VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

30.7.2017

Ve zkratce: Fontánu museli opravit

Ústí nad Orlicí /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Fontána, která ve vedrech láká k osvěžení v ústecké ulici T. G. Masaryka, byla na čas vyřazena z provozu. Způsobily to přívalové deště, kvůli kterým nateklo do technologické části, která řídí barevné gejzíry vody.

30.7.2017

Do hor sandály nepatří, radí horská služba

Jeseníky, Dolní Morava - Více než dvě stovky úrazů ošetřili letos záchranáři z horské služby v Jeseníkách. Turisty mířící do hor varují před přeceňováním sil a také doporučují vhodnou výstroj, především obuv.

30.7.2017

Vtip týdne

30.7.2017

Ve zkratce: Soutěží o titul infocentra roku

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Čtrnáct „íček“ v okrese sbírá hlasy v soutěži Informační centrum roku.

30.7.2017

Valdštejnova ulice ožila sousedskou slavností

Králíky - Skvělý způsob, jak si zpestřit sobotu a navíc se dozvědět něco z historie, vymysleli obyvatelé ulice Valdštejnovy v Králíkách.

30.7.2017

Jubilejní dvacátá Cihelna se blíží

Králíky - Letošní jubilejní ročník vojensko - historické akce Cihelna se přenese do roku 1945.

30.7.2017

Studánku čeká tradiční pouť

Anenská Studánka - V neděli se uskuteční tradiční Anenská pouť v Domově u studánky.

29.7.2017

Ve zkratce: Sbírají připomínky k řádům

Ústí nad Orlicí /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Městský úřad informoval občany, že mohou do 28. srpna posílat na radnici konkrétní návrhy nebo připomínky k autobusovým jízdním řádům.

29.7.2017

Koupání v přírodě je bez problémů

Orlickoústecko - Přírodní koupaliště na Orlickoústecku jsou vhodná ke koupání. Jak informuje na svých stránkách Krajská hygienická stanice Pardubického kraje, na začátku týdne se odebíraly vzorky z rybníku Dlouhý v Lanškrouně, byly v pořádku.

29.7.2017

V Sopotnici budou opět péct chleba

Sopotnice - Farskou zahradou se v sobotu bude linout vůně sopotnického chleba, připraveno je další z pravidelných pečení v replice gotické dřevem vytápěné chlebové peci.

28.7.2017

Na co kam: Vonwillerka uctí Tarantina

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Vonwillerku v Žamberku čeká v sobotu od 19 hodin večírek ve stylu věhlasného Quentina Tarantina.

28.7.2017

Otázka pro... náměstka nemocnice Jiřího Řezníčka

Ústí nad Orlicí - Jak Orlickoústecká nemocnice zvládá prázdninový provoz, jsme se zeptali Jiřího Řezníčka, náměstka pro léčebnou péči v této nemocnici.

28.7.2017

Na hradě vykopali zdi. A našli mince i třmen

Brandýs nad Orlicí /FOTO/ - Jindy poklidná zřícenina brandýského hradu, jejíž ticho sem tam protnou hlasy turistů, v červenci ožila. Na deset dnů se tu usídlili archeologové z mýtského regionálního muzea. Našli řadu zajímavých nálezů.

28.7.2017

Zelené stánky prozradily stav zdraví

Letohrad - Měření tlaku, BMI, test životního stylu či Harvard step test. To vše nabídla netradiční Výstava zdraví, která ve středu před polednem zaplnila část náměstí v Letohradu.

28.7.2017

Ve zkratce: Nad Bažantnicí se začíná stavět

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Posledních jedenáct volných pozemků pro stavbu rodinných domů momentálně zbývá v nové lokalitě bydlení Nad Bažantnicí, která vzniká v Letohradu.

27.7.2017

Vody bude víc, těší se Knapovec

Ústí nad Orlicí - Místní část Knapovec v Ústí nad Orlicí se už léta potýká s nedostatkem vody. Stávalo se, že z kohoutků netekla voda, místní museli pitnou vodou šetřit, zakázáno bylo napouštění bazénů nebo zalévání zahrádek. Problém s nedostatečnými zdroji řeší nový vodojem, po stavební stránce je už hotov.

27.7.2017

Letní tábor pro děti ze základních škol opět zabodoval

Ústí nad Orlicí - Na orlickoústecké „umprumce“ je živo i během prázdnin.

26.7.2017

Obří žirafu obléknou do svěžích barev

Žamberk - Žamberský komín nepřehlédnete, a to nejen kvůli výšce. Pozornost přitahuje obří žirafa namalovaná na obvodovém plášti. Měří úctyhodných padesát metrů. Zářit do dáli bude ještě víc, protože dostává nový nátěr.

26.7.2017

Po objížďkách opraví silnice

Jablonné nad Orlicí - Dlouhé měsíce museli řidiči kvůli rekonstrukci mostu v Jablonném nad Orlicí směrem na Mistrovice po objízdných trasách. Ty tak dostaly pořádně na frak a řidiči volali po jejich opravě.

26.7.2017

Začal u šachovnice. „A už jsem se dláta nepustil,“ usmívá se řezbář Martin Petr

Letohrad /ROZHOVOR/ - Buk červený na nádvoří letohradského zámku je dávno minulostí, od dubna se tu ale oblíbeným místem pro fotografie svatebčanů staly sochy novomanželů. Jejich autorem je Martin Petr, který bydlí v Letohradu na Kunčicích a vyřezávání soch je pro něj relaxem po náročné práci.

26.7.2017

Nabídnou lidem prověrku zdraví

Letohrad - „Dejme šanci svému zdraví“, to je podtitul středeční Výstavy zdraví, která se koná od 11 do 17 hodin v Letohradu u Kulturního centra na Václavském náměstí, v případě deště pak v arkádách zámku.

25.7.2017

Ze sýpky chtějí „íčko“ s expozicemi řemesel

České Heřmanice - Ještě donedávna si v ní pavouci v poklidu splétali své pavučiny, teď se ale pomalu začíná probouzet k životu. Řeč je o barokní sýpce, která stojí v centru Českých Heřmanic více než dvě stě padesát let.

25.7.2017

Králický řopík je otevřen každý den

Králíky - Každý den bude od tohoto úterý do 6. srpna otevřeno Muzeum opevnění Králický řopík. Představuje objekt lehkého opevnění nového typu vz. 37 (lidově zvaný řopík) v pokročilém stádiu rekonstrukce.

24.7.2017

Výročí připomenou slavností v ulicích

Králíky - 440 let od chvíle, kdy Zdeněk z Valdštejna koupil město Králíky a okolní obce, si v sobotu připomenou Králičtí. Od 13 hodin je připraven pestrý a nabitý program, a to nejen ve Valdštejnově ulici.

24.7.2017

„Opatrně!“ varují piráty silnic

Pardubický kraj - Kraj spustil kampaň „Řiďte tak, aby nikdo nikomu nechyběl“.

23.7.2017

Vtip týdne

23.7.2017

Letohrad patřil extralize hasičů, bojovalo se na Kunčicích i na Orlici

Letohrad - Dvoudenní maraton extraligových bojů za sebou mají dobrovolní hasiči, kteří vyrazili na soutěž do Letohradu. 

23.7.2017

K seniorům zavítal biskup Vokál. Vysvětil obraz i křížovou cestu

Vysoké Mýto - Vzácnou návštěvu přivítali ve čtvrtek klienti domova pro seniory Ledax ve Vysokém Mýtě. Při krátké bohoslužbě tu totiž obraz Nanebevzetí Panny Marie od Filipa Dvorského a křížovou cestu v místní kapli vysvětil královéhradecký biskup Jan Vokál. Místní domov navštívil už podruhé.

23.7.2017

V zámeckém parku začaly klokaní námluvy

Letohrad - Klokanice Růženka a Bibi Olympia mají ženicha! „Malý klokan dorazil do Letohradu ze soukromého chovu v Sokolově a po několikahodinové jízdě si zvyká na nový výběh,“ sdělil Zdeněk Tomka, předseda letohradských chovatelů.

23.7.2017

Na jarmarku mlátili slámu a vyráběli mýdla

České Heřmanice – Ačkoli jeho začátek poznamenal déšť, nakonec se vydařil. Řeč je o jarmarku, který poprvé uspořádali v Českých Heřmanicích. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení