VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

12.9.2017

Ve Vysokém Mýtě zastavila Recyklojízda

Vysoké Mýto - Sbírejte staré baterie, vyzvali v pondělí ráno účastníci Recyklojízdy školáky ve Vysokém Mýtě. Trojice na bicyklech na baterie si dala za cíl zdolat přes 700 kilometrů.

12.9.2017

Po nádvoří choceňského zámku vozil děti vláček

Choceň - Desátý ročník výstavy železničních modelů a kolejišť měl v Chocni úspěch.

12.9.2017

Prvního prezidenta připomíná pomník

Ústí nad Orlicí - Město má nejen ulici T. G. Masaryka, ale už i pomník. Instalován byl na prostranství s fontánou, do kterého ulice TGM ústí.

12.9.2017

„První figurka do betlému se vyloupla, až jsem se divil," říká řezbář Rejman

Vysoké Mýto /ROZHOVO/ - Rukama mu prošly stovky figurek do betlémů. Řezbařinu předal svým třem dcerám a nyní ke kumštu přičichlo i pět vnoučat. Řezbář Jan Rejman z Vysokého Mýta je navržen na titul Nositel tradice za výrobu betlémů. Udělat betlém byl jeho sen od klukovských let. Nyní má další. Chce dělat loutky.

12.9.2017

Stříbro a bronz putují mezi krajské hasiče

Pastviny - Mezi nejlepší záchranáře patří Žamberk a Chrudim.

11.9.2017

Kraj investuje miliony do svých nemocnic

Ústí nad Orlicí, Svitavy - Pardubický kraj investuje miliony korun do svých zdravotnických zařízení. Krajští radní projednali další pokračování rekonstrukcí v nemocnicích ve Svitavách a Ústí nad Orlicí.

10.9.2017

Školáci povinně do plavek. Pár temp zvládnou všichni

Ústí nad Orlicí, Svitavy - Od začátku školního roku je povinnou součástí výuky na prvním stupni základních škol také plavání. Ředitelé škol s touto novinkou nemají problém. Shodují se, že by každé dítě mělo umět alespoň pár temp, aby vědělo, co má dělat při pádu do vody.

10.9.2017

Vtip týdne

10.9.2017

Otázka na víkend: tentokrát na letní téma...

Orlickoústecko - Prázdniny bývají časem dovolených a odpočinku. Jaký byl váš nejlepší zážitek letošních dvou letních měsíců?

10.9.2017

Centrum Žamberka obsadily atrakce a stánky

Žamberk - Druhý zářijový víkend se v Žamberku konala jedna z posledních letošních poutí na Orlickoústecku.

10.9.2017

Kryt civilní ochrany za tři miliony nikdo nechce

Česká Třebová - Bývalý kryt civilní ochrany Javorka měl kdysi chránit obyvatelstvo při jaderném výbuchu, později byl střelnicí i nočním klubem. Teď už ho však dlouho nikdo nechce.

10.9.2017

Mistrovství na Pastvinách ovládli hasiči z Chebu, stříbro brali Žamberští

Pastviny - V sobotu se na Šlechtově palouku na Pastvinách konal další ročník Mistrovství záchranných týmů složek Integrovaného záchranného systému. Republikového souboje v několika disciplínách, který se konal v rámci projektu Bezpečné pohraničí/ Bezpieczne pogranicze, se zúčastnilo jedenáct pětičlenných týmů.

10.9.2017

Kopa hlásí: 5754 účastníků

Lanškroun - Devětačtyřicátého ročníku Lanškrounské kopy se v pátek a sobotu zúčastnilo 5754 lidí. Pěších bylo 4200, nejvíce z nich se vydalo na nejkratší pětikilometrovou trasu s Pohádkovým lesem.

9.9.2017

Ministr Chvojka povede krajskou ČSSD do podzimních voleb

Pardubický kraj - Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede v Pardubickém kraji do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jan Chvojka. 

9.9.2017

K vazníkům brzy přibude střecha

Česká Třebová - Vypadalo to, že se nic neděje. Zničená hala na Skalce, na níž se před osmi měsíci, den před slavnostním otevřením, zřítila střecha, stála v blízkosti střední technické školy, aniž by si jí někdo všímal. Ve čtvrtek kolem ní ale bylo rušno, přivezli sem první z nových vazníků. Na svém místě byl krátce před polednem.

9.9.2017

Mýto slaví, zábava potrvá celý den

Vysoké Mýto - Městské slavnosti v Mýtě v sobotu vyvrcholí celodenním programem na náměstí Přemysla Otakara II., pro účinkující jsou připravena dvě pódia.

8.9.2017

Záchranáři míří do Pastvin

Pastviny - V sobotu se opět na Šlechtově palouku bude konat Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a složek integrovaného záchranného systému - záchrana na vodě.

8.9.2017

Hudba pomáhá stacionáři

Ústí nad Orlicí - Výtěžek festivalu Cakle, který se v létě konal ve vodáckém tábořišti u Ústí nad Orlicí, opět pomůže ústeckému stacionáři.

8.9.2017

OBRAZEM: Prověřili, jak umí pomoci

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Na Kociánce se konal Světový den první pomoci. Vedle zdravotníků tu byli v permanenci i hasiči, policisté, celníci, Besip a vodní záchranná služba.

8.9.2017

Na halu míří nové vazníky

Česká Třebová - Zřícená střecha nové sportovní haly v České Třebové bude brzy minulostí.

8.9.2017

Památky i centra měst slaví svůj evropský svátek

Orlickoústecko, Svitavsko - Druhý zářijový víkend je ve znamení Dnů evropského dědictví. Na Orlickoústecku a Svitavsku se do nich zapojila tři města - Žamberk, Litomyšl a Vysoké Mýto a ve všech třech je připraven nabitý lákavý program.

8.9.2017

Perner a Perner, každý jiný

Česká Třebová, Pardubice - V Pardubicích si ve čtvrtek připomněli 202. výročí narození českého projektanta a stavitele železničních tratí Jana Pernera. Součástí vzpomínkové akce bylo i vítání jeho nové sochy v prostoru přednádraží. Jan Perner má skulpturu i v České Třebové, ta však po svém instalování v roce 2010 nebyla mnohými vítána s otevřenou náručí.

8.9.2017

Choceňským zámkem projede vláček

Choceň - Prostory Orlického muzea a základní umělecké školy od pátku do neděle ovládne tradiční výstava železničních modelů a kolejišť.

8.9.2017

Na horizontu budoucnosti. Ekocentrum hostí veletrh

Oucmanice - Ještě v pátek 8. září probíhá v Ekocentru PALETA Oucmanice celostátní Veletrh ekologické výchovy. Akce se koná ve spolupráci se sdružením středisek ekologické výchovy Pavučina a pod záštitou ministra životního prostředí Richarda Brabce a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

8.9.2017

Lanškroun žije tradiční Kopou

Lanškroun - Startem nejdelší stokilometrové trasy v pátek začíná 49. ročník pochodu a cyklojízdy Lanškrounská kopa.

8.9.2017

Voliči budou v říjnu vybírat z rekordního počtu kandidátů

Pardubický kraj - Nejstarším uchazečem o post poslance je 92letý důchodce.

7.9.2017

Na kole oslaví Den regionu

Orlickoústecko - Svazek obcí Orlicko - Třebovsko opět po roce pořádá cyklistický výlet regionem.

7.9.2017

Prvňáci budou mít tabla! První představíme žáky ZŠ v Ostrově u Lanškrouna

Orlickoústecko - Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

7.9.2017

Zájmové kroužky děti rozvíjí, ale pozor na přetěžování!

Pardubický kraj - Zájmové činnosti by neměly převažovat nad těmi školními.

7.9.2017

Jitřenka poznávala Slovensko

Dolní Čermná /Píšete nám/ - K létu patří soustředění. To ví i pěvecký soubor Jitřenka z Dolní Čermné, který nakonec místo do plánovaného Splitu vyrazil o prázdninách na soustředění do slovenských Roháčů. „Ubytování jsme měli po celou dobu v Habovce, což byla paráda, protože jsme to měli všude blízko do hor, na koupání i za kulturou,“ říká Věra Hejlová. Soubor se podíval na Roháčská plesa, do termálního centra v Oravici, absolvoval horskou túru a nakonec navštívil Oravský hrad. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení