VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnazisté mezi odpadky aneb Exkurze do Ekoly

Napsali jste nám

31.10.2014
SDÍLEJ:

Gymnazisté na exkurzi v Ekole v Českých Libchavách.Foto: archiv školy

V zájmu rozšiřování všeobecných znalostí vyrazila naše třída 24. září 2014 a o dva dny později i 2. B na exkurzi do Ekoly v Českých Libchavách. Úkolu doprovázet 4. B se statečně ujali páni profesoři Růžička a Holásek, kteří toho však určitě zalitovali hned v okamžiku, kdy se minutu před plánovaným odjezdem dozvěděli, že jeden z našich dosud nepřítomných spolužáků „už běží". Díkybohu doběhl včas a i když řidič autobusu nejprve vypadal, že by nám nejradši zabouchl dveře před nosem a ujel, nakonec jsme v plném počtu nastoupili a vydali se na cestu. S 2. B cestovaly paní profesorky Kroulíková a Šmétková a jejich cestování probíhala v naprostém klidu.

Když jsme dorazili do Ekoly, hned se nás ujali dva zaměstnanci, kteří nás postupně provedli celým areálem. Ukázali nám místo, kde se přijímá odpad, stanoviště kontejnerů, kompostovací plochu, biodegradační plochu a sklad nebezpečných odpadů. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí třeba o výrobě elektřiny z metanu, který se ve skládce vytvoří. Nakonec jsme měli možnost se jako celá třída i s kantory zvážit a s potěšením jsme zjistili, že do hmotnosti nákladního auta máme pořád docela daleko. Přímo na skládce jsme pozorovali těžkou techniku a jedno projíždějící auto za druhým, což nás dost překvapilo, jak může být na kopci odpadků rušno.

S čerstvě nabytými znalostmi a zablácenými botami jsme se vydali zpět na autobusovou zastávku a do školy. Myslím, že tato exkurze byla přínosná nejen pro ty z nás, kteří uvažují o popelářské kariéře, a i když nám počasí zrovna nepřálo, těch mírných omrzlin určitě nikdo nelitoval. Anna Mlynářová 4. B

Gymnazisté na exkurzi v Ekole v Českých Libchavách.

Autor: Redakce

31.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Chodec zemřel po střetu s autem

Ilustrační foto.

Ředitelé se sešli na hradě

Peníze na odkup spalovny zastupitelé opět neschválili

Pardubice - V patové situaci zůstávají pardubičtí zastupitelé i po svém čtvrtečním zasedání. Znovu totiž neschválili peníze na odkup spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. A to i přesto, že na minulém jednání její odkup odsouhlasili.

Svět si připomíná 75 let od vypálení osady Ležáky

Pardubický kraj, Ležáky - Pietní vzpomínka k 75. výročí vyhlazení osady Ležáky se uskuteční v neděli. Program začíná o půl deváté mší. Na devátou se začnou sjíždět hosté a postupně se řadit do průvodu, aby v deset hodin dopoledne mohlo za doprovodu vojenské kapely začít kladení věnců u pomníku „Kniha obětí".

Chrudim zvažuje přijetí až stopadesátimilionového úvěru

Pardubický kraj, Chrudim - Město Chrudim by si mohlo v příštím roce nebo v roce 2019 nabrat nové úvěry v celkové výši až 150 milionů korun. Uvedlo to vedení radnice po jednání zastupitelstva, na kterém byl v tomto týdnu projednán a schválen střednědobý výhled města do roku 2021.

Na okraji Pardubic roste kukuřičné bludiště

Pardubice - Na první pohled se na kraji Pardubic nedaleko letiště nachází obyčejné pole oseté kukuřicí. Mezi rostlinkami si však lze všimnout dřevěných destiček a infostánku. Pole ukrývá také desítky spletitých cest, ty tvoří kukuřičné bludiště plné úkolů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies