VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

12.5.2017

Do schodů si vyběhli děti i dospělí

Jablonné nad Orlicí - Květnový Běh do schodů jablonské knihovny se stal tradicí. Nechyběl ani letos, v pátek se jeho jedenáctého ročníku zúčastnilo dvaapadesát běžců. Nejmladší byla dvouletá holčička, nejstarší běžec přiznal rok narození 1961.

12.5.2017

V Ústí se utkali mladí zdravotníci

Ústí nad Orlicí - Tržná rána na ruce, střep v dlani nebo zástava dechu, to byly některé ze soutěžních úkolů, které čekaly na mladé zdravotníky během oblastního kola pořádaného Českým červeným křížem v Ústí nad Orlicí.

12.5.2017

Řidiči, v Třebovici se bude od pondělí měřit naostro!

Třebovice - Překročení maximální povolené rychlosti se řadí mezi nejčastější prohřešky řidičů. Donutit je sundat nohu z plynu se rozhodli v Třebovici u České Třebové, kde se v těsné blízkosti frekventované silnice nachází škola, hřiště i obytná zástavba.

12.5.2017

Vesnické kluby přežijí i bez Peltových peněz

Orlickoústecko - Libchavy loni dostaly od fotbalové asociace padesát tisíc. Letos ani korunu.

12.5.2017

V kostce z regionu: Soutěž hasičů slaví čtvrtstoletí

Orlickoústecko, Svatý Jiří /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Od pátku do soboty ovládne obec jubilejní 25. ročník soutěže mladých hasičů „O pohár obce Svatý Jiří".

12.5.2017

Na žebříku polezou do čtvrtého patra věže. Kdo nejrychleji?

Ústí nad Orlicí - Co nejrychleji vylézt po žebříku do čtvrtého podlaží cvičné věže, to je úkol pro účastníky šestadvacátého ročníku soutěže Orlická věž, které se každoročně účastní zhruba 130 profesionálních hasičů z celé republiky.

12.5.2017

Řady domškoláků rozšíří tři děti

Orlickoústecko - Žádné známky, žádné domácí úkoly a škola hrou, i to jsou charakteristiky alternativních škol.

11.5.2017

Hudebníci zažili svůj 'Velký den'

Bystřec - Každý z nás má právo alespoň jednou za život zažít svůj ,,Velký den". Tři studenti jablonské základní umělecké školy ho zažili 3. května, kdy je čekal absolventský koncert.

11.5.2017

Frekventovanou Hýblovu ulici otevřeli s předstihem

Česká Třebová - Provoz v centru České Třebové omezila plánovaná rekonstrukce plynovodu na hojně využívané Hýblově ulici. Po dobu tří měsíců tudy nebyl vozidlům umožněný průjezd. Oprava ale nakonec skončila o několik týdnů dřív a ulice je nyní již bez problémů průjezdná.

11.5.2017

Obchody na vsi bojují o přežití. Některé drží nad vodou dotace

Orlickoústecko, Svitavsko - Udržet prodejny na vesnicích je boj. Odhaduje se, že za posledních dvacet let bylo v Česku uzavřeno zhruba šest tisíc malých prodejen a samoobsluh.

11.5.2017

Den Země nabídne školákům zážitky i soutěže

Česká Třebová - Čtvrteční den nebude pro školáky běžným čtvrtkem. V městském parku Javorka v České Třebové se totiž uskuteční desátý ročník Dne Země, kde bude od devíti do patnácti hodin na děti čekat cesta plná úkolů a soutěží, kterou připravují místní školy a organizace.

11.5.2017

Debaty nad názvy nových ulic

Orlickoústecko, Svitavsko - Zdánlivě nejjednodušší způsob, jak vybrat název nové ulice, je pojmenovat ji po významné osobnosti. Ne vždy však panuje shoda na té správné personě.

10.5.2017

Ukončili Univerzitu třetího věku

Česká Třebová - V obřadní síni městského úřadu byla slavnostně ukončena Univerzita třetího věku. Rozloučit se s prvním ročníkem přišla většina z 45 absolventů.

10.5.2017

Park Benátky, místo pro zábavu i odpočinek

Česká Třebová - O vzniku parku Benátky blízko hokejbalového hřiště se v České Třebové hovoří již řadu let.

10.5.2017

Zemědělská škola otevřela své brány

Lanškroun, Dolní Třešňovec - Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun uspořádala tradiční Den školy a jezdecké závody v parkurovém skákání „Hliněný pohár".

10.5.2017

'Teroristé zbraně nepotřebují,' říká šéf Cihelny Marek Bartoš

Králíky - Směrnice má mít dopad na nové majitele, ti současní mohou být v klidu. „Je to diskriminace a ukázka 'kvality' návrhu," nebere si servítky ředitel Vojenského muzea a Cihelny v Králíkách.

10.5.2017

Bilance pochodu: 9619 lidí

Orlickoústecko - Pořadatelům 45. ročníku pochodu Přes tři hrady a 33. Přes tři hrady na kole bylo počasí nakloněno.

10.5.2017

Prohlédněte si návrhy Pivovarské zahrady

Lanškroun - Do 31. května budou v prvním patře radnice vystaveny práce studentů Ústavu zahradní a krajinářské architektury Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity, kteří navrhli možnou podobu Pivovarské zahrady v Lanškrouně.

10.5.2017

Česko sbírá na boj proti rakovině

Orlickoústecko - Na řadě míst ve středu bude možné potkat dobrovolníky s košíkem kvítků měsíčku lékařského, koná se Český den proti rakovině.

10.5.2017

Divoká Orlice přilákala vodáky

Orlickoústecko - Pouštění vody na Divoké Orlici pro účely závodu má již padesátiletou tradici. I letos, stejně jako v letech předchozích, si mohli ještě před zahájením závodu užít peřejí na řece i nadšení vodáci.

9.5.2017

Okno, symbol zříceniny, chtějí obnovit díky sbírce

Brandýs nad Orlicí - Letošní rok bude na zřícenině hradu v Brandýse patřit opravám jižní stěny hradu a archeologickému výzkumu sklepení.

9.5.2017

Událost týdne: Chystají se další Férové snídaně

Orlickoútecko - Na sobotu 13. května připadá Světový den pro fair trade na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů.

8.5.2017

Ústí zveřejnilo program slavností

Ústí nad Orlicí - Ústí zveřejnilo program akce Město v pohybu 2017 - Týden dobré pohody od 5. do 10. června.

8.5.2017

OBRAZEM: Otevírání Divoké Orlice

Orlickoústecko - Vodáci si dali dostaveníčko u řeky v Nekoři.

8.5.2017

Slavíme 72. výročí osvobození vlasti

Orlickoústecko - Města a obce si různými pietními akcemi připomenou 72. výročí osvobození Československa a ukončení druhé světové války.

8.5.2017

Turisty potěší podhledna, knajpoviště nebo minitrať

Orlickoústecko, Svitavsko - Vyjma památek v Litomyšli nebo dolnomoravské Stezky v oblacích nemá region turistické megahity typu Prachovské skály nebo Karlštejn. Přesto však může nabídnout řadu turistických zajímavostí pro ty, kteří s hezkým počasím začnou plánovat víkendové výlety.

7.5.2017

Půl milionu pro Horskou službu

Orlickoústecko - Pardubický kraj pokračuje ve zlepšování technického vybavení Horské služby. Mezi stanice Čenkovice a Dolní Moravu rozdělí 500 tisíc korun a dalších 100 tisíc pošle na obnovu a pořízení drobného materiálu.

7.5.2017

Vtip týdne

7.5.2017

Pochod přes tři hrady v Domově pod hradem Žampach opět zaznamenal rekordní účast

Žampach - V sobotu 6. května odstartovalo ze Žampachu rekordních 1360 pěších a cykloturistů. Žampašské startovací místo 45. ročníku Pochodu přes tři hrady v pěší turistice a 33. ročníku v cykloturistice v režii pořadatelů Domova pod hradem Žampach si získává stále větší oblibu.

7.5.2017

OBRAZEM: Třetí ročník Mejtského rotování

Vysoké Mýto - Pod záštitou ministra zemědělství se na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnil populární festival historické techniky. Návštěvníci letos mohli vidět motorové a elektrické lokomobily či také malé motocykly firmy Jawa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies