VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

16.8.2017

Ohlédnutí za sletem chroustů

Napsali jste nám

16.8.2017

Čadíci promítají na rynku v Mýtě

V. Mýto - Kinematograf bratří Čadíků se až do pátku usídlil ve Vysokém Mýtě. Ve středu po setmění na náměstí Přemysla Otakara II. unikátní projekt promítne úspěšnou českou komedii Teorie tygra, ve čtvrtek zahraje Trabantem do posledního dechu a v pátek se diváci mohou těšit na Řachandu. 

16.8.2017

Nová čtyřkolka pomůže na horách

Orlickoústecko /Krátce/ - Sdružení obcí Orlicko rozšířilo své vybavení. V jeho garáži od včerejška stojí nová čtyřkolka s pásy, kterou pořídilo za významné podpory Pardubického kraje. Ačkoli je léto v plném proudu, nový stroj pomůže především v zimě. „Čtyřkolka s pásy a se stopovačem doplní techniku pro úpravu lyžařských stop v oblasti Bukové hory a Suchého vrchu,“ informuje na svém Facebooku sdružení, které mimo jiné na 1. září chystá v Lukavici oslavy 25 let od svého založení. Připraven je pestrý program pro děti i dospělé. 

16.8.2017

Osvobození s vůní šeříku. Cihelna připomene rok 1945

Pardubický kraj - Letošní historická ukázka bude největší bitvou na českém území. Budou v ní tanky i letadla.

15.8.2017

OBRAZEM: Cakle hostila muzikanty

Ústí n. O. – V Ústí se zároveň s poutí konal 32. ročník hudebního festivalu Janouškovo Ústí aneb Muzikanti v Cakli. Na pódiu se střídali muzikanti, mezi nimi i pořadatel dvoudenní akce, ústecký rodák a písničkář Slávek Janoušek. 

15.8.2017

Za pivo platí čtyři krejcary. Patnáct statečných zkouší historii na vlastní kůži

Žamberk – Krok do neznáma, to byl příjezd patnácti dobrovolníků se zavázanýma očima k Vonwillerově továrně v žamberském Polsku. Od 20. července tu totiž Česká televize natáčí druhou řadu dokumentární reality show Dovolená ve starých časech, po první řadě z období protektorátu zasazenou do děje po roce 1866. 

15.8.2017

Červencová výplata: sestry mají o dva tisíce víc, ale jen některé

Pardubický kraj - Zdravotní sestry v nemocnicích, které pracují na směny u lůžek pacientů, našly na výplatních páskách za červenec o dva tisíce korun více. Dotaci na toto přilepšení poskytne ministerstvo zdravotnictví. 

15.8.2017

Hůl na premiéra. Vtip nebo originální dárek

Pardubický kraj - Dar pro prezidenta od Asociace krajů rozděluje.

15.8.2017

Noční prohlídky napíšou letošní poslední kapitolu

Letohrad /Krátce/ – V Letohradu se v pátek koná poslední z prázdninového cyklu nočních strašidelných prohlídek. Trasa vede zámeckým parkem k jeskyni a na zámek, cestou skupinky plní úkoly a potkávají strašidla. Zájemci se na ně musí objednat předem.

15.8.2017

Za prohraný soud zaplatí miliony

Lanškroun - Kauza „Gurmán“ končí, ne však soudní spory Lanškrouna. 

15.8.2017

Cukrářka: „Máslo nahradit nemohu, lidé nejsou hloupí“

Svitavy, Ústí nad Orlicí - Radikálně zvýšená cena másla některé lidi neodrazuje, jiní ho kupovat přestávají.

14.8.2017

V Černovíru budou rolovat slámu

Ústí nad Orlicí/Černovír - Obec v sobotu ožije Černovírským rolováním slámy. Netradiční závod v koulení balíků slámy pro čtyřčlenná družstva se tu bude konat již podeváté.

14.8.2017

Unikátní stodolu a špýchar obnoví Češi a Poláci společnými silami

Sebranice - Češi a Poláci si navzájem pomáhají s obnovou historických staveb. Příkladem toho je spolupráce Spolku archaických nadšenců ze Sebranic s muzeem v polské Opoli.

13.8.2017

Vtip týdne

13.8.2017

Uspořádali tábor pro děti ze znevýhodněného prostředí

Lanškroun - Tábor pro děti od 6 do 17 let ze sociálně znevýhodněného prostředí uspořádal v minulých dnech lanškrounský DDM Damián.

13.8.2017

Městečko mých vzpomínek

Mladkov - Léto rozevřelo náruč pohodových dní a láká k toulkám po té nádheře české krajiny. Rádi se vracíme do míst, kde nám bylo báječně, a já nejsem jiný.

12.8.2017

Expozici starých strojů oživil festival dobrého jídla a pití

Žamberk - Ve Vonwillerově továrně v Žamberku bylo v sobotu živo. Muzeum starých strojů ve spolupráci s Kulturním centrem Vonwillerka v bývalé Mosilaně uspořádalo premiérový Wine&Food Festival, na kterém nebyla nouze o jídla místní i cizokrajná, nechybělo ani něco sladkého na zub a pestrá byla i nabídka vín.

12.8.2017

Lukavici zdobí zlatá stuha

Lukavice - Uplynulá sobota měla v Lukavici punc slavnostního. Konalo se tu totiž slavnostní vyhlášení cen Vesnice roku Pardubického kraje, kterou se v letošním roce stala právě Lukavice - obec s více než jedenácti stovkami obyvatel ležící mezi Letohradem a Žamberkem.

12.8.2017

Turisty očekává obec Bystřec

Bystřec - Do obce Bystřec dnes zamíří turisté, koná se zde 17. ročník turistického pochodu a cykloturistiky Bystřecké kilometry.

11.8.2017

Fořtův den zabaví celé generace

Červená Voda - Ve Skiparku v Červené Vodě v pátek odstartují dvoudenní myslivecké slavnosti Fořtův den. I sedmý ročník slibuje zábavu napříč generacemi.

11.8.2017

Vzniká nová expozice o Tesle a Dioře

Lanškroun, Dzierżoniów - Tesla v Lanškrouně a Diora v Dzierżoniówě po celé generace dávaly lidem práci. Historii těchto podniků připomene nová stálá expozice. Lanškrounští ji připravují společně s partnerským městem Dzierżoniów.

10.8.2017

Dobré poštolky se vracejí... I do květináče na balkoně

Ústí nad Orlicí - Nejen dobří holubi se vrací. Na balkoně Richterových ve čtvrtém patře paneláku v Ústí nad Orlicí loni hnízdily poštolky a vrátily se i letos.

10.8.2017

Uzavírka Hrádku potrvá i v září

Hrádek - Pardubický kraj zveřejnil zprávu, že se uzavírku silnice Hrádek - Ústí nad Orlicí nepodaří zkrátit do konce letních prázdnin, jak bylo jeho cílem. Problém nastal kvůli kácení stromů, které se opozdilo o více než tři měsíce.

10.8.2017

Pozvali na další ročník Kopy

Lanškroun - Na středeční tiskové konferenci radnice zazněla pozvánka na dálkový pochod Lanškrounská kopa. Turisté a cyklisté vyrazí do okolí Lanškrouna 9. září.

10.8.2017

Dočkají se trampové stálého muzea v České Třebové?

Česká Třebová - O vlastním stálém muzeu trampové snili po mnoho generací, naději jim dává Česká Třebová, kde začíná nabývat obrysů muzeum trampingu v lokalitě Na Horách.

9.8.2017

Rostou. To je ale úroda!

Orlickoústecko - Před pár dny vyrazil do lesa Bohumil Bečička z Chocně a vrátil se obtěžkán pořádným houbařským úlovkem. K fotografii přidal i recept na houbový tatarák:

9.8.2017

Do Ústí přijela pouť. O víkendu ji doplní řemesla

Ústí nad Orlicí - Na náměstí v Ústí nad Orlicí je už vjezd autům zakázán. Začínají se stavět pouťové atrakce pro 92. ročník ústecké staročeské pouti. Ke konci týdne přibudou i stánky s pouťovým zbožím.

9.8.2017

Singletracky dostanou šanci. Ale jen z Pekláku a Zdobnice

Orlickoústecko, Svitavsko - Budování singletracků, tedy terénních sjezdových tras pro horská kola, v česko–polském příhraničí Euroregionu Glacensis ještě není zcela ztraceno.

9.8.2017

Každou středu dětem čtou knihy

Ústí nad Orlicí - Knihovna připravila pro nejmenší čtenáře na léto cyklus prázdninového předčítání, a to každou středu od 10 hodin.

9.8.2017

Jaká dopravní omezení komplikují dopravu v kraji?

Pardubický kraj - Na silnicích na Orlickoústecku natrefí řidiči na řadu uzavírek a dopravních omezení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení