VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koledy budeme zpívat i před letošními Vánocemi. Věříme, že se k nám opět přidáte

Orlickoústecko – Na redakci Orlického deníku se stále obracejí někteří ze čtenářů s dotazy, zda a pokud ano, tedy kdy se letos uskuteční společné zpívání koled v rámci projektu regionálních Deníků Česko zpívá koledy. Všechny dosavadní příznivce našeho společného zpívání můžeme znovu ujistit, že koledy zpívat budeme!

1.11.2014
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy ve Vysokém Mýtě.Foto: Aleš Felgr

Termín je již daný, malí i velcí zpěváci se sejdou na mnoha místech celé České republiky ve středu 10. prosince, zpívání vybraných koled pak začne v šest hodin večer. Podobně jako v minulých letech by měly Deníky vydat zpěvníček, podle kterého bude celý „velký český sbor" zpívat.
V loňském roce měl projekt Česko zpívá koledy na Orlickoústecku mimořádný ohlas. Především díky mnoha nadšencům se v jeden čas zpívalo na jedenácti místech okresu: v Lanškrouně, Mladkově, Českých Heřmanicích, Lukavici, Vysokém Mýtě, Žamberku, České Třebové, Helvíkovicích, Sopotnici, Lichkově a Brandýse nad Orlicí. Všude vládla hezká atmosféra a v podstatě všichni účastníci si slíbili, že se ke společnému zpívání koled sejdou i letos. Věříme, že jim toto přesvědčení vydrželo, a těšíme se, že do toho s námi půjdou i v letošním prosinci. Takže posíláme vzkaz všem, kdo se k nám chtějí přidat: Poznamenejte si ve svých kalendářích datum 10. prosince. Zamyslete se nad tím, jakým doprovodným programem byste dokázali zpívání koled zpestřit. A dejte vědět naší redakci, ať můžeme rozjet propagaci a rozsvítit vám hvězdičku na mapě míst, v nichž se bude zpívat, kterou najdete na webu Deníku. Vždyť společné zpívání je hezká věc! Zvlášť pak v krásné předvánoční době. Pokud nás ještě přibude, budeme jen a jen rádi.

Už je vás čtrnáct, máme z toho velkou radost

V úterý jsme informovali o tom, že se dosud ke zpívání koled, které se uskuteční 10. prosince, přihlásili v České Třebové, Žamberku, Helvíkovicích, Lukavici, Brandýse n. O., Českých Heřmanicích, Sopotnici, Černovíru, Mladkově, Libchavách a Vysokém Mýtě. Toto číslo ale není konečné, ke zpívání se hlásí také v Lichkově, Dolní Čermné a Jablonném nad Orlicí. Je nás tedy už čtrnáct. Příznivci společného zpívání koled se mohou stále hlásit buď v redakci Orlického deníku, nebo na webových stránkách www.denik.cz . A které koledy se letos budou zpívat? Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel a Pásli ovce valaši. Na závěr pak písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Autor: Redakce

1.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pietní připomenutí 75 let od vyhlazení osady Ležáky.
15

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Ilustrační foto.

Morové sloupy projdou rukama restaurátorů

Na Burze filantropie rozdali 275 000 korun

Pardubický kraj, Hlinsko - Rekordní suma pomůže šesti neziskovým organizacím.

Lanšperským panstvím putovali pěšky i na kole

Ústí nad Orlicí - Poslední červnovou sobotu se konal 10. ročník pěší, cyklo a in-line akce Lanšperským panstvím - Orlickým cyklo & in-line královstvím. Letošního ročníku se zúčastnilo 55 cyklistů a turistů.

Černý výr odletěl do Polska

Černovír - V sobotu proběhl v Černovíru již XXVI. ročník hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen O černého výra. Zapojilo se 28 družstev.

Otázka na víkend: prodej alkoholu na sportovištích

Orlickoústecko - Protikuřácký zákon omezuje i prodej alkoholu na sportovištích. Stanovuje limit 4,3 procenta alkoholu, takže „panáka" či „jedenáctku" pivo si už fanoušci nedají. Je to dobře?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies