VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Orlicko

dnes 16:15

Na Orlici mastili mariáš

Letohrad /NAPSALI JSTE NÁM/ - V sobotu se konal na Orlici v pohostinství Kampelička již 5. ročník „Kyšpereckého liciťáku".

dnes 11:39

Žábám i čolkům zajišťují bezpečnou cestu

Přívrat - Jaro je tady a s ním i fascinující tah obojživelníků ze zimovišť do „rodných" přívratských rybníků, kde přivedou na svět další generaci. Jejich cesta ovšem vede - k jejich smůle - přes místní silnice.

dnes 07:25

Číslo dne: 425

Orlickoústecko - V úterý si připomínáme 425. výročí narození Jana Amose Komenského.

včera 18:17

Dětem nabídnou nocování u knížek

Orlickoústecko - Poslední březnová noc i letos nabízí nocování s Andersenem.

včera 13:31

Závod Buben otevřel vodáckou sezonu. Přilákal i víc juniorů

Choceň /FOTO/ - Mládežnická základna v Chocni rok od roku roste. V oddíle se ale jezdí nejen na vodě.

včera 12:29

Dětský pavilon opraví Profistav

Jevíčko, Česká Třebová - Vedení kraje ani ústavu si komplikace nepřipouští.

26.3.2017

Poškozený Mariánský sloup v Chocni se dočká opravy

Choceň – Přesný rozsah a způsob, jak se bude postupovat při restaurátorských prací Mariánského sloupu v Chocni určí až blížící se průzkum.

26.3.2017

Bývalým kasárnám hledají novou tvář. Bude to výzva

Vysoké Mýto – Prostor bývalých kasáren ve Vysokém Mýtě se dočká revitalizace. Radnice spustila soutěž, ve které hledá jejich novou podobu.

26.3.2017

Je to božííí!!!

Orlickoústecko - Napsali jste nám.

26.3.2017

Otázka na víkend: poruchy spánku

Nejen změna času, ale i závislost na technologiích, mobilu, počítači, může vést k poruchám spánku. Co udělat, aby se nám i našim dětem lépe spalo?

26.3.2017

Kocianovo Ústí nabízí rozšířený program s výborným uměleckým obsazením

Ústí nad Orlicí - Umělecký ředitel hudebního festivalu Kocianovo Ústí Pavel Šporcl stojí za přípravou XII. ročníku, který se koná v Ústí nad Orlicí ve dnech 1. – 9. května. Program nabízí celkem šest koncertů a festival se tradičně prolíná s Kocianovou houslovou soutěží, které je Pavel Šporcl patronem.

26.3.2017

Kocianova houslová soutěž připravila pro účastníky řadu novinek

Ústí nad Orlicí - Pouhých deset dní dělí v Ústí nad Orlicí dvě mezinárodní soutěže pro děti a mládež do 16 let. Účastníky violoncellové soutěže vystřídají účastníci Kocianovy houslové soutěže, která díky vysoké umělecké kvalitě a téměř šedesátileté historii patří k nejvýznamnějším kulturním událostem města a regionu. Letošní 59. ročník se koná ve dnech 2. – 6. května v sále Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Slavnostní vyhlášení výsledků a závěrečný koncert vítězů a laureáta soutěže se uskuteční v Roškotově divadle v sobotu 6. května.

26.3.2017

Vtip týdne

25.3.2017

Heranova violoncellová soutěž zahájí hudební jaro v Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí - Letošní hudební jaro v Ústí nad Orlicí otevírá 24. ročník Heranovy violoncellové soutěže, která se uskuteční ve dnech 19. – 22. dubna. Mezinárodní soutěž určená pro děti a mládež do 16 let se koná jednou za dva roky na počest ústeckého rodáka violoncellového virtuosa a pedagoga Bohuše Herana. Drtivá většina violoncellistů, kteří se v minulosti účastnili Heranovy violoncellové soutěže, se následně stali profesionálními hudebníky a virtuosy.

25.3.2017

Blýská se na časy!

Orlickoústecko - Napsali jste nám.

25.3.2017

Petice žádá zrušení změn časů

Orlickoústecko, Svitavsko – Změny času nemají lidé v oblibě a přechod ze zimního na letní ještě méně. V neděli ve dvě ráno ráno poskočí ručička o hodinu dopředu a ubere nám hodinu spánku.

25.3.2017

OBRAZEM: Malovali zeleninu plnou vitamínů

Letohrad - Zelenina plná vitamínů, tak se jmenuje výstava osmdesáti obrázků žáků letohradských škol v arkádách letohradského zámku. Zahájila ji čtvrteční vernisáž, na které nechybělo vystoupení žáků místní Základní umělecké školy, a potrvá do 4. dubna.

25.3.2017

Lyžovat se bude už jen v Dolní Moravě

Orlickoústecko – Lyžařská střediska v Pardubickém kraji se již připravují na konec sezony. V neděli ukončí provoz areál v Červené Vodě – Čenkovicích, i když na sjezdovkách je ještě sněhu dostatek. V příštím týdnu bude pokračovat jen středisko v Dolní Moravě na Orlickoústecku, ale v omezeném rozsahu.

24.3.2017

Sehnat lidi? Leckde problém

Orlickoústecko – Jsou všude. Ve spolcích, neziskovkách, nemocnicích, kultuře. Dobrovolníci pomáhají zdarma a ve svém volném čase.

24.3.2017

Pro vstupenky do nového

Žamberk – Návštěvníci Divišova divadla mohou od února využívat novou recepci, po letech v „kukani" byla pokladna přesunuta do jedné z šaten ve foyer. Divadlo prochází změnami od roku 2010, ta poslední přišla na 280 tisíc korun. „Nově zajistí pohodlí a komfort diváků recepce uprostřed předsálí," uvedl k novince ředitel Fidika Daniel Kubelka.

24.3.2017

Dětská scéna s rekordní účastí

Ústí nad Orlicí – Letošní ročník oblastního kola přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna 2017 byl s účastí 123 dětí z osmnácti škol širokého regionu rekordní.

24.3.2017

Zahájí výstavy maleb i známek

Orlickoústecko – Páteční podvečer nabídne dvě vernisáže.

24.3.2017

Střediska chystají konec sezony

Orlickoústecko – Počasí venku je ryze jarní, lyžaři ale mohou ještě o víkendu vyrazit na lyže.

24.3.2017

Česká učitelka vydrží všechno (14)

Drobné poznámky k vývoji domácího porevolučního školství: Žáci a královna věd

24.3.2017

Hříšník zatím zůstane u kostela

Lanškroun – Pokud má umění vyvolávat diskuzi, u nahého kajícníka klečícího před kostelem svatého Václava v Lanškrouně se to povedlo na sto procent.

23.3.2017

Mladých muzikantů je stále dost

Vysoké Mýto /Píšete nám/ - Vysokomýtská „zuška" i letos vyřazovala své absolventy. Došlo k tomu v polovině února. Mezi absolventy různých oborů byli i mladí „dechaři" a také multiinstrumentalista a člen skupiny Ponny Expres Matouš Jiruška, který zahraje na kytaru, housle, basovku, mandolínu i foukací harmoniku.

23.3.2017

Zájem o vzdělávání dětí v přírodě roste

Orlickoústecko, Svitavsko – V České republice dnes podle Asociace lesních mateřských (ALMŠ) škol funguje přes sto dvacet lesních školek. Těmito čísly se blížíme k zemím s jejich nejvyšším počtem.

23.3.2017

Nitěné knoflíky v Česku vyrábí jediná firma.

Jablonné n. O. – Bývaly nedílnou součástí ložního povlečení, dnes se však v tuzemsku vyrábí už pouze v Jablonném nad Orlicí. Řeč je o nitěných knoflících, kterých jablonská firma A.S. Buttons ročně vyrobí až čtyři a půl milionu kusů.

23.3.2017

Dopravu ovlivní výspravy silnice

Vysoké Mýto – Od soboty až do 10. dubna se mezi 6. a 18. hodinou musí řidiči připravit na dopravní komplikace na „pětatřicítce", a to v úseku od okružní křižovatky na výjezdu z Vysokého Mýta po začátek Hrušové.

23.3.2017

Studenti soutěžili v matematice

Žamberk - Píšete nám. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies