VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabídnou průvodce v mobilu i wifi zdarma

Lanškroun –  V Lanškrouně jde do finiše projekt, který je věnován rozvoji turistického ruchu a zkvalitňuje zázemí pro turisty a návštěvníky Lanškrouna. Využívá moderních technologii.

24.10.2012
SDÍLEJ:

Na LED panelech běží nonstop pozvánky a další důležité informace. Foto: archiv města

Postupně je zřizována síť deseti informačních bodů – vysílačů, které podporují technologii bluetooth  a wifi na vybraných strategických místech Lanškrouna (například na náměstí, vlakovém nádraží, u koupaliště nebo haly B. Modrého). Ty umožní rozesílání aktuálních informací do mobilních telefonů kolemjdoucích a zároveň budou virtuálními infokiosky zajišťujícími bezplatné wifi připojení k internetu.
Město si také pořídí mobilní aplikaci s názvem Průvodce městem Lanškroun, kterou si turisté budou moci  stáhnout do svých mobilních telefonů. Průvodce bude fungovat ve čtyřech jazykových mutacích (čeština, polština, angličtina, němčina).  Aplikace bude před koncem roku ke stažení na webových stránkách  města a v e-shopech Google Play a AppStore. Mobilní aplikace a zřízení informačních bodů bude Lanškroun stát zhruba tři sta tisíc korun.
Na zkvalitnění turistického informačního systému se v Lanškrouně pracuje už několik let. Město zakoupilo dva infokiosky – počítače umístěné na veřejně přístupných místech a připojené k internetu.  Pro turisty a občany města fungují dva LED panely, na kterých běží nonstop pozvánky a další důležité informace.
Na řadu přijdou i nové technologie. „Novinkou, v Lanškrouně zatím nepříliš rozšířenou, bude označení vybraných objektů, zejména kulturních, historických a přírodních památek, takzvanými QR kódy. Majitelé mobilních telefonů se díky těmto kódům snadno dostanou k na webu zveřejněným informacím o subjektu, u kterého se právě nacházejí," uvedl místostarosta Bohumil Bernášek.
Rozvoj informačního systému Lanškroun financuje hlavně díky projektům podporovaným Evropskou unií, v posledních letech na ně město získalo z evropských fondů  více než dva miliony korun. Uspělo se žádostmi o dotace na projekty s názvy Cesty poznávání přátel a U přátel se neztratíme, v současné době dokončuje projekt Nové cesty poznávání přátel. (zr, daf)

Autor: Redakce

24.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový povrch na hřišti v Dlouhoňovicích.

Vyměnili asfalt za plast

O letohradské hodiny se stará věžník Vlastimil Janoušek.

Hodiny rušily hosty hotelu, tak je věžník na noc "uspává"

S občany proberou strategický plán

Králíky /Krátce/ – V Králíkách vzniká nový strategický plán města. Radnice se u této příležitosti chce setkat s občany a starostka Jana Ponocná je prostřednictvím Facebooku a webu města pozvala na schůzku, která se má uskutečnit ve středu 6. září od 16.30 v prostorách školní jídelny.

Podvodníci vylákali od seniorek statisíce korun

Moravskotřebovsko – Varování před podvodníky nezabírají. Alespoň podle dalších případů podvodů, které se staly během jediného dne. Na lep podvodníkům sedly ženy ve věku 62 a 89 let. Dohromady přišly o 288 tisíc korun. Oba případy v současné době intenzivně řeší svitavští kriminalisté. 

Pochod přilákal dvě stě lidí

Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.

Litomyšl se vyjádřila k trase dálnice D35

Litomyšl – Jako blesk z čistého nebe přišlo usnesení rady města, která se sešla v pondělí kvůli trase dálnice D35 v okolí Litomyšle. Vedení města se přiklonilo k „variantě 0“, kterou preferuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy. Ještě začátkem měsíce starosta Radomil Kašpar tvrdil, že k výběru varianty trasy se vyjádří zastupitelstvo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení