VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové tváře ve vedení města

Lanškroun – Lanškroun už nemá jednoho uvolněného místostarostu, ale dva neuvolněné. Městská rada také nerozhoduje v sudém počtu, jak tomu bylo dočasně po březnové rezignaci bývalého místostarosty Bohumila Bernáška (ČSSD).

5.4.2013
SDÍLEJ:

Lanškroun. Ilustrační foto.Foto: Deník/Dana Pokorná

Změny ve vedení byly odhlasovány na středečním zasedání zastupitelstva.

Městská rada je opět sedmičlenná, doplnil ji Stanislav Popelář (ČSSD). Zastupitelé souhlasili s návrhem starostky Stanislavy Švarcové, aby místostarostové byli dva a neuvolnění, to znamená, aby tuto funkci vykonávali souběžně se svým zaměstnáním. Na dané posty byli zvoleni současní členové rady Martin Roller (ODS) a Zdeněk Baborák (ČSSD). Starostku bude v zákonem stanovených případech zastupovat Martin Roller, který je prvním místostarostou. Mezi zastupiteli usedla i staronová tvář, bývalý starosta Ladislav Maixner. Nahradil Jana Šebrleho, který byl jmenován tajemníkem městského úřadu a na konci března složil funkci zastupitele.
Bude po dvou rozpadech radniční koalice od posledních komunálních voleb v lanškrounských politických vodách už klid? „Věřím, že v novém složení bude rada města dobře fungovat až do konce volebního období," doufá starostka Stanislava Švarcová.
Nový místostarosta Zdeněk Baborák vnímá jako svoji prioritu zklidnění situace ve vedení města. „Cílem je prosadit a zajistit volební program sociální demokracie v našem městě. Schválený rozpočet odpovídá naším představám, tomu, co jsme ve volebním programu slibovali lidem, a já jej chci naplnit," řekl Orlickému deníku. 
A co považuje za svůj prvořadý úkol po zvolení do funkce prvního místostarosty Martin Roller? „Po rozdělení kompetencí mezi oba místostarosty budu pracovat na započatých projektech tak, aby byla zachována kontinuita a nedošlo k ohrožení jejich realizace," uvedl a pokračoval: „V krátké době musím zadat doplnění studie vybudování třetí etapy skládky komunálního odpadu v Lanškrouně, abychom byli schopni rozhodnout o tom, jakým způsobem budeme v nejbližších letech s komunálním odpadem ve městě nakládat. Se stejnou prioritou je třeba připravit projekt na nový centrální sběrný dvůr, zahájit práce umožňující přestěhování společnosti Technické služby Lanškroun, s.r.o. do jiného areálu a v neposlední řadě změnit způsob úhrad vůči této společnosti směrem od paušálů k úhradě objednaných a skutečně provedených činností."
Na středečním zasedání zastupitelstva byla stanovena výše odměny neuvolněným místostarostům. Podle vyjádření radnice nyní v součtu odpovídá přibližně dvěma třetinám odměny, kterou pobíral uvolněný místostarosta. Navýšení platu neuvolněných místostarostů se setkalo s kritikou návštěvníků webových stránek Lanškrounsko.cz. 

Autor: Dana Pokorná

5.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový povrch na hřišti v Dlouhoňovicích.

Vyměnili asfalt za plast

O letohradské hodiny se stará věžník Vlastimil Janoušek.

Hodiny rušily hosty hotelu, tak je věžník na noc "uspává"

S občany proberou strategický plán

Králíky /Krátce/ – V Králíkách vzniká nový strategický plán města. Radnice se u této příležitosti chce setkat s občany a starostka Jana Ponocná je prostřednictvím Facebooku a webu města pozvala na schůzku, která se má uskutečnit ve středu 6. září od 16.30 v prostorách školní jídelny.

Podvodníci vylákali od seniorek statisíce korun

Moravskotřebovsko – Varování před podvodníky nezabírají. Alespoň podle dalších případů podvodů, které se staly během jediného dne. Na lep podvodníkům sedly ženy ve věku 62 a 89 let. Dohromady přišly o 288 tisíc korun. Oba případy v současné době intenzivně řeší svitavští kriminalisté. 

Pochod přilákal dvě stě lidí

Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.

Litomyšl se vyjádřila k trase dálnice D35

Litomyšl – Jako blesk z čistého nebe přišlo usnesení rady města, která se sešla v pondělí kvůli trase dálnice D35 v okolí Litomyšle. Vedení města se přiklonilo k „variantě 0“, kterou preferuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy. Ještě začátkem měsíce starosta Radomil Kašpar tvrdil, že k výběru varianty trasy se vyjádří zastupitelstvo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení