VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

10.9.2017

Kopa hlásí: 5754 účastníků

Lanškroun - Devětačtyřicátého ročníku Lanškrounské kopy se v pátek a sobotu zúčastnilo 5754 lidí. Pěších bylo 4200, nejvíce z nich se vydalo na nejkratší pětikilometrovou trasu s Pohádkovým lesem.

9.9.2017

Ministr Chvojka povede krajskou ČSSD do podzimních voleb

Pardubický kraj - Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede v Pardubickém kraji do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jan Chvojka. 

9.9.2017

K vazníkům brzy přibude střecha

Česká Třebová - Vypadalo to, že se nic neděje. Zničená hala na Skalce, na níž se před osmi měsíci, den před slavnostním otevřením, zřítila střecha, stála v blízkosti střední technické školy, aniž by si jí někdo všímal. Ve čtvrtek kolem ní ale bylo rušno, přivezli sem první z nových vazníků. Na svém místě byl krátce před polednem.

9.9.2017

Mýto slaví, zábava potrvá celý den

Vysoké Mýto - Městské slavnosti v Mýtě v sobotu vyvrcholí celodenním programem na náměstí Přemysla Otakara II., pro účinkující jsou připravena dvě pódia.

8.9.2017

Záchranáři míří do Pastvin

Pastviny - V sobotu se opět na Šlechtově palouku bude konat Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a složek integrovaného záchranného systému - záchrana na vodě.

8.9.2017

Hudba pomáhá stacionáři

Ústí nad Orlicí - Výtěžek festivalu Cakle, který se v létě konal ve vodáckém tábořišti u Ústí nad Orlicí, opět pomůže ústeckému stacionáři.

8.9.2017

OBRAZEM: Prověřili, jak umí pomoci

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Na Kociánce se konal Světový den první pomoci. Vedle zdravotníků tu byli v permanenci i hasiči, policisté, celníci, Besip a vodní záchranná služba.

8.9.2017

Na halu míří nové vazníky

Česká Třebová - Zřícená střecha nové sportovní haly v České Třebové bude brzy minulostí.

8.9.2017

Památky i centra měst slaví svůj evropský svátek

Orlickoústecko, Svitavsko - Druhý zářijový víkend je ve znamení Dnů evropského dědictví. Na Orlickoústecku a Svitavsku se do nich zapojila tři města - Žamberk, Litomyšl a Vysoké Mýto a ve všech třech je připraven nabitý lákavý program.

8.9.2017

Perner a Perner, každý jiný

Česká Třebová, Pardubice - V Pardubicích si ve čtvrtek připomněli 202. výročí narození českého projektanta a stavitele železničních tratí Jana Pernera. Součástí vzpomínkové akce bylo i vítání jeho nové sochy v prostoru přednádraží. Jan Perner má skulpturu i v České Třebové, ta však po svém instalování v roce 2010 nebyla mnohými vítána s otevřenou náručí.

8.9.2017

Choceňským zámkem projede vláček

Choceň - Prostory Orlického muzea a základní umělecké školy od pátku do neděle ovládne tradiční výstava železničních modelů a kolejišť.

8.9.2017

Na horizontu budoucnosti. Ekocentrum hostí veletrh

Oucmanice - Ještě v pátek 8. září probíhá v Ekocentru PALETA Oucmanice celostátní Veletrh ekologické výchovy. Akce se koná ve spolupráci se sdružením středisek ekologické výchovy Pavučina a pod záštitou ministra životního prostředí Richarda Brabce a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

8.9.2017

Lanškroun žije tradiční Kopou

Lanškroun - Startem nejdelší stokilometrové trasy v pátek začíná 49. ročník pochodu a cyklojízdy Lanškrounská kopa.

8.9.2017

Voliči budou v říjnu vybírat z rekordního počtu kandidátů

Pardubický kraj - Nejstarším uchazečem o post poslance je 92letý důchodce.

7.9.2017

Na kole oslaví Den regionu

Orlickoústecko - Svazek obcí Orlicko - Třebovsko opět po roce pořádá cyklistický výlet regionem.

7.9.2017

Prvňáci budou mít tabla! První představíme žáky ZŠ v Ostrově u Lanškrouna

Orlickoústecko - Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

7.9.2017

Zájmové kroužky děti rozvíjí, ale pozor na přetěžování!

Pardubický kraj - Zájmové činnosti by neměly převažovat nad těmi školními.

7.9.2017

Jitřenka poznávala Slovensko

Dolní Čermná /Píšete nám/ - K létu patří soustředění. To ví i pěvecký soubor Jitřenka z Dolní Čermné, který nakonec místo do plánovaného Splitu vyrazil o prázdninách na soustředění do slovenských Roháčů. „Ubytování jsme měli po celou dobu v Habovce, což byla paráda, protože jsme to měli všude blízko do hor, na koupání i za kulturou,“ říká Věra Hejlová. Soubor se podíval na Roháčská plesa, do termálního centra v Oravici, absolvoval horskou túru a nakonec navštívil Oravský hrad. 

7.9.2017

Pětileté děti musí do školky. Učitelé jsou pro, rodiče váhají

Ústí nad Orlicí, Svitavy - Předškoláci ve školce povinně. Zbytečnost, nebo nutnost? Zákon je podle ředitelů škol v regionu nedotažený.

7.9.2017

Ve zkratce: Letos podpoří klienty Žampachu

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Přesně za týden se v Letohradu uskuteční tradiční Běháme pro…

7.9.2017

Úspory za energie se obcím moc nevyplatily

Orlickoústecko - Obec Damníkov podvodník připravil o 140 tisíc korun.

6.9.2017

Vlaky nahradí na dva dny autobusy

Česká Třebová - Na webových stránkách města byla zveřejněna informace o výluce, která se chystá na dny 18. a 19. září od 8.55 do 20.55 hodin na trati v úseku Ústí nad Orlicí - Dlouhá Třebová.

6.9.2017

OBRAZEM: Jehnědí patřilo letadlům

Jehnědí - Letecký klub Letka Jehnědí uspořádal další slet letadel, ultra-lightů i všeho dalšího, co má křídla a létá.

6.9.2017

V Cakli otevřeli via ferratu

Ústí nad Orlicí - Ve vodáckém tábořišti Cakle u Ústí nad Orlicí se otevřela první via ferrata v Pardubickém kraji.

6.9.2017

Tesařík se dál učit nebude. Vyhnal ho horký vzduch

Vysoké Mýto - Budova Základní školy Javornického u kostela sv. Vavřince skrývala nechtěné podnájemníky. Byli jimi tesařík a dřevomorka. Spíš než po vzdělání toužili škodit. S tím je ale konec. O prázdninách je zlikvidovala speciální termosanace krovu.

6.9.2017

Peníze na navýšení platů kraje dostanou

Pardubický kraj - Vyjednávání krajů s ministerstvem práce a sociálních věcí o dofinancování deficitu na platy v sociálních službách bylo úspěšné.

6.9.2017

Rodinné centrum oslaví výročí

Ústí nad Orlicí - Rodinné centrum Srdíčko slaví desáté výročí. Na zahradě se ve středu od 16 hodin odehraje malá slavnost, na které nemohou chybět balonky a dort, zábavu zajistí i obří bublifuk.

6.9.2017

Dětem z chudších rodin dotuje obědy dobročinný projekt

Pardubický kraj - Za obědy pro školáka v Pardubickém kraji zaplatí rodiče měsíčně zhruba šest set korun, za celý školní rok vyjde stravování na částku kolem šesti tisíc korun. Pro některé rodiny to může být v rodinném rozpočtu velkou komplikací.

5.9.2017

Vysvětlí zásady první pomoci

Orlickoústecko - Série tradičních zářijových Světových dnů první pomoci odstartuje ve středu první akcí na náměstí J. M. Marků v Lanškrouně.

5.9.2017

Lanškroun vydal novou reprezentativní publikaci o svých dějinách i současnosti

Lanškroun - V lanškrounském muzeu byla v sobotu pokřtěna nová reprezentativní publikace o minulosti a současnosti města, která nese název Lanškroun město polyhistora Jana Marka Marciho z Kronlandu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení