VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

9.6.2017

Budova kina omládne. Mohlo by v ní být i muzeum

Červená Voda - Ještě loni budově bývalého kina v Červené Vodě hrozilo stržení, zastupitelé ale vzhledem k její historické hodnotě nakonec zvedli ruku pro kompletní rekonstrukci. Nepromítá se tu už patnáct let a budova v centru obce postupně chátrala.

9.6.2017

Rozhledna zůstala po zimě zavřená. Lázek změnil majitele

Lázek - Rozhledna na Lázku byla během zimních měsíců zavřená a k rozčarování turistů se neotevřela ani na jaře. Už si přitom začínali zvykat, že po dlouhém úpadku mají své oblíbené vyhlídkové místo zpět.

9.6.2017

Posudky už mají. Kdo nese vinu, zatím tají

Česká Třebová - Policie má k dispozici znalecké posudky v případu zřícené střechy sportovní haly.

9.6.2017

Kostely a kaple slaví svou noc

Orlickoústecko, Svitavsko - Pětadvacet míst na Orlickoústecku a Svitavsku se ponoří do slavnostní atmosféry. V pátek je Noc kostelů.

8.6.2017

Ze zbrojnice bude policejní služebna

Dolní Morava - Požární zbrojnice v Dolní Moravě se promění na policejní služebnu, stane se tak na základě dohody zástupců obce a Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Ve středu o tom informoval Pardubický kraj, který chce přispět částkou 200 tisíc korun.

8.6.2017

Se senior dopravou i v pozdějších hodinách

Orlickoústecko - Senior doprava funguje na území okresu již v pěti městech. Využít ji mohou občané v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Vysokém Mýtě a Lanškrounu. Posledním městem, které se k této službě připojilo, byla Choceň a senior doprava tam funguje již dva měsíce, prozatím ve zkušebním provozu.

8.6.2017

Na tábor lákají kouzly i zvířaty. Místa jsou

Orlickoústecko, Svitavsko - Nabídka táborů se rozrůstá. Vyrazit na něj mohou i rodiče.

8.6.2017

„Umprumka“ slaví výročí

Ústí nad Orlicí - Orlickoústecká „umprumka" slaví 125 let od založení. Ve čtvrtek začne hlavní část oslav.

8.6.2017

Město zřídilo schránky důvěry. Čas ukáže, co vše v nich skončí

Lanškroun - Radnice v Lanškrouně si pořídila nového pomocníka pro komunikaci s občany - schránky důvěry. Jsou na dvou místech ve městě, v Lorencově aleji a u Konzumu. Vzhledem se podobají poštovním schránkám.

7.6.2017

V kostce z regionu: Obnovený pochod

Orlickoústecko, Dolní Dobrouč /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V sobotu se koná 8. ročník obnoveného turistického pochodu Přes kopce a dolíky. Start je mezi 8. a 10. hodinou ze sportovního areálu „Na šejvě". Připraveny budou krátké i delší tratě pro pěší a cyklisty, nechybí ani pestrý doprovodný program včetně taneční zábavy.

7.6.2017

Aquaparky jsou přichystány, letní radovánky mohou začít

Orlickoústecko, Svitavsko - Počasí letos dává Čechům zabrat, po dlouhé zimě se ale většina z nich těší na léto. Kabáty leží na dně skříní a kdo plánuje nákup plavek, neměl by otálet. Na některých koupalištích je sezona zahájena, jinde finišují přípravy.

7.6.2017

Cenu města Letohradu dostali dva Václavové: moderátor a imitátor

Letohrad - Jako každý rok, i letos zahájilo Mezinárodní hudební festival v Letohradu tradiční udělení ceny města.

7.6.2017

Choceň slaví kulaté výročí

Choceň - Choceň si připomíná 790 let od první písemné zmínky o městě. Pod hlavičkou oslav se v příštích dnech uskuteční Skorofestival tance 2017, který odstartuje ve středu od 20 hodin na nádvoří zámku představení tanečního oboru ZUŠ Choceň a tanečního souboru Prozatím.

7.6.2017

Prověřili kvalitu nemocnice

Ústí nad Orlicí - Orlickoústecká nemocnice na začátku června úspěšně prošla reakreditačním šetřením Spojené akreditační komise.

6.6.2017

Zástupci spolků a organizací slavnostně podepsali smlouvy na dotace pro rok 2017

Letohrad - Město zvolilo nový způsob předávání dotací z Fondu volnočasových aktivit. Zástupci čtyř desítek spolků a sdružení podepisovali ve středu 10. května slavnostně smlouvy o finančních příspěvcích na radnici.

6.6.2017

Vysoké kolo? Není sice bezpečné, ale ty výhledy. A duši nepíchnete

Orlickoústecko - Při páté etapě cyklotour Na kole dětem si cyklisté dali pořádně do těla. Překonali hřeben Orlických hor a výšlapů do kopců si do syta užili i na Podorlicku, třeba při zdolávání Kozlovského hřbetu. Zasloužený relax je čekal v cíli etapy v České Třebové.

6.6.2017

Nanuky dětem rozdával mrož

Ústí nad Orlicí - Ukázky práce policistů, hasičů, zdravotníků a dalších, to mohli vidět děti z ústeckých škol na pátečním Dnu dětí s IZS v ústeckém aquaparku. Přichystala ho městská společnost Tepvos. Děti si mohly vyzkoušet jízdu na segway, střelbu ze vzduchovky a potkali i mrože, který jim za odměnu rozdával nanuky.

6.6.2017

Rizikové přejezdy jsou u Vysokého Mýta a ve Svitavách

Orlickoústecko, Svitavsko - Na železnici už letos v kraji vyhaslo osm životů.

6.6.2017

Místo vlakem cestují autobusem

Vysoké Mýto - Od pondělka až do pátku 16. června se musí cestující mezi Mýtem a Litomyšlí připravit na dopravní komplikace. Místo vlaku totiž budou muset nasednout do autobusu.

6.6.2017

Alya už vyhlíží svého pána a cestu kolem světa

Letohrad - Když se 9. září roznesla zpráva, že námořní svéráz Martin Doleček ztroskotal a jeho loď je dost poničená, na jeho Facebooku se začaly hromadit vzkazy. Nezůstalo ale jen u slov.

5.6.2017

Fashion workshop přilákal a zaujal

Ústí nad Orlicí - Mladý módní tvůrce je soutěž pro žáky a žákyně základních škol, pomocí níž se na orlickoústecké „umprumce" snaží posílit zájem o obor Design oděvů, který má v souvislosti s textilními dějinami školy vůbec nejdelší tradici.

5.6.2017

První víkend bez cigaret. Restaurace zely prázdnotou

Orlickoústecko - Již několik dní platí takzvaný protikuřácký zákon, který znamená úplný zákaz kouření v restauracích, barech a hospodách. Kritici zákona si stěžují na omezování svobody, příznivci v něm vidí přínos pro zdraví obyvatel.

5.6.2017

Taneční škola uspěla na mistrovství Čech

Česká Třebová - Posledních pár víkendů cestovala Taneční škola po České republice, ve snaze uspět na taneční scéně.

5.6.2017

Ústí rozpohybují slavnosti

Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí v pondělí začínají městské slavnosti Město v pohybu - Týden dobré pohody.

5.6.2017

Do města přijede veřejná cyklotour

Česká Třebová - Město železnice se v pondělí stane cílem páté etapy charitativní akce na pomoc onkologicky nemocným dětem s názvem Na kole dětem.

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Přátelství měst připomínají kameny z Vltavy

Žamberk - Ve městě v uplynulých dnech zněla spolu s češtinou také italština nebo němčina. Žamberk hostil letošní setkání Evropského svazku měst, který spojuje sedm měst z Německa, Polska, Itálie, Maďarska, Francie a Česka.

4.6.2017

Kraj má třiatřicet nových Mlsů

Orlickoústecko - Už po jedenácté se udělovaly ceny Mls Pardubického kraje.

4.6.2017

Stovky řidičů si stále nevyměnily propadlý průkaz

Orlickoústecko - Ministerstvo dopravy letos varovalo stovky tisíc řidičů před končící platnosti jejich řidičských průkazů. Nejvíce jich přestalo platit v březnu, další budou následovat v říjnu a listopadu.

4.6.2017

Vtip týdne

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení