VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městečko mých vzpomínek

Mladkov - Léto rozevřelo náruč pohodových dní a láká k toulkám po té nádheře české krajiny. Rádi se vracíme do míst, kde nám bylo báječně, a já nejsem jiný.

13.8.2017
SDÍLEJ:

Foto z návštěvy Orlických hor.Foto: Vladimír Mejstřík

Tak jsem obul své toulavé boty a vyrazil do Orlických hor. Při sjíždění z vrchu Adam jsem v Petrovičkách měl v úmyslu posedět při občerstvení v chalupě „Pod Adamem“. Čekalo mě nemilé překvapení. Objekt TJ Sokola Mladkov je již několik let mimo provoz. Kolik nádherných akcí jsem v této chalupě v minulosti zorganizoval. To všechno odnesl čas. Chalupu teď hlídá kamenný sokol, který pamatuje lepší časy.

Hodně zklamaný jsem dojel do Mladkova, kde jsem si zlepšil náladu v kavárničce Devítka. Podnik vedou manželé Celbovi již dva roky. Jsou to horalé, kteří k vzorné obsluze přidají i pár informací o zajímavostech Mladkova.

Nedaleko kostela je umístěn Vodní kámen, který je vyzdoben a instalován bratry Václavem a Janem Matějkovými. Také se s obecním úřadem zasloužili o opravu kapličky. Inu horská obec je taková velká rodina. To všechno jsem vyslechl při příjemném posezení v této kavárničce.

Svět kolem nás je v neustálém pohybu. Co čas vezme, již nikdy nevrátí. Zůstávají nám jen fotografie a vzpomínky. Z mého výletu do Orlických hor jsem si přivezl dobrou zkušenost, že dobrý člověk ještě žije a je ochoten přispět svoji prací k zlepšení svého okolí. Orlické hory si to zaslouží.

Foto z návštěvy Orlických hor.

Vladimír Mejstřík, Hradec Králové

Autor: Redakce

13.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nový povrch na hřišti v Dlouhoňovicích.

Vyměnili asfalt za plast

O letohradské hodiny se stará věžník Vlastimil Janoušek.

Hodiny rušily hosty hotelu, tak je věžník na noc "uspává"

S občany proberou strategický plán

Králíky /Krátce/ – V Králíkách vzniká nový strategický plán města. Radnice se u této příležitosti chce setkat s občany a starostka Jana Ponocná je prostřednictvím Facebooku a webu města pozvala na schůzku, která se má uskutečnit ve středu 6. září od 16.30 v prostorách školní jídelny.

Podvodníci vylákali od seniorek statisíce korun

Moravskotřebovsko – Varování před podvodníky nezabírají. Alespoň podle dalších případů podvodů, které se staly během jediného dne. Na lep podvodníkům sedly ženy ve věku 62 a 89 let. Dohromady přišly o 288 tisíc korun. Oba případy v současné době intenzivně řeší svitavští kriminalisté. 

Pochod přilákal dvě stě lidí

Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.

Litomyšl se vyjádřila k trase dálnice D35

Litomyšl – Jako blesk z čistého nebe přišlo usnesení rady města, která se sešla v pondělí kvůli trase dálnice D35 v okolí Litomyšle. Vedení města se přiklonilo k „variantě 0“, kterou preferuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy. Ještě začátkem měsíce starosta Radomil Kašpar tvrdil, že k výběru varianty trasy se vyjádří zastupitelstvo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení