VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

4.6.2017

Otázka na víkend: dovolená

Orlickoústecko - Čas dovolených se kvapem blíží. Chystáte se do zahraničí, nebo dáte přednost tuzemsku? Máte tip na zajímavý výlet či událost?

4.6.2017

Závodníka Čeňka Junka bude jednou připomínat muzeum

Dolní Čermná - Na konci května uplynulo 123 let od narození čermenského rodáka, slavného automobilového závodníka Čeňka Junka. Jeho sportovní úspěchy, ale i manželství s automobilovou závodnicí Eliškou Junkovou, bude jednou v Dolní Čermné připomínat muzeum.

4.6.2017

Na trati zavoní nostalgie. Opět vyjedou parní vlaky

Králicko - Milovníci železnice a starých časů jásají. Už v polovině června se na trať mezi Českou Třebovou a Hanušovicemi vrátí historické vlaky.

4.6.2017

Tradiční pochod nabídl i oblíbenou trasu se Šmouly

Ústí nad Orlicí - Jednačtyřicátého ročníku pochodu Orlickým podhůřím, který v sobotu pořádali ústečtí turisté, se zúčastnilo 510 lidí.

4.6.2017

Společně vypráší nudu ze sídliště

Vysoké Mýto - Zatímco v sobotu centrum Mýta ovládl Sodomka, nudit se tu nebudou obyvatelé ani v neděli.

3.6.2017

S občany proberou křižovatky

Vysoké Mýto - Radnice ve Vysokém Mýtě chystá další setkání s občany, na kterém budou představeny plánované úpravy křižovatek na silnici I/35 na průtahu městem.

3.6.2017

OBRAZEM: Vysoké Mýto vzpomínalo na karosáře Sodomku

Vysoké Mýto - Festivalem Sodomkovo Vysoké Mýto se město v sobotu na jeden den vrátilo do 30. let 20. století, kdy ve městě vzkvétala karosářská firma Sodomka. Přehlídku historických aut a motocyklů doplňovala dobová řemesla, ukázky vojenského klubu, jízdy historických plášťových kol, koncerty, divadlo i další zajímavý program.

3.6.2017

Žamberk patřil setkání starostů

Žamberk - Město Žamberk a Komise pro zahraniční styky pořádá setkání starostů a členů vedení města Evropského svazku, mezi které patří města Fresagrandinaria (Itálie), Nowa Sól (Polsko), Püttlingen (Německo), Saint Michel sur Orge (Francie), Senftenberg (Německo) a Veszprém (Maďarsko).

3.6.2017

Bikeři budou létat vzduchem, chystá se pumptrack i schody

Vysoké Mýto - „Za málo peněz hodně muziky," podotýká k trailům místostarosta.

3.6.2017

Koupaliště už otevírají brány

Orlickoústecko - Od soboty je v provozu aquapark v Žamberku, mezi jehož atrakce patří například dva tobogány a kamikaze nebo bazének pro nejmenší děti s přihřívanou vodou.

3.6.2017

Pozvánky: Na náměstí se koná blešák

Lanškroun /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Na náměstí Aloise Jiráska se v sobotu uskuteční bleší trh, v době od 9 do 11.30 hodin ho pořádá Rodinné centrum Dětský svět.

2.6.2017

Vydají se Orlickým podhůřím

Ústí nad Orlicí - Ústečtí turisté pořádají v sobotu 41. ročník pochodu a cyklojízdy Orlickým podhůřím. Start bude v restauraci U Malinů mezi 7. a 10. hodinou, cíl tamtéž.

2.6.2017

K Sodomkovi pojede i parní vlak

Vysoké Mýto - Pestrý program slibuje jedenáctý ročník Sodomkova Vysokého Mýta, které vypukne v centru města už v sobotu.

2.6.2017

Zapomenuté Oustí vytahuje z šuplíků fotografické poklady

Orlickoústecko, Svitavsko - Velkou odezvu má na jaře založená facebooková skupina Zapomenuté Oustí, která je návratem do starých dobrých časů, kdy v Ústí nad Orlicí stávaly chaloupky jak z betlému, ulicemi se o pouti proháněl ledoborec Krasin a rozmach textilního průmyslu městu vynesl přezdívku „východočeský Manchester".

2.6.2017

Železniční uzel čeká renovace

Česká Třebová - Práce by měly začít na podzim roku 2019 a potrvají tři roky.

2.6.2017

Motosraz podpoří dobrou věc

Lanškroun - Okraj Lanškrouna od pátečních 16 hodin prořízne zvuk motorek. Dnes a v sobotu se v Oboře - areálu u Hurta koná charitativní motosraz, který pořádá Moto banda Lanškrounska.

2.6.2017

Přivítali starosty z evropských měst

Žamberk - V Žamberku začalo setkání členů Evropského svazku měst, který vedle Žamberku tvoří města Fresagrandinaria (Itálie), Nowa Sól (Polsko), Püttlingen (Německo), Saint Michel sur Orge (Francie), Senftenberg (Německo) a Veszprém (Maďarsko).

2.6.2017

Ohlédnutí: Pochodu v Lukové přálo počasí

Luková - Jednatřicátý ročník pochodu Lukovský mandel přilákal děti i dospělé. Na výběr měli z různých tras, vyrazili pěšky i na kole a využít mohli i bohatý doprovodný program.

2.6.2017

Vzniku dialýzy už nic nebrání

Vysoké Mýto - Výstavba dialyzačního střediska začíná. Hotové by mohlo být na začátku příštího roku.

1.6.2017

Zvou na dětský den s IZS

Ústí nad Orlicí - Městská společnost Tepvos uspořádá v pátek od 9 do 14 hodin „Dětský den s IZS". V části parkoviště před aquaparkem budou vystavena policejní vozidla, vozidlo HZS. Je připravena jízda na koloběžkách a segway. Společnost Besip formou zábavných kvízů seznámí zájemce s bezpečným chováním v dopravním provozu.

1.6.2017

OBRAZEM: „Zušky“ roztančily svá města

Orlickoústecko - Do celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru ZUŠ Open, který se konal po celé republice 30. května, se zapojila i ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí.

1.6.2017

Mýtský robot obhájil vítězství

Vysoké Mýto - Na světovém finále robotické soutěže RoboRave International opět zavlála česká vlajka.

1.6.2017

Ke stezce by mohl jezdit vlak

Dolní Morava - Stezka v oblacích láká do Dolní Moravy tisíce turistů. Obec nezvládá nápor aut. Vzniká proto plán, jak návštěvníky přesadit do vlaků.

31.5.2017

Událost týdne: Na Sodomku parním vlakem

Vysoké Mýto - Vrčení motorů, vůně benzínu či oblečení 20. až 40. let minulého století, to je 11. ročník Sodomkova Mýta, které se koná ve městě už v sobotu 3. června.

31.5.2017

Podepsali smlouvy na dotace

Letohrad - Město zvolilo nový způsob předávání dotací z Fondu volnočasových aktivit. Zástupci čtyř desítek spolků a sdružení už na radnici slavnostně podepsali smlouvy o finančních příspěvcích.

31.5.2017

Ohrožená dotace. Zažádají znovu

Česká Třebová - Město musí znovu žádat o dotaci na atletický stadion.

31.5.2017

'Učňák' navštíví školáci z Polska

Králíky - V návaznosti na úspěšnou mezinárodní premiéru TECHNOhrátek z minulého týdne navštíví v úterý opravárenské učiliště v Králíkách další polští žáci. Po školácích z Miedzylesie se do školy chystá delegace žáků z Domaszkówa. Učiliště školákům z obou měst nabízí možnost studia v Králíkách. „V dnešní době svádíme boj o každého žáka, a ti polští pro nás představují velice zajímavý potenciál," uvedla ředitelka králického učiliště Petra Doubravová s tím, že pro žáky je připraven pestrý program.

31.5.2017

Zákaz kouření? Velká neznámá

Svitavsko, Orlickoústecko - V noci na středu museli kuřáci típnout cigarety. Strážníci razie v prvních dnech neplánují.

30.5.2017

Věže v Mýtě čeká průzkum. Pomůže v plánování oprav

Vysoké Mýto - Zlatohnědá kupole loni opravené Choceňské věže září do dáli, ostatní „sestřičky" věže ale nemusí smutnit.

30.5.2017

Hřiště patří obci

Mostek - Zatímco ještě nedávno pozemek s fotbalovým hřištěm v Mostku nedaleko Chocně patřilo státu, teď už je obecní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení