VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendová porota Orlického deníku

Začínají zápisy do škol. Jaké učitele byste přáli novým školákům a naopak, jaké žáky byste přáli učitelům?

19.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Pavel Kalina

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Dan Dostrašil
Přál bych nejprve celé naší zemi, aby se zásadně změnil systém vzdělávání. Od základů, nejen kosmeticky. Přál bych učitelům, aby šli ve stopách Komenského a spoluvytvářeli nový přístup k výchově dětí a mládeže, přál bych jim, aby měli kolegy a nadřízené, kteří budou zapálení pro svou profesi a vzájemně se budou podporovat. A dětem bych přál, aby se setkali se školou, která respektuje jejich individualitu, rozvíjí jejich specifický talent, komunikuje s jejich rodinou a celkově děti připravuje na samostatné fungování ve světě, kde jedinou konstantou je změna. Děkuji tímto všem pracovníkům ve školství, děláte úžasnou a nedocenitelnou práci.

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Ludmila Marešová Kesselgruberová
Prvňáčkům a vůbec školní mládeži přeji učitele, kteří jsou hodnotově zralými, pevnými osobnostmi s pochopením pro lidské slabosti. Učitelům bystrá děcka, která mají chuť se dozvídat a alespoň nějakou úctu ke vzdělání i autoritám. A ještě něco, čeho se škole často nedostává – vstřícné a přiměřeně kritické rodiče!

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Pavel Strnad
Budoucím prvňáčkům přeji milé, laskavé a hodné paní učitelky. Jsem si jistý, že takové u nás jsou. Učitelkám přeji zvídavé a roztomilé žáky a celkem jsem opět přesvědčen, že takoví jsou a budou (alespoň na prvním stupni). Všem účastníkům vzdělávacího procesu přeji koncepční prostředí bez turbulencí a experimentů a dostatek financí pro celý resort. Jsem naprosto přesvědčený o tom, že jaké je a bude české školství, taková bude celá naše společnost.

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Hana Chvátilová
Dětem přeji učitele veselé, zapálené, se zájmem o práci a vlastní růst. Učitele, kteří nezapomněli, jaké to je být žákem, a kteří se řídí vzpomínkou na své dobré učitele. Učitelům pak žáky zvídavé, aktivní, ale ukáznitelné. A s rodiči, kteří jsou schopni pochopit, pomoci a diskutovat.

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).
V září nastupujícím prvňáčkům přeji zdravě sebevědomé učitele s přirozenou autoritou, kteří budou umět (někdy třeba i hravým způsobem) vzbudit v žáčcích zájem o učení a další nabývání vědomostí. Rozhodně jim nepřeji žádné hysterické kreatury. A učitelům přeji děti, které budou mít o výuku zájem a postupně se naučí rozpoznávat, kdy je čas na hraní a na zábavu, a kdy začínají povinnosti a je třeba se učit. Rozhodně jim nepřeji bandu rozjívených, rozmazlených a sobeckých fracků. Závěrem učitelům ještě popřeji pevné nervy a patřičné ohodnocení jejich náročné práce (poslání).

Autor: Redakce

19.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

Dračí lodě na Pastvinách napsaly svou desátou kapitolu.

OBRAZEM: Pastvinami zněly bubny dračích lodí

Druhá porážka. Ústí podlehlo silným Jirnám

Ústí nad Orlicí - Těžký los si vybírá svou daň. Fotbalisté Ústí nad Orlicí prohráli na domácí půdě s vítězem posledních dvou ročníků ČFL 0:3. Zápas sledovala fantastická návštěva.

S návštěvností to letos není slavné, shodují se koupaliště

Pardubický kraj – Počasí jako na houpačce, pár dní vedra a hned citelné ochlazení. To je obrázek letošního léta, který se podepisuje i pod návštěvností koupališť a aquaparků v celém kraji.

Město rozsvítí čelovky běžců

Lanškroun – Čelovky, to je povinná výbava běžců, kteří se dnes zúčastní Nočního běhu Lanškrounem o pohár starosty města. Start bude od 22 hodin na zámku. Běžce zaregistrovává pořadatelské Kulturní centrum. Vypsáno je několik kategorií. Děti poběží 500 metrů, dospělí 5 kilometrů. 

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení