VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co psal Informační servis OF před dvaceti lety

Orlickoústecko - Informační servis OF Ústí nad Orlicí č. 9 (21. 12.).

22.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Připomínáme, že schůzka zástupců městských a místních OF našeho okresu se koná ve středu 27. 12. 1989 od 16.00 hodin v modrém salónku Kulturního domu SKP Ústí nad Orlicí.

Zpráva o rumunském teroru nás zcela zdrtila. Tisíce mrtvých a cynické prohlášení rumunského diktátora (jak podobné s prvním vystoupením p. Pitry, prohlášením vlády a PÚV KSČ po 17. listopadu). Když se dnes díváme na kazety zákroků z ledna nebo listopadu, trne nám v zádech, že tak jak Rumunsko jsme mohli dopadnout i my. Bůh nás ráčil uchovat, jak by řekl věřící. Chtěli bychom dodat, že jsme se uchovali sami, kultura našeho lidu, našich studentů, inteligence a dělníků, Kultura, kterou v nás nikdo nezničil. Rumunským lidem posíláme nejhlubší soustrast s oběťmi a zároveň naši posilu ve spravedlivém boji proti teroru, brutalitě a fašismu, který jejich zemi zachvátil.

Kdo na jejich místa
Prožíváme dobu vzrušených petic. Na prvních místech jsou dnes podpory Václava Havla za prezidenta republiky a odvolání poslanců, těch, kteří se zkompromitovali. Měli bychom se ovšem zamyslet, kdo by měl nastoupit na jejich místa. Koho by organizace, strany i Občanské fórum mohlo navrhnout např. k doplňovacím volbám, koho doporučit za funkcionáře státní správy. Není to snad〜né se rozhodnout, ale lidé, kteří získají důvěru většiny a mají takový kredit, že by jejich kandidatura pomohla řešit současnou situaci – ještě před svobodnými volbami, by neměli váhat a myslet jen na sebe. Jde přece o budoucí život nás všech.

Jak bude vypadat Úfórum
Ústecký pátečník s názvem Úfórum bychom chtěli vydávat od 5. 1. 1990. V nákladu 1.500 ks, v rozsahu 12 stran A4 zřejmě za 2 Kčs. Dnes zatím připravujeme tvář tohoto nezávislého městského týdeníku, který zatím budeme vydávat pod patronací SKP. Přemýšlíme o grafické úpravě, o způsobu práce redakce, tisku, o jeho rozšiřování. Rádi bychom, aby Úfórum bylo pravidelně každý pátek na stáncích PNS. Chceme vás ale požádat, abyste už dnes neváhali a posílali příspěvky, zatím na adresu: Občanské fórum, Smetanova ulice 615, Ú.O. Chceme, aby náš týdeník obsahoval zprávy a zajímavosti o událostech, o tom, co se chystá, stanoviska, názory, kritiku, pozvánky na kulturní a společenské pořady, na sportovní utkání, do kina. Úfórum bude otevřené všem, protože to budou noviny Oušťáků (za prozatímní redakční radu Alexandr Gregar, Karel Jaroš, Eduard Prax, Karel Pokorný).

Havel v Ústí nad Orlicí
Divadelní soubor Vicena měl tento záměr už dlouho. Ale zmínit se jen o tom, že by uvedl některé z děl V. Havla, bylo před 17. listopadem cestou k rozpuštění souboru (nebo aspoň jednotlivců). Teď si to vynahradíme. V průběhu svátků začne soubor zkoušet Havlovu první hru „Zahradní slavnost“ a rád by ji ústeckému publiku předvedl brzy na jaře.

22.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Městský úřad Lanškroun. ilustrační foto.

Lanškroun staví „kulturák“

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Oheň (bez)naděje putuje z Ležáků až do Polska

Pardubice - Památku dětí z Ležáků a Lidic a osud Jiřího Potůčka uctil sedmý ročník projektu Oheň (bez)naděje, pořádaný Československou obcí legionářskou.

Vítězný španělský konec šampionátu, Češky třinácté

Praha/ Východní Čechy - Basketbalový svátek v Česku je minulostí. Evropský titul patří Španělkám, které ve finále smetly Francouzky. A kdo z výběru šampionek vyčníval? Mimo jiné i Laia Palauová, jež se rozloučila s Prahou symbolicky - opouští USK a bude hrát v Austrálii.

Pardubické letiště ožije

Východní Čechy, Pardubice - Pardubické letiště má opět plné hangáry.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies