VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

6.5.2017

Otázka na víkend: Do práce jen na čtyři dny?

Orlickoústecko - Česká republika patří mezi země EU s jednou z nejdelších týdenních pracovních dob. Nyní opět padl návrh na zkrácení pracovního týdne z pěti na čtyři dny. Byli byste pro?

6.5.2017

Nemocnice v Mýtě by už brzy mohla stát 'na svém'

Vysoké Mýto - Nemocnice ve Vysokém Mýtě je v očekávání několika velkých projektů.

6.5.2017

Peklák obsadí káry a bikeři

Česká Třebová - Jaro je tu a lyžařům a snowboardistům odzvonilo. Sněhovou pokrývku nahradila zelenající se tráva a oblíbený českotřebovský Bike park Peklák opět otevírá své brány.

6.5.2017

Historická technika: Vysoké Mýto rozburácí motory

Vysoké Mýto - Motorové a elektrické lokomobily, motocykly Jawa a ukázky hospodářských, elektrických a dílenských strojů, to je hlavní lákadlo třetího ročníku festivalu historické techniky Mejtské rotování.

6.5.2017

Oblíbený pochod Přes tři hrady slaví půlkulatiny s řadou novinek

Orlickoústecko - Tradiční Sopotnice, osvědčený Žampach a romantický Potštejn. To jsou tři místa pevně spjata s pochodem Přes tři hrady, jehož 45. ročník se uskuteční už v sobotu.

5.5.2017

Česká učitelka vydrží všechno (17): Syndrom květnové učitelky

Orlickoústecko - Drobné poznámky k vývoji domácího porevolučního školství.

5.5.2017

Kolik mají obce svých rodáků?

Orlickoústecko, Svitavsko - Největším počtem rodáků se pyšní Bystřec na Orlickoústecku. Téměř šedesát sedm procent z přibližně jedenácti set obyvatel obce se zde narodilo.

5.5.2017

Druhá největší turistická akce v Čechách, pochod Přes tři hrady, klepe na dveře

Orlickoústecko - Sobota 6. května bude v Sopotnici a okolí v podhůří Orlických hor ve znamení druhé největší turistické akce v Čechách - pochodu Přes tři hrady. Letos je to už 45. ročník pochodu a 33. ročník cyklojízdy v rámci této vyhlášené turistické akce. V loňském roce přesáhl počet registrovaných účastníků hranici 10.000. Každoročně narůstající účast a pozitivní příspěvky v knize dojmů svědčí o stále větší oblíbenosti této turistické akce.

5.5.2017

Na co kam: Hasiči oslaví svatého Floriána

Orlickoústecko, Choceň /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - U příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů, v pátek pořádá SDH Choceň od 9 hodin v hasičské zbrojnici den otevřených dveří, vystaví svoji techniku.

5.5.2017

Vrty ohrožují vodu. Zlikvidují je

Orlickoústecko - Svá zlatá léta mají za sebou a teď se stávají hrozbou. Řeč je o starých průzkumných vrtech, jejichž problematikou se zabývá nejen Vysoké Mýto, ale i Sdružení obcí Orlicko.

4.5.2017

Ve zkratce: V Ústí zní cizí řeči a housle

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Houslové naděje z Evropy, Asie i Ameriky se v Ústí nad Orlicí účastní 59. ročníku Kocianovy houslové soutěže. Laureáta pozná v sobotu.

4.5.2017

Otevřeli nové kontaktní místo

Lanškroun - V Lanškrouně slouží nové kontaktní místo Rodinného integračního centra v Lanškrouně, otevřeno bylo minulý čtvrtek. Pracuje na adrese B. Smetany 460.

4.5.2017

Labyrintem světa od května už zase bloudí turisté

Brandýs nad Orlicí - Přírodní labyrint, který se stal oblíbenou turistickou atrakcí, v květnu opět otevřel po zimní přestávce svou bránu. Do konce června v něm bude možné bloudit o sobotách a nedělích od 9 do 17 hodin, o prázdninách pak každý den.

4.5.2017

Do Lanškrouna na výstavu trofejí

Lanškroun - Do pátku je v prostorách Kulturního centra přístupná chovatelská výstava trofejí ulovené zvěře za rok 2016/2017 v oblasti Podorlicka (Lanškroun, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Žamberk, Králíky a Vysoké Mýto).

4.5.2017

Lidé ztratí prakticky cokoliv: snubák, protézu i bičík

Orlickoústecko, Svitavsko - Ztratit se dá cokoliv a kdekoliv. V autobuse, ve vlaku, na ulici. Od snubního prstenu až po prodejní stánek. I ty se našly v ulicích našeho regionu a pod příslušným evidenčním číslem čekají na úřadě na svého původního majitele.

4.5.2017

Přes most už auta neprojedou

Ústí nad Orlicí-Hylváty - Možné dopravní komplikace lze očekávat v městské části Hylváty. Od úterý je uzavřen pro veškerý provoz most přes Knapovecký potok. Pro chodce tu byla zřízena lávka.

4.5.2017

Červený kříž otevře své dveře

Ústí nad Orlicí - Seznámit se s činností a budovou Českého červeného kříže, to je čtvrteční nabídka pro všechny, kteří o spolku chtějí zjistit víc.

3.5.2017

Květen, majálesů čas, je tady!

Orlickoústecko, Svitavsko - Majálesy jsou charakteristické hlavně recesistickými průvody.

3.5.2017

Ohlédnutí: Prodloužený víkend s pochody

Orlcikoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V Ústí nad Orlicí pořádali ochránci přírody na prvního května pochod Brontosauří šlápoty. Šestikilometrovou trasu si prošlo 458 lidí.

3.5.2017

'Počet návštěvníků Legiovlaku graduje až teď,' říká Petr Čížek

Orlickoústecko - Legiovlak se přesunul z Letohradu do Ústí. Tým okolo velitele Petra Čížka denně provede unikátní expozicí stovky lidí.

3.5.2017

Náplastí na život v hluku bude zatím oprava silnice

Česká Třebová - Třebováci si stěžovali zastupitelům na život u průtahu městem.

3.5.2017

Událost týdne: Za své činy získají krajské ocenění

Česká Třebová - Celkem devět významných osobností a zachránců lidských životů získá od Pardubického kraje nejvyšší ocenění, jedno mimořádné poputuje i do České Třebové.

3.5.2017

Traily otevřou děti na kolech

Vysoké Mýto - Nové trailové tratě Na Vinicích v Mýtě zažijí svou soutěžní premiéru.

3.5.2017

Demise vlády je šok, shodují se lídři velkých politických stran v kraji

Pardubický kraj - Demise vlády podaná premiérem Bohuslavem Sobotkou je pro šéfy velkých stran v našem kraji překvapením. Čekali odvolání ministra Babiše i tiché smíření, ale tohle ne.

2.5.2017

Na děti ze školky čekalo milé pozvání

Helvíkovice - Když jsme probírali s dětmi téma ,,Zvířata a jejich mláďata", pozval nás tatínek Emilky na krásný dopolední výlet do chovné stanice Fitmin-Dibaq v Helvíkovicích - podívat se na jehňátka a ovečky.

2.5.2017

Czendlik: 'Zákon je na kuřáky tvrdý'

Lanškroun - Známý farář Zbigniew Czendlik se svou závislostí na cigaretách nikdy netajil. Úplný zákaz kouření v hospodách vnímá ze dvou úhlů.

2.5.2017

Bez cigarety i na diskotéku

Letohrad - Novela zákona postihne i diskotéky. Na zákaz kouření narazí například návštěvníci letohradské diskotéky Kongo, která se nachází v bezprostřední blízkosti tamního sídliště.

2.5.2017

OBRAZEM: Z pohádky do pohádky

Kunvald - V sobotu 29. dubna se v Kunvaldě konal již 20. ročník pochodu pro malé i velké „Z pohádky do pohádky".

2.5.2017

Názory podnikatelů na protikuřácký zákon se liší

Orlickoústecko - Už jen několik týdnů chybí do úplného zákazu kouření v restauracích. Jak to ale ovlivní menší podniky?

2.5.2017

Stavba nové školky v Borku je pozastavena

Česká Třebová - Třída mateřské školy v Borku se zatím připravovat nebude.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies