto okupované

Vysoké Mýto - Výročí padesáti let od okupace v srpnu 1968 si v muzeu ve Vysokém Mýtě připomínají výstavou.

V rybníku Dlouhý je zákaz koupání

Lanškroun - Nejen Lanškrounským sloužil ve vedrech k osvěžení rybník Dlouhý. Není pro ně dobrou zprávou, že v něm hygienici zakázali koupání.

Pozor na požáry, varovala správa lesů

Ústí n. O. - Pozor na vznik požárů, varovala Správa lesů města Ústí nad Orlicí. Riziko je vzhledem k dlouhotrvajícím vysokým teplotám a velkému suchu velké.

Vlaky na devět dní nahradí autobusy

Vysoké Mýto - Město Vysoké Mýto na svém webu zveřejnilo informaci o výluce na trati v úseku Vysoké Mýto Litomyšl, která potrvá od 20. srpna od 8.10 hodin nepřetržitě do 29. srpna do 14.40 hodin.

Kapybaru na útěku srazil náklaďák

Vysoké Mýto - Střety se zvěří jsou na našich silnicích zcela běžné, řidiči nákladního auta na Vysokomýtsku ovšem zkřížila cestu kapybara.

Uspěly i vesnice z okresu

Orlickoústecko - V Pusté Kamenici na Svitavsku byly o víkendu vyhodnoceny výsledky krajského kola soutěže Vesnice roku.

Muzeum obsadili mechoboti

Králíky - V králickém muzeu i dnes pokračuje výjimečná výstava mechobotů tisků a objektů Adolfa Lachmana.

Promění vlakové nádraží

Lanškroun - Lanškrounské fórum zveřejnilo informaci, že město získalo do vlastnictví celý prostor vlakového nádraží.

Okresem projede spanilá jízda vojenské techniky

Orlickoústecko - Společnost přátel čs. opevnění zveřejnila harmonogram spanilé jízdy vojenské historické a bojové techniky, která bude v pátek 17. srpna součástí akce Cihelna.

Osm kandidátek ve Třebové

Česká Třebová - Na podzim komunální volby rozhodnou, kdo v příštích letech obsadí posty na radnicích.

Na Lanškrounskou kopu vyzdobí domy

Lanškroun - Padesátý ročník Lanškrounské kopy se blíží. Tradicí v prvních ročnících pochodu bylo zdobit město vtipnými slogany s tématem Kopy.

V Brandýse se „bloudí“ každý den

Brandýs n. O. - O letních prázdninách je přírodní bludiště nedaleko tábořiště U Konťáku v Brandýse nad Orlicí otevřeno denně od 9 do 18 hodin s polední přestávkou od 12 do 13 hodin. Labyrint, který vytvořily uličky ze vzrostlých habrů, v sobě skrývá cíl „ráj srdce“.

Opilý cizinec se válel na zemi

Vysoké Mýto - Hlídka zdejších strážníků byla nedávno přivolána na ulici Českých bratří k opilému muži, který ležel na chodníku.

Strážníci zasahují u požárů

Česká Třebová - Strážníci v posledních dnech zasahují společně s hasiči u požárů, kterým nahrává sucho a horké počasí.

OBRAZEM: Bikeři ohromovali svými triky

Ústí n. O. - Bike Park pod Duklou se minulý pátek a sobotu opět proměnil v divoké westernové městečko, aby se tu odehrál další ročník největší slopestyle bikové akce u nás FFT Slopestyle 2018.

Také policie se chystá na Cihelnu

Králicko - Policie pozvala příznivce vojenské historie do Králík na letošní ročník Cihelny 2018.

Autor provede výstavou Ztracené Oustí

Ústí n. O. - V ústeckém muzeu začínají komentované prohlídky historických fotografií, ze kterých byla sestavena výstava s názvem Ztracené Oustí.

Pro předplatitele Deníku lístky na Cihelnu zdarma

Ústí nad Orlicí - Předplatitelům Deníku nabízíme volné lístky na 21. ročník vojensko-historické akce Cihelna 2018, který se bude konat 17. až 19. srpna 2018 v Králíkách.

Ústecká pouť se vrací k tradicím

Ústí nad Orlicí - Od pátku do neděle se bude konat v Ústí nad Orlicí 93. Ústecká staročeská pouť, letos s podtitulem Návrat k tradicím.

Kulturní dům je plný umění

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - V kulturním domě byl zahájen 20. ročník výstavy výtvarného umění.

České i polské obce se utkaly v zábavných disciplínách

Libchavy /FOTO/ - Obec hostila další Vesnické hry bez katastru. V areálu za farou soutěžily v zábavných disciplínách družstva hasičů a starostů z několika obcí.

Sklízel brambory, vykopal granát

Vysokomýtsko - Pětačtyřicetiletý muž z Vysokomýtska nalezl při vyorávání brambor v zemině ruční obranný granát F-1.

Hasiči šetří příčinu požáru v Knapovci

Orlickoústecko - Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje v pátek zveřejnil statistiku zásahů za červenec. Hasiči v kraji vyjížděli k celkem 623 událostem, v okrese Ústí nad Orlicí jich bylo 193.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT