VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevřený dopis lékařů Orlickoústecké nemocnice /2./

Orlickoústecko - Vážení přátelé, dovolujeme si vás znovu oslovit.

26.1.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Jde nám o zachování a další rozvoj zdravotnictví v České republice, tak aby zdravotní péče byla dostupná všem potřebným občanům dostatečně rychle a v dostatečné kvalitě.

Situace ve zdravotnictví se stává neudržitelnou, péče o pacienty je ohrožena.

Lobbistické skupiny se snaží využít zdravotnictví ve svůj prospěch. Tak, jak se jim to úspěšně daří v energetice. Privatizací okresních nemocnic a pojišťoven si zajistí stabilní příjem financí (příjmy pojišťoven jsou bez rizika). Samy si také stanoví kvalitu i rozsah péče o pacienta, tedy své výdaje. Ale dle svých potřeb, ne dle potřeb pacienta. Tedy reálně omezení dostupnosti péče pro pacienta. Jaký asi bude únik z ročního obratu 300 miliard korun, které zdravotnictví dnes potřebuje?

Stát si ponechá nemocnice fakultní. Je však pro pacienty nemocnice vzdálená 100 km skutečně dostupná? Bude vůbec dostupná pro potřebné? Nebo jen pro vyvolené?

Kdo za to může? Pojišťovny cíleně snižují platby za zdravotní péči okresním nemocnicím a chystají tak jejich zánik a následný odprodej soukromým spekulantům.

Ministerstvo zdravotnictví s posvěcením vlády s lukrativním ziskem investuje do betonu a kupuje předražené přístroje.
Co potřebuje pacient? Dostupnou péči. Péči pro každého. Péči v dobré kvalitě a potřebném rozsahu po 24 hodin denně. To splňuje model rakouského zdravotnictví.

Nemocnice v Rakousku jsou z 85 procent neziskové, veřejnoprávní. Těžiště péče je tam v malých nemocnicích, velkých nemocnic pro superspecializovanou péči je jen nezbytné množství – třetina počtu u nás. Toto řešení poskytne vše potřebné pacientům za minimální finanční náklady.
U nás je tomu naopak. Proč? Odpověď bude stejná jako na otázku, proč máme nejdražší dálnice a cyklostezky na světě.

S pozdravem
vaši lékaři Orlickoústecké
nemocnice, a. s.
V Ústí nad Orlicí 24. 1. 2011

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový povrch na hřišti v Dlouhoňovicích.

Vyměnili asfalt za plast

O letohradské hodiny se stará věžník Vlastimil Janoušek.

Hodiny rušily hosty hotelu, tak je věžník na noc "uspává"

S občany proberou strategický plán

Králíky /Krátce/ – V Králíkách vzniká nový strategický plán města. Radnice se u této příležitosti chce setkat s občany a starostka Jana Ponocná je prostřednictvím Facebooku a webu města pozvala na schůzku, která se má uskutečnit ve středu 6. září od 16.30 v prostorách školní jídelny.

Podvodníci vylákali od seniorek statisíce korun

Moravskotřebovsko – Varování před podvodníky nezabírají. Alespoň podle dalších případů podvodů, které se staly během jediného dne. Na lep podvodníkům sedly ženy ve věku 62 a 89 let. Dohromady přišly o 288 tisíc korun. Oba případy v současné době intenzivně řeší svitavští kriminalisté. 

Pochod přilákal dvě stě lidí

Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.

Litomyšl se vyjádřila k trase dálnice D35

Litomyšl – Jako blesk z čistého nebe přišlo usnesení rady města, která se sešla v pondělí kvůli trase dálnice D35 v okolí Litomyšle. Vedení města se přiklonilo k „variantě 0“, kterou preferuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy. Ještě začátkem měsíce starosta Radomil Kašpar tvrdil, že k výběru varianty trasy se vyjádří zastupitelstvo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení