VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

29.8.2017

Ke kapli vedou nové schody

Žamberk - Kaplička pod Suticí na soutoku Divoké Orlice s Rokytenkou, která v sobě skrývá polychromovanou kamennou plastiku sedícího Krista z roku 1761, se dočkala nového přístupového schodiště.

29.8.2017

Netopýři krev nesají, říká zoolog Dušan Dluhonský

Pardubický kraj, Jeseníky - Kolem netopýrů se točí snad nejvíc mýtů, a to zejména o jejich vztahu s člověkem. Dříve byli létající savci spojováni s démony, kolují o nich legendy, že se zamotávají lidem do vlasů či sají krev.

29.8.2017

Chystají rozlučku s prázdninami

Orlickoústecko - Školákům odstartoval poslední týden prázdnin a některé domy dětí a mládeže chystají rozloučení s prázdninami.

29.8.2017

OBRAZEM: Javorku ovládl piknik

Česká Třebová /FOTO/ - Park Javorka v České Třebové hostil v sobotu odpoledne piknik.

29.8.2017

Rozálka denně slouží turistům

Žamberk - Do 15. září bude denně od 10 do 17 hodin otevřena Tyršova rozhledna. Říká se jí Rozálka nebo také Rozárka, má tvar husitské hlásky a je součástí výletního okruhu městem, který turisty provází zajímavými místy Žamberka.

29.8.2017

Z Ústí se vydali po stopách uprchlíků

Ústí nad Orlicí - Na dlouhou pouť se v pondělí vydala česko-lotyšská výprava mládežníků, která vyrazila z Ústí nad Orlicí do Polska po stopách moravských uprchlíků.

28.8.2017

Sdružení obcí slaví pětadvacetiny

Lukavice - První zářijové odpoledne bude v Lukavici patřit oslavám pětadvacátého výročí založení Sdružení obcí Orlicko.

28.8.2017

Převodu nemocnice brání soud

Vysoké Mýto - Plány na hladký převod budov Vysokomýtské nemocnice z města na kraj vzaly za své. Vysokomýtská radnice usiluje o to, aby městské budovy v Hradecké a Žižkově ulici bezúplatně převzal Pardubický kraj, který je má ve výpůjčce. Krajské majetkové komisi se ale nelíbí probíhající soudní spor.

27.8.2017

Laiky zaujala Hovězí bota, odborníky nožířův guláš

Přívrat – Do malé obce nedaleko České Třebové v sobotu směřovaly stovky návštěvníků. Aby také ne, zemi krále Miroslava, jak se Přívratu říká, ovládl guláš. Tradičního Guláš festivalu se zúčastnilo dvanáct týmů, z nichž rovná půlka měla ve vaření guláše na přívratské návsi premiéru. 

27.8.2017

Při Hradozámecké noci se i letos zjevila Bílá paní

Rudoltice – Hradozámecká noc se slavila i na Orlickoústecku, a to na Novém zámku v Rudolticích u Lanškrouna. 

27.8.2017

Do kina nastoupí nábytkáři

Jablonné n. O. /Krátce/  Rekonstrukce kina úspěšně pokračuje. Jak radnice informovala, do konce srpna budou hotovy stavební práce a nastoupí nábytkáři, v září budou také nainstalovány akustické panely. 

27.8.2017

Na letišti otevřeli vrata hangárů veřejnosti

Ústí nad Orlicí – Ukázky letecké techniky, seskoky parašutistů, horkovzdušný balón, letečtí modeláři i vyhlídkové lety. 

27.8.2017

Vtip týdne

26.8.2017

Nic nazmar. Staré věci nabídnou dál

Vysoké Mýto – Přeplněný sběrný dvůr by mohl být ve Vysokém Mýtě již brzy minulostí. Technické služby totiž nadchl projekt takzvaných Re-use center a chtějí ho spustit i v Mýtě.

26.8.2017

OBRAZEM: K divadlu přijelo letní kino

Ústí nad Orlicí - Park pod Roškotovým divadlem v Ústí nad Orlicí ve středu obsadil Kinematograf bratří Čadíků, kteří sem přivezli šestici filmů. Letní kino v Ústí zahájil film Trainspotting, promítá se až do pondělí, vždy od 21 hodin. 

25.8.2017

Nostalgický vlak potáhne Krokodýl

Orlickoústecko – Na Králicko v sobotu opět zamíří historický vlak. Úspěšný projekt Pardubického kraje už od června každý týden láká stovky turistů. I dnes vlak, tažený tentokrát motorovým vozem z roku 1962 zvaným Krokodýl, vyjíždí v 8.24 z České Třebové a míří až do Hanušovic.

25.8.2017

Hradozámecká noc se blíží, slavit se bude v Rudolticích a Litomyšli

Orlickoústecko - Hradozámecká noc ze soboty 26. na neděli 27. srpna představí památky v netradiční době a s netradičním programem. Osmý ročník akce se uskuteční ve více než osmi desítkách památek po celé České republice. 

25.8.2017

Do Jablonného přijela pouť

Jablonné nad Orlicí – Kolotoč, autodrom, labutě, cukrová vata i stánky s nejrůznějším zbožím i pochoutkami se nastěhovaly do Jablonného nad Orlicí. Tradiční pouť se tu koná právě tento víkend a atrakce i stánky ovládly nejen náměstí, ale tradičně i prostor pod náměstím. 

25.8.2017

Číslo dne: 478 píšťal

Králíky - Finanční sbírka na opravu varhan v Heřmanicích v projektu Vím já kostelíček narůstá. K 20. srpnu organizátorky Denisa Hejtmanská a Kristina Brůnová napočítaly 545 291 korun, což činí 95,7 procent potřebné částky. Ke stejnému dni bylo adoptováno 478 píšťal, k adopci tak zbývá ještě 37 píšťal. 

25.8.2017

OBRAZEM: Šermíři z Honoraty bojovali na Svojanově

Svojanov - Šermíři z letohradského spolku Honorata o víkendu bojovali na hradě Svojanov. Tématem byla třicetiletá válka, Honorata ale předvedla i palné zbraně. 

25.8.2017

Studenti zakusí uprchlický život

Ústí n. O. – Zatímco většina se vrací z dovolených či prázdnin a jejich pohledy směřují k začátku školy, tahle výprava se teprve balí. Na závěr prázdnin je totiž čeká pořádné dobrodružství, a to rovnou po stopách exulantů z Jednoty bratrské. „Čekám od toho, že děti vylezou od počítačů a televizí a zjistí, že ve skutečném světě je čeká dobrodružství,“ podotkl na adresu dvacítky účastníků z Čech a Lotyšska správce ústeckého sboru Dan Dostrašil.

24.8.2017

Čím hlouběji jdete do historie, tím je doba těžší a těžší

Žamberk /Rozhovor/ – Natáčení dokumentární reality show České televize Dovolená v éře páry probíhá pod bedlivým dozorem majitele Muzea starých strojů, který se sám oblékl do šatů z 19. století. MICHAL BEDNÁŘ si střihl roli mistra a natáčení si užívá. „Je to takové zpestření toho, co děláme normálně,“ říká. Pořad bude ČT vysílat příští rok.

24.8.2017

Sbírají fotografie podzimního města

Žamberk /Krátce/ – Radnice vyhlásila nové kolo fotografické soutěže, tentokrát na téma Podzimní Žamberk. „K fotografiím připojte také vaše kontaktní údaje, oceníme také krátký komentář, popisek nebo váš originální název fotky,“ vyzývá Monika Škodová z oddělení propagace. Kdo nestihne fotku odeslat dnes, nemusí chvátat, soutěž trvá až do 13. října.

24.8.2017

OBRAZEM: Prověřili zručnost i mysl

Ústí nad Orlicí-Knapovec - V Knapovci se v sobotu soutěžilo. Na kurtu, hřišti i v jeho okolí byly v rámci sportovního odpoledne připraveny soutěže na zručnost, rychlost i šikovnost. 

24.8.2017

Veřejnost hlasuje pro Stavbu roku

Orlickoústecko /Krátce/ – Na webu stavba.roku.cz stále pokračuje hlasování veřejnosti o Stavbu roku Pardubického kraje. Z okresu Ústí nad Orlicí jsou do letošního ročníku přihlášeny čtyři projekty – rodinný dům Pelinka v Žamberku, úpravna vody v Chocni, novostavba výrobního areálu jedné z firem v Ústí nad Orlicí a oprava silnice III/31514 v Lanškrouně.

24.8.2017

Ve škole od září zazní i polština

Králíky – Na chodbách středního opravárenského učiliště v Králíkách budou v halasu českých slovíček zaznívat i ta polská. Do lavic prváků totiž od září zasednou i dva učni z polského Domaszkówa.

23.8.2017

Vyměnili asfalt za plast

Dlouhoňovice – Bezmála měsíc se sportovci v Dlouhoňovicích prohánějí na novém povrchu tamního hokejového hřiště. Vedení obce dalo před asfaltem přednost plastovému povrchu, slovo dalo slovo a na konci července se tradiční Kapří pohár v hokejbalu odehrál na zbrusu novém plastu.

23.8.2017

Hodiny rušily hosty hotelu, tak je věžník na noc "uspává"

Letohrad – Ve čtvrt, v půl, ve tři čtvrtě a v celou pravidelně odbíjejí hodiny ve věži letohradského zámku. Vede k nim 117 schodů a takřka poslepu tam už trefí věžník Vlastimil Janoušek. O hodiny z roku 1868 pečuje tři roky. Ve službě vystřídal Oldřicha Valdu. Ten se o stroj staral čtyřicet let a podepsán je i pod elektronickým natahováním hodin.

23.8.2017

S občany proberou strategický plán

Králíky /Krátce/ – V Králíkách vzniká nový strategický plán města. Radnice se u této příležitosti chce setkat s občany a starostka Jana Ponocná je prostřednictvím Facebooku a webu města pozvala na schůzku, která se má uskutečnit ve středu 6. září od 16.30 v prostorách školní jídelny.

23.8.2017

Pochod přilákal dvě stě lidí

Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení