Ferrari totiž představilo vůz 499P Modificata, který není ničím jiným než „nezávodní“ klientskou variantou ostrého vytrvalostního vozu. Je pak drobným paradoxem, že oproti závodnímu sourozenci je vůz výrazně výkonnější. Nemusí se totiž držet regulí a pravidel nastavených pro účast v závodech. Několik vybraných klientů, byť přesné číslo není známo, stejně jako horentní suma, kterou tito vyvolení zaplatí, tak vlastně dostane auto, které nesmí na silnici a nesmí ani závodit.

O pohon karbonového speciálu se stejně jako v závodní verzi stará třílitrový vidlicový šestiválec přeplňovaný turbodmychadlem. Ten přenáší svůj výkon skrze sedmistupňovou sekvenční převodovku na zadní kola. Ani přední náprava však nezůstala zkrátka, o její pohon se stará zase elektromotor.

Podívejte se na nový vůz také na oficiálním videu:

Zdroj: Youtube

Ve výsledku je tedy 499P Modificata čtyřkolkou, a to v jakékoliv rychlosti. Protože zatímco závodní 499P smí svůj elektrický pohon podle pravidel zapínat až v rychlostech nad 190 km/h, zákaznická verze Modificata nepodléhající pravidlům může pohon přední nápravy využít kdykoliv. Aby toho nebylo málo, na volantu přibylo kouzelné tlačítko „Push to Pass“, které na sedm sekund zvýší celkový výkon pohonu o 163 koní. Ve výsledku tak činí maximální výkon neuvěřitelných 870 koňských sil, což je ohromný skok proti závodní verzi, která smí mít podle pravidel „jenom“ 680 koní.

Vůz značky Vaja
Zapomenuté low cost české auto Vaja. S cyclecarem chtěl Pražák dobýt Česko

Další změny oproti závodní verzi tkví spíše v detailech. Je tu mírně jinak nastavená aerodynamika a podvozek, a vůz stojí na pneumatikách speciálně vyvinutých Pirelli. Cílem změn je podle Ferrari docílit snazší ovladatelnost a lepší odezvu pro nezávodní řidiče. Pneumatiky se také rychleji ohřívají a při delších okruhových stintech pomaleji degradují.

Jak už bylo řečeno, vůz nesmí na silnici a nevyhovuje ani regulím žádné závodní kategorie. Jediné využití tak tkví ve speciálních okruhových akcích, které bude Ferrari pořádat v rámci programu Sport Prototipi Clienti. Automobilka se postará o veškerou logistiku, údržbu a asistenci na okruhu, majiteli vozu pak stačí jen přijít a jezdit.