VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpívali jste s námi a byli jste skvělí! Děkujeme!

Orlickoústecko – Po loňské úspěšné premiéře projektu Česko zpívá koledy na Orlickoústecku jsme doufali, že se opět najdou města a obce, které se do zpívání zapojí. Realita však předčila naše očekávání.

12.12.2013
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v České Třebové.Foto: Milan Michalski

Lanškroun, Česká Třebová, Vysoké Mýto, Žamberk, Brandýs nad Orlicí, České Heřmanice, Mladkov, Lichkov, Sopotnice, Lukavice a Helvíkovice, z těchto jedenácti míst postupně přicházely přihlášky. Za nimi stály obecní úřady, domy dětí, „zušky", farnosti, klub Babinec z Mladkova, klub seniorů, Pivovar Žamberk, muzikanti, ale i jednotlivci. Těm všem patří naše poděkování nejen za to, že se přihlásili, ale i za úsilí, které přípravě zpívání věnovali a kterým pro akci nadchli stovky lidí v celém regionu.
Už ve středu večer se nám začaly scházet fotografie a první ohlasy. K naší velké radosti pozitivní a nadšené. Akce Česko zpívá koledy splnila svůj cíl: přimět lidi, aby se v předvánočním shonu zastavili, sešli se, pozdravili se, popřáli si hezké svátky… a vše završili zpěvem koled, který ve stejný okamžik zněl celou republikou. Moc nás těší a zároveň zavazuje, že z většiny míst už nyní zaznívá: Za rok budeme zpívat znovu! A ta příležitost tu skutečně bude. Příští rok se sejdeme opět ve středu, a to 10. 12. 2014.
A jak to dopadlo letos? Podle seriózních odhadů nás zpívalo více než osmnáct set!!! Konkrétně: Vysoké Mýto 350, Lanškroun 250, Česká Třebová 250, Žamberk 180, Brandýs n. O. 120, Lukavice 200, Sopotnice 150, Mladkov 110, České Heřmanice 80, Lichkov 60, Helvíkovice 80. Super! 

Pestrou fotogalerii ze všech jedenácti míst, kde se zpívaly koledy, najdete v pátečním vydání Orlického deníku.
Už ve čtvrtek najdete na webových stránkách Orlického deníku fotogalerie ze všech zúčastněných měst, v pátek potom na webu přibudou i fotogalerie z vesnic.

Jak to vidí Karel Pokorný: Smekám před vámi!

Před všemi, kdo se letos na Orlickoústecku ja- kýmkoli způsobem zapojili do projektu Česko zpívá koledy, smekám. Dělám to s velkou a upřímnou radostí!
Jen skutečnost, že nás letos zpívalo kolem osmnácti set, mě fascinuje. Je hezké, že se lidé dokázali sejít a společně zpívat. Sám jsem už podruhé zpíval s kolegy z kapely PPS na farní zahradě v Lanškrouně. Bylo moc příjemné vidět tváře plné pohody a slyšet nadšený sbor malých i velkých „koledníků". Nálada byla jedinečná a podle zpráv z ostatních „zpívajících míst" tak tomu bylo všude. Dobrá věc se podařila. Díky vám!
Karel Pokorný, šéfredaktor

Autor: Šárka Mikulecká, Karel Pokorný

12.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pietní připomenutí 75 let od vyhlazení osady Ležáky.
15

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Ilustrační foto.

Morové sloupy projdou rukama restaurátorů

Na Burze filantropie rozdali 275 000 korun

Pardubický kraj, Hlinsko - Rekordní suma pomůže šesti neziskovým organizacím.

Lanšperským panstvím putovali pěšky i na kole

Ústí nad Orlicí - Poslední červnovou sobotu se konal 10. ročník pěší, cyklo a in-line akce Lanšperským panstvím - Orlickým cyklo & in-line královstvím. Letošního ročníku se zúčastnilo 55 cyklistů a turistů.

Černý výr odletěl do Polska

Černovír - V sobotu proběhl v Černovíru již XXVI. ročník hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen O černého výra. Zapojilo se 28 družstev.

Otázka na víkend: prodej alkoholu na sportovištích

Orlickoústecko - Protikuřácký zákon omezuje i prodej alkoholu na sportovištích. Stanovuje limit 4,3 procenta alkoholu, takže „panáka" či „jedenáctku" pivo si už fanoušci nedají. Je to dobře?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies