VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na novou tělocvičnu čekali v Tatenicích dlouhá léta

Tatenice – V obci byla slavnostně otevřena nová tělocvična. Tateničtí na tento okamžik čekali velmi dlouho, víc než dvacet let.

24.8.2011
SDÍLEJ:

Ze slavnostního otevření tělocvičny v Tatenicích. Foto: obec Tatenice

Do roku 1990 byla v provozu stará tělocvična na horním konci obce, do které chodily dlouhá léta cvičit i děti ze školy. Nevýhodou byla poměrně velká vzdálenost tělocvičny od základní školy. V roce 1990 však byla tělocvična už v havarijnímu stavu a musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena. Na opravu objektu se nepodařilo sehnat potřebné peníze. V letech 1994 až 1996, kdy byla budována přístavba školy s odbornými učebnami a školní jídelnou, se stavbu tělocvičny z finančních důvodů rovněž nepodařilo realizovat.
Stavbu nové tělocvičny nebylo jednoduché prosadit ani připravit. Problémy se objevily už při vyřizování stavebního povolení, které trvalo více než dva roky. Dnes už bývalý majitel, který získal v restituci sousední dům a pozemek, totiž se stavbou nesouhlasil a opakovaně se odvolával proti rozhodnutí stavebního úřadu. Nakonec krajský úřad v roce 2007 rozhodnutí o povolení stavby potvrdil a mohlo se začít s jejími přípravami. Zahájena byla na podzim roku 2008 po získání státní dotace. V dalších letech se bohužel vlivem krize přísun státních peněz zastavil, a proto obec stavbu financovala z vlastních prostředků. Při samotné stavbě došlo k mnoha změnám oproti původnímu projektu, který vznikl už v roce 2004.
Celkové náklady na postavení a vybavení tělocvičny činí 29 milionů korun. Z toho státní dotace 7 milionů korun. Stavbu bylo možné dokončit, aniž si obec vzala úvěr. To bylo možné jen díky dobrému hospodaření obce v posledních letech.

(redakčně zpracováno)

24.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

Dračí lodě na Pastvinách napsaly svou desátou kapitolu.

OBRAZEM: Pastvinami zněly bubny dračích lodí

Druhá porážka. Ústí podlehlo silným Jirnám

Ústí nad Orlicí - Těžký los si vybírá svou daň. Fotbalisté Ústí nad Orlicí prohráli na domácí půdě s vítězem posledních dvou ročníků ČFL 0:3. Zápas sledovala fantastická návštěva.

S návštěvností to letos není slavné, shodují se koupaliště

Pardubický kraj – Počasí jako na houpačce, pár dní vedra a hned citelné ochlazení. To je obrázek letošního léta, který se podepisuje i pod návštěvností koupališť a aquaparků v celém kraji.

Město rozsvítí čelovky běžců

Lanškroun – Čelovky, to je povinná výbava běžců, kteří se dnes zúčastní Nočního běhu Lanškrounem o pohár starosty města. Start bude od 22 hodin na zámku. Běžce zaregistrovává pořadatelské Kulturní centrum. Vypsáno je několik kategorií. Děti poběží 500 metrů, dospělí 5 kilometrů. 

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení