VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přes přejezd jen na povolení

Ústí nad Orlicí – Už v polovině dubna psal Orlický deník o komplikovaných a nebezpečných situacích, k nimž docházelo na železničních přejezdech se závorami před ústeckým hlavním nádražím na komunikaci vedoucí do Kerhartic.

27.4.2013
SDÍLEJ:

Železniční přejezd v Ústí nad Orlicí.Foto: Lukáš Prokeš

Dlouhodobá uzávěra podjezdu pod železniční tratí u Mendriku, která souvisí s rekonstrukcí železničního koridoru, znamená pro řidiče jedoucí směrem na Hrádek a Jehnědí poměrně dlouhou objížďku – a tak často raději volí možnost sice složitějšího, ale kratšího průjezdu přes zmíněné přejezdy a Kerhartice.
U přejezdů se tvoří fronty a není tam zrovna bezpečno, dokonce se mělo stát, že na kolejích mezi spuštěnými závorami u prvního z přejezdů uvízlo auto a hrozil jeho střet s vlakem. „Tato informace se ke mně dostala, ovšem ověřená není," reagoval včera na dotaz redakce velitel městské policie Martin Faltus.

Zkušební provoz 
do konce května

Situací se zabývalo vedení města, které ovšem váhalo s nějakým razantním krokem. Už před několika týdny ležel na stole návrh na uzavření přejezdu do Kerhartic, ústecký starosta Petr Hájek však vyslovil přesvědčení, že to považuje především ve vztahu k obyvatelům Kerhartic za nejhorší variantu. Věřil, že se podaří řidiče umravnit .
S přibývajícími týdny ovšem ke změně nedošlo. Kritickým stavem se proto ve čtvrtek na ústecké radnici zabývali zástupci města, Policie ČR, Správy železniční dopravní cesty a dodavatele stavby „Průjezd železničním uzlem Ústí nad Orlicí", společnosti Eurovia.
Výstup z jednání je jednoznačný: od 6. do 31. května bude na železničním přejezdu z Ústí nad Orlicí do Kerhartic v obou směrech zaveden zkušební provoz. Přejezd bude opatřen značkou „zákaz vjezdu osobních automobilů" s dodatkovou tabulkou „mimo obyvatel s trvalým pobytem v Kerharticích a Hrádku". Řidiči projíždějících aut budou muset vlastnit zvláštní karty. Ty budou vydávány ve dnech 3. a 4. května v kerhartické sokolovně. Firmy v Kerharticích a Hrádku budou o možnosti získání karty informovány městskou policií.
Podle dalších informací z jednání má být účinnost zavedení zkušebního provozu vyhodnocena na další schůzce, která je naplánovaná na 28. května. Pokud nedojde ke zlepšení bezpečnosti, bude od 1. června železniční přejezd do Kerhartic pro veřejnou dopravu úplně uzavřen (s výjimkou autobusů a vozidel stavby). (ký, tz)

Autor: Redakce

27.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajské kolo dějepisné soutěže studentů gymnázií.

V dějepise poměří síly i s cizinci

Ilustrační foto

Bitvu rezervních týmů rozhodl vlastní gól

'Pětatřicítka' u Holic je na dva měsíce jednosměrná

Pardubický kraj - Další dopravní omezení čeká na řidiče v okolí Holic. Kromě spojnice Sezemice - Holice dostává nový povrch od pondělního dne také část hlavního tahu I/35 za Holicemi. Rekonstrukce má trvat dva měsíce.

Góly, šance, přišla i 'zubatá'

Orlickoústecko - Ohlasy trenérů po 22. kole fotbalového krajského přeboru.

Objasní, jak řídit svůj spánek

Letohrad - Seriál přednášek špičkových osobností české vědy na Letohradském soukromém gymnáziu pokračuje.

Událost týdne: Ohnivá rozhledna prověří hasiče

Ústí nad Orlicí - Na Andrlův chlum se v sobotu sjedou nejtvrdší hasiči. Uskuteční se tu desátý ročník Ohnivé rozhledny, která se „jede" v disciplínách TFA, tedy „nejtvrdší hasič přežívá".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies