VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

22.7.2017

Netradiční hasičské závody Pod Černým lesem

Žamberk - O pohár starosty města Žamberka se dnes soupeřilo při netradičních hasičských závodech na louce u koupaliště Pod Černým lesem.

22.7.2017

Výstřely z Lanšperku zněly do dáli

Lanšperk - Zříceninu hradu Lanšperk obsadili šermíři. Spolek Honorata tu v sobotu uspořádal další ročník Lanšpereckého šermování, které přilákalo nejen rodiny s dětmi. 

22.7.2017

Na Lanšperku budou řinčet meče

Lanšperk - Jindy poklidná zřícenina hradu Lanšperk v sobotu ožije. Spolek Honorata tu pořádá další ročník Lanšpereckého šermování.

22.7.2017

Na rynku bude řezbář i kolo štěstí

České Heřmanice - Městys na Vysokomýtsku tuto sobotu pořádá Staročeský pouťový jarmark, který vedle řady stánků s jarmarečním zbožím nabídne i ukázky řemesel a šikovných ručiček: mlatce, kováře, řezbáře, šperkaře i perníkáře, švadlenky, bylinkářky i loutkářky.

22.7.2017

Poměří síly v požárním útoku

Letohrad - Voda, hadice, proudnice a co nejrychlejší čas, kde rozhodují setiny vteřiny. To je hasičská soutěž v požárním útoku.

21.7.2017

Unikátní nález českotřebovských mineralogů

Česká Třebová /NAPSALI JSTE NÁM/ - Do bohatého programu Mineralogického klubu Česká Třebová patří i exkurzní činnost, spojená s výzkumnou prací v terénu.

21.7.2017

Hasiče čeká netradiční klání

Žamberk - Žamberský Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu netradiční hasičskou soutěž O pohár starosty města Žamberka. Zahájena bude ve 13 hodin na louce Pod Černým lesem.

21.7.2017

Tipy na volný čas: S festivaly hudby se roztrhl pytel

Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Víkend nabídne hned několik festivalů. V areálu fotbalového klubu v České Třebové vystoupí v sobotu na JazzRock festu Dan Bárta nebo David Kraus, v areálu Domova pod hradem Žampach ve stejný den na letním hudebním festivalu zahraje například Tomáš Kočko & Orchestr.

21.7.2017

Nový park kolem kostela propojí náměstí s divadlem

Ústí nad Orlicí - Z ústeckého náměstí nelze jít přímou cestou k Roškotovu divadlu, na pomyslné spojnici stojí zdi starého hřbitova. Zatím. Obě místa propojí projekt, který se po letech odkládání dočká naplnění.

21.7.2017

Za špatný projekt jim hrozí vězení

Česká Třebová - Za obecné ohrožení jsou obviněni statik a projektant střechy.

20.7.2017

Duchovní musel o farnost dál, lidé byli proti

Žamberk - Loni byl v centru dění, koncerty nechal rozeznít „svůj“ kostel a s farníky si užíval hudební zážitky benefičního festivalu Harriet Parish, jehož cílem je podpora opravy střechy kostela svatého Václava. Letos do Žamberku zavítá možná jako divák.

20.7.2017

Nového zázemí se Bouda dočká za rok

Těchonín - U turisty vyhledávané dělostřelecké tvrze Bouda se nová provozní budova měla začít stavět už letos. Ale nebude. Kvůli problémům s projektantem a změnou ve financování kraj stavbu odložil na příští rok.

19.7.2017

Krajinou vozí letní turisty parní lokomotiva Ušatá

Králicko, Hanušovice - O letní atrakci je velký zájem. Historické vlaky budou jezdit do 19. září.

19.7.2017

Technická škola už zná ředitele

Česká Třebová - V ředitelně Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové proběhne od nového školního roku změna.

19.7.2017

Králičtí už mohou cvičit i venku

Králíky - Při procházce parkem se trochu protáhnout? Tuto možnost mají nyní Králičtí, kteří mohou nově využít čtyři nové cvičební stroje v parku u Střelnice.

19.7.2017

Dvorek ovládne Cirkus plný loutek

Jablonné nad Orlicí - Co ve středu odpoledne podniknout s dětmi? Řešení nabízí jablonské infocentrum, které na svém dvorku přivítá Cirkus plný loutek v podání divadla EMILLIon z Ústí u Větrného Jeníkova.

18.7.2017

Do hadráku sice fouká, ale jezdí se s ním nádherně

Choceň, Sopotnice - Na srazu veteránů v Sopotnici měl pomyslnou premiéru rekonstruovaný Velorex Luboše Provazníka z Chocně. Strávil nespočet hodin v garáži, aby ho uvedl do provozuschopného stavu.

18.7.2017

Alya má nový kýl. Splnění snu je blíž

Letohrad - Dobrá zpráva přišla od mořeplavce Martina Dolečka z Letohradu, který je od konce června zpátky v australském Cooktownu.

18.7.2017

Město zveřejnilo závěrečný účet

Ústí nad Orlicí - Na webu Ústí nad Orlicí lze nalézt i informace o hospodaření města a podrobnou zprávu o plnění rozpočtu roku 2016.

18.7.2017

Nezasejí. Na poli v centru města vyrostou domy

Vysoké Mýto - O byty zájem není, po stavebních parcelách je ale poptávka.

17.7.2017

Na památném javoru vyrostl choroš

Klášterec nad Orlicí - Rostou! Připravte si košíček, nůž a …žebřík, můžete vyrazit. Ano, žebřík. Alespoň v Klášterci nad Orlicí to bez něj nešlo. Na javoru u kostela vyrostl mohutný choroš šupinatý.

17.7.2017

Žamberk žil Orlickou bránou

Žamberk - Parádní ročník. Tak hodnotili diváci i pořadatelé po poslední produkci multižánrový festival Orlická brána, kterým v pátek a sobotu žil areál pod Tyršovou rozhlednou v Žamberku.

17.7.2017

Výluka na trati z Třebové do Třebové

Česká Třebová, Moravská Třebová - Prázdninové období je časem výletů, ale také častých oprav nejen na silnicích, ale i na kolejích. V následujících dnech se tak na komplikace musí připravit cestující, kteří se chtějí dostat vlakem z České Třebové do Moravské Třebové nebo zpět.

17.7.2017

Veteráni projeli i Vysokým Mýtem

Pardubický kraj - Retro Prague Historic Rallye 2017 zvané Muzeum v pohybu. To je závod, ve kterém startují vozidla vyrobená v letech 1924 až 1984. 

17.7.2017

Zničená silnice volá po opravě. Spoluúčast státu není jistá

Semanín - Na opravu kamionovou dopravou zdevastované silnice do Semanína, která dočasně slouží jako objízdná trasa, měl přispět i stát. Jeho finanční spoluúčast však není jistá.

16.7.2017

Soutěžit mohou i děti u nás

Orlickoústecko - Informační centra v Letohradu a v Jablonném nad Orlicí a Vojenské muzeum v Králíkách se zapojily do prázdninové soutěže České televize Probuď déčko.

16.7.2017

Pošlete nám snímky houbařských úlovků a vaše recepty

Orlickoústecko – Houbaři vyrážejí do lesů a nevracejí se s prázdnou. Pochlubte se svým houbařským úlovkem. Přidat můžete i recept, jak houby upravujete.

16.7.2017

Doprava v kraji narůstá. Obchvaty však stále chybí

Pardubický kraj - Intenzita silniční dopravy v Pardubickém kraji se zvyšuje. Nejvyšší nárůst byl zaznamenán v Hlinsku, v Moravské Třebové a v Holicích. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu.

16.7.2017

Vtip týdne

16.7.2017

Internet zdarma nerozšiřují všude

Orlickoústecko, Svitavsko - Volný přístup k internetu na veřejných místech není samozřejmostí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení