VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdravotní problémy i vady na kráse řeší laserem i světlem

Ústí n. O. - Úplnou novinkou na rehabilitačním oddělení Orlickoústecké nemocnice bude rázová vlna.

1.3.2009
SDÍLEJ:

Orlickoústecká nemocniceFoto: DENÍK/David Chládek

Oddělení rehabilitace Orlickoústecké nemocnice přichází s některými novinkami v oblasti terapeutických metod. Ty nemusejí sloužit jen k odstranění či zmírnění zdravotního problému, ale mohou odstraňovat i drobné „vady na kráse“.

Účinnost rázové vlny je až 95 procent

Úplnou novinkou na oddělení od počátku března bude rázová vlna. Jde o metodu, při níž se využívá akustické vlny, jež přenáší obrovské množství energie na postižené místo. Také proto si přístroj na oddělení vysloužil důvěrné označení sbíječka. Vlna má hojivé a regenerační účinky. „Může rozrušit drobné kalcifikace, zvyšuje produkci kolagenu, snižuje svalové napětí. Spousta lidí má patní ostruhy, tenisové a golfové lokty, záněty šlach, bolesti achillovy šlachy, ve všech těchto indikacích se dá metoda výborně použít. Účinnost se pohybuje mezi 90 a 95 procenty,“ shrnula pozitiva nové metody primářka oddělení Radmila Dědková.

Na oddělení provozují také terapii bioptronovou lampou, tedy fototerapii – světloléčbu polarizovaným, nekoherentním světlem. Tato metoda má analgetické, protizánětlivé, stimulační a hojivé účinky. Nejvhodnější je na léčbu povrchových kožních problémů, jako jsou proleženiny nebo bércové vředy a samozřejmě opary, jizvy, akné nebo hematomy.

Tlakem léčí lymfedém

Metodou, která se využívá také v oblasti kosmetiky, je přístrojová lymfatická drenáž. Při přístrojové presoterapii dochází k přenosu tlakových účinků vzduchem plněných návleků na vybrané části těla. Řešit se tak dá tvarování hýždí, lipedém, celulitida, ale i regenerace a sportovní rehabilitace (únavové a poúrazové otoky). Primární však pro oddělení zůstává využití metody ve zdravotnictví. „Používáme ji v záležitostech žil a tepen, u pacientů po trombózách, ale především při léčbě lymfedému, což je otok způsobený nedostatečnou funkcí lymfatických cév, dále i k léčbě poúrazových otoků,“ vyjmenovala indikace primářka.

Novinkou v laserové terapii, kterou oddělení provozuje už několik let, je laserová sprcha. „Zatímco tradiční sonda má plošný záběr kolem dvou centimetrů čtverečných, sprcha může pokrýt až patnáct nebo dvacet. Při použití na proleženiny, bércové vředy, vypadávání vlasů nebo kožní projevy ozáří téměř celou problematickou plochu,“ zdůvodnila přínos metody Radmila Dědková.

Jak dodala, v případě zájmu je nejlepší kontaktovat rehabilitační oddělení telefonicky (465 710 444) a pracovníci pacientovi poradí s výběrem nejvhodnější metody.

REHABILITAČNÍ ODDĚLENÍ

Orlickoústecké nemocnice, a.s.

oznamuje, že zavádí terapie:

LASEROVOU TERAPII


K dispozici je kožní a hloubková sonda a nově laserová sprcha


Indikace:
bolestivé achillovy šlachy, artritidy, artrózy, zánět burs, ostruha patní, dekubity, distorse, tenisový a golfový loket, tinnitus, hematomy, bolesti zad, kontraktury, karpální tunel, bolestivé stavy, bolestivé šlachy, acne, alopecie /vypadávání vlasů/, jizvy, popáleniny, dermatitidy, ekzémy, strie, bércové vředy, pásový opar a další.
Dobré zkušenosti máme v kombinaci s další fyzikální léčbou především u karpálních tunelů, tenisových a golfových loktů, patních ostruh a obecně u entézopatií lépe před použitím obstřiků a chirurgické léčby.

V případě zájmu se můžete kontaktovat na tel.č. 465 710 444 prim.MUDr.Dědková,
zde lze objednávat klienty i k běžnému rehabilitačnímu vyšetření nebo k předpisu ortopedické či kompenzační pomůcky.


Tento výkon není hrazen zdravotní pojišťovnou.
Cena za jedno sezení: pro dospělé 70 Kč a pro děti 50 Kč.

PŘÍSTROJOVOU LYMFATICKOU DRENÁŽ


Při přístrojové presoterapii dochází k přenosu tlakových účinků vzduchem plněných návleků na vybrané části těla.

Využití přístroje je zejména v oborech angiologie, flebologie (posttrombotické postižení, chronická žilní nedostatečnost, prevence hluboké žilní trombózy), lymfologie,dermatologie a léčebné rehabilitace (poúrazové stavy).

Kromě zdravotnictví se presoterapie využívá v oblasti kosmetiky (tvarování hyždí, lipedém, celulitida), regenerace a sportovní rehabilitace (únavové a poúrazové otoky).

V případě zájmu se můžete kontaktovat na tel.č. 465 710 444 prim.MUDr.Dědková,
zde lze objednávat klienty i k běžnému rehabilitačnímu vyšetření nebo k předpisu ortopedické či kompenzační pomůcky.


V lékařských indikacích výkon hradí zdravotní pojišťovna,
v kosmetických a regeneračních je cena za každých započatých 30 min. 250 Kč.

TERAPII BIOPTRONOVOU LAMPOU


Jedná se o fototerapii (světloléčbu) polarizovaným, nekoherentním světlem. Účinky jsou analgetické, protizánětlivé, stimulační a hojivé.


Indikace:
opary, jizvy, bércové vředy, proleženiny, popáleniny, akné, akutní a chronické záněty šlach a svalových fascií, artróza, svalové spazmy, bolesti podél páteře, hematomy, mechanické poškození svalů a tkání.


V případě zájmu se můžete kontaktovat na tel.č. 465 710 444 prim.MUDr.Dědková,
zde lze objednávat klienty i k běžnému rehabilitačnímu vyšetření nebo k předpisu ortopedické či kompenzační pomůcky.


Tento výkon není hrazen zdravotní pojišťovnou.
Cena za jedno sezení: 30 Kč.

RÁZOVOU VLNOU


Rázová vlna je akustická vlna, která přenáší obrovské množství energie na postižené místo – vazivovou nebo myoskeletální tkáň v subakutním, subchronickém nebo chronickém stavu. Vyvolává hojivé a regenerační procesy.


Indikace:
Patní ostruha, bolest ramene s kalcifikacemi nebo bez, syndrom rotátorové manžety ramenního kloubu, kalcifikující bursitida, bolest Achillovy šlachy, proximální iliotibiální bursitida, tendinitida trochanterického úponu, tenisový nebo golfový loket, skokanské koleno, syndrom tibiální hrany, úponové tendinitidy obecně, svalové spouštěcí bolestivé body.


V případě zájmu se můžete kontaktovat na tel.č. 465 710 444 prim.MUDr.Dědková,
zde lze objednávat klienty i k běžnému rehabilitačnímu vyšetření nebo k předpisu ortopedické či kompenzační pomůcky.


Tento výkon není hrazen zdravotní pojišťovnou.
Cena za jedno sezení: 500 Kč.

prim.MUDr.Radmila D ě d k o v á
rehabilitační oddělení Orlickoústecké nemocnice, a.s.

Autor: Šárka Mikulecká

1.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miroslav Pelta

'Peltova aféra' působí problémy

Maturita - ilustrační foto

Studenti usedli na potítko

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Celníci nachytali nepoctivého pumpaře

Pardubice - Pardubičtí celníci odhalili nepoctivého pumpaře. V rozporu se zákonem stáčel motorovou naftu zákazníkovi přímo z cisterny místo přes výdejní stojan, za což mu hrozí pokuta až 20 milionů korun.

Připraveno. Start první etapy Malého závodu míru bude na náměstí

Lanškroun - Ve třech dnech čekají na cyklisty čtyři etapy. Celkem na ně čeká více než sto čtyřicet závodních kilometrů.

Probudí strašidla a opečou buřty

Letohrad - Okolí letohradského zámku v pátek ovládne Muzejní noc.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies